Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nálatok is magas volt a nyaki...

Nálatok is magas volt a nyaki redő a 12. heti ultrahangon? Mi lett veletek makk egészséges a gyermeketek?

Figyelt kérdés
Sajnos nálunk nincs minden renden, 3.5mm volt a 12 heti ultrahangon a nyaki tarkóredő vastagsága, mentem akkor genetikára minden tesztet elvégeztek minden jó lett, és minden a legnagyobb rendben volt ez idáig most a kislányom 3 éves lesz novemberben és, más, mint a többi gyerek, eddig normálisan fejlődött minden a legnagyobb rendben volt, nem tartja a szemkontaktust, nem figyel ha szólnak neki, lassabban érti meg a dolgokat! A vastag tarkóredő jelzett valamit akkor, amiről a jó értékek után már nem vettünk tudomást. Mik a tapasztalataitok?

2012. szept. 8. 15:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálam a múlt héten mértek kissé vaskosabb tarkóredőt, elvéezték a CVS-t, aminek jó lett az eredménye, szív uh-ra kell még mennünk. Azt mondták, hogy a magasabb tarkóredő down-korra, illetve szív rendellenességre utalhat. Milyen vizsgálatokat végeztek el Nálatok, aminek az eredménye jó lett?

2012. szept. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
35%

Ez már a többedik kérdésed, amit látok kiírva.


Ha ennyire aggódsz a kislányodért, akkor ne itt kérdezgess minden órában, hanem vidd el szakemberekhez!!!!


Nem megbántani akarlak, de itt senki nem fog tudni neked segíteni!!!!

2012. szept. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nagyon sok szakember figyelgeti nap, mint nap, és nem értik a helyzetet azért kérdezgetek itt, hogy kinek milyen tapasztalatai voltak, Igen általában a vastag tarkóredő az Down kórra illetve, szívrendellenességre utal, de lehet egyéb más is, Minden genetikai vizsgálatot elvégeztek akkor magzatvízvétel, dupla tesztek, Pesten végzett szív ultrahang, minden érték nagyon jó lett, de ugye ez sem 100% van az ismeretségi körömben egy kis fiatal hölgy akinek szintén minden eredménye kiváló lett genetikán és még is 2 Down kóros kisfia született. Én úgy érzem akkor ez egy jel volt, utána elhittük minden rendben egészen majdnem 3 évig rendben is volt.
2012. szept. 8. 20:59
 4/15 anonim válasza:
szia kedves kérdező, mi lett veletek azóta? hogy van a kislányod?
2013. aug. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:

ezt a kérdést a perről te raktad ki? csak azért kérdezem mert ugyanugy stimmel a 3.5 mm és a 13. hét, meg a kislányod, meg hogy akkor 3 éves volt.

végül beperelted őket?

tényleg érdekelne mi van veletek!

2013. aug. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
ja és előző is én voltam! köszi
2013. aug. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Kedves kérdező idén március végén, felvittük a kislányomat Budapestre, ahol végleges diagnózist kaptunk, rengeteg orvost megjártunk, de mind azt mondta, hogy megkésett fejlődés, rendbe fog jönni. Vadaskertben enyhe értelmi fogyatékossággal autizmus sprektumzavarral is diagnosztizálták sajnos. Nagyon nehéz, minden nappal egyre nehezebb, egyre erősödő tünetek nehéz kezelni, egy ember kevés hozzá, hárman vagyunk teljesen kimerültünk most nyugtatót fog kapni, azt mondta a doktornő ahol már három felnőtt képességeit meghaladja egy három és fél éves gyermek, ott be kell avatkozni. Még nem tudom mi vár ránk, de nagyon félek, hogy meg tudunk e birkozni ezzel a feladattal. Igen a válasz az volt, hogy a vastag tarkóredő jelezheti ezt a problémát is. Perelni nem lehet mert nem lenne értelme minden vizsgálati papíron rajt van, hogy nem 100%-os. Köszönöm, hogy érdeklődtél.
2013. szept. 2. 11:40
 8/15 A kérdező kommentje:
Szavakat mond, de nem kommunikációs szándékkal, még mindig nem szobatiszta. El van magában.
2013. szept. 2. 11:41
 9/15 anonim válasza:

Koszonom a valaszt es sajnalom hogy igy alakult nalatok!

Megkerdezhetem hany eves voltal akkor amikor terhes voltal a picivel, es hogy milyen vizsgalatokon mentetek at a terhesseged alatt kezdve a 12. Heti ultrahangtol?

Tudod nalunk most eppen aktualis, 13+0 hetesen 3.3 mm volt, holnap megyek biopsziara, de erdekelne pl az is hogy nalatok ez a folyadek idokozben csokkent, vagy vegig megmaradt ez az ertek?

Illetve hogy nem talaltak kesobb odemat?

Sajnalom es kivanok sok erot nektek hozza!

Ha azt mondta az orvos hogy ki fogja noni akkor az jo jel nem? Te mit erzel, hogyan latod?

2013. szept. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Szia, amíg a Vadaskertbe eljutottunk odáig hosszú utat megjártunk, orvostól orvosig, ők nem vették észre, hogy ekkora a baj ők mondták, hogy rendbe jön majd. Hát sajnos nem fog! Nálunk is 13+0 naposan volt 3.5 a tarkóredő, utána 14+2 naposan nézték ekkor már 2.6 volt, azt mondta az orvos, hogy még az is sok. Nálam magzatvizet néztek, jó lett az eredménye, utána nem utalt semmilyen vizsgálat arra, hogy baj lenne, 3 és fél évesen diagnosztizálták csupán, de én már régóta gyanakodtam. Kívánom, hogy nálatok minden rendben legyen.
2013. szept. 2. 18:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!