Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tgyás Gyed kérdés? Jár e a...

Tgyás Gyed kérdés? Jár e a Tgyás és Gyed ha Június 19-re vagyok kirva és 2012 augusztusáig folyamatossan biztositott voltam ebből 2010 májustól-2012 februárig Gyeden voltam, majd augusztusig munkaviszonyom volt gyes mellett 6 órában.

Figyelt kérdés
Azt hallottam hogyha elmegyek álláskeresésire a gyes lejárta után és a szülés idején biztositott leszek illetve megvan az elmúlt 2 évben a 365 napom ami munkaviszonyból származik akkor megkapom mind a kettőt.Ezt megkérdeztem az államkincstárnál is és azt mondták kaphatom.Aki tudja hogy van ez irja le legyenszives!
2013. jan. 9. 14:06
 1/5 anonim ***** válasza:

GYES után nem voltál a munkanélküliben, nem kaptál onnét ellátást?

Menj be oda, ők elmondják mit hogy lehet!

2013. jan. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Akkor jár a tgyás, ha a szüléskor/igényléskor kapod az álláskeresési támogatást. A gyed meg akkor, ha marad pár napod a támogatásból, és a tgyás lejárta után újra tudod igényelni akár egy napra is, és a folyósítása alatt igényled a gyedet.


HA a gyed alatt élő munkaviszonyod volt, akkor neked a 365 napod biztosan meglesz 2011. június 19-től, így az adott.


2010 május előtt is volt munkaviszonyod? Ha nem, akkor nagyjából 65 nap álláskeresésire leszel jogosult.

Ami azt jelenti, hogy a legjobb, amit tehetsz, hogy mondjuk április 15-el megkezded a támogatást, május 22-től meg elmégy tgyásra. Így nagyjából 15 napod biztosan marad a tgyás lejárta utánra is. HA lejárt a tgyás, újra igényeld az álláskeresésit, és a fennállása alatt pedig igényeld a gyedet.

2013. jan. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Érdemes bemenni a mű kanélkülibe, mert a munkanélküli el is évülhet, hogy a fent leírtakat meg lehet e játszani, ott elmondják!

Most nem vagy biztosított, az apehba be kellene jelentkezned, hogy ne számlázzák ki neked a terhes gondozást, szülést...

2013. jan. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A munkanélküli nem évül el, max. letelik a 3 éven belül 360 nap, és már nem fog járni. De a kérdező esetében ez elég valószínűtlen, lévén, hogy még egy év sem fog eltelni a megszűnés és az igénylés között.


A gyes alatt nem kell fizetni a tb-t, mert gyes alatt ingyen jár az eü ellátás.


Már nem apeh, hanem NAV.


És a terhesgondozás és a szülés ingyenes. Nem azért kell fizetni a TB-t, hogy ne számlázzák ki, mert akkor is kell fizetni, ha sosem mégy orvoshoz. Az ingyenes terhesgondozást és az ingyenes szülést meg a magzat védelméről szóló jogszabály biztosítja.

2013. jan. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!Akkor jól tudtam szerencsére.Igen 13 éve folyamatossan volt munkaviszonyom szóval az álláskeresihez is megvan minden.Én is úgy tudtam hogy a tgyás lejártával ujra igénylem az álláskeresésit és ez alatt a gyedet.Mindenkinek köszönöm szépen!
2013. jan. 9. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!