Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van valami jó tippje valakinek...

Van valami jó tippje valakinek erre a problémára?

Figyelt kérdés

29 hetes kismama vagyok, és pár hete nagyon alacsony a vérnyomásom (90/60). Ez még nem is lenne olyan nagy gond, csak az a bajom, hogy mostmár szinte félek kimenni az utcára egyedül, ugyanis pár napja állandóan dekoncentráltság érzésem van, úgy érzem, ha nem nézem a járdát,amikor megyek, akkor elszédülök, bizonytalanság érzés, úgy érzem, hogy nem vagyok ura a lábamnak, közben szédülök (mint aki becsípett....)szörnyen zavar, mert attól félek, bármikor eleshetek....

szóval, van vki hasonló helyzetben, vagy esetleg valami ötlet, hogy ez mitől lehet, dokihoz ugyanis csak egy hónap múlva megyek....előre is köszönöm a válaszokat!


2009. aug. 28. 13:43
 1/8 anonim ***** válasza:
29%

ezek a bizonytalanság érzések pont az alacsony vérnyomástól vannak, és a pulzosod is nagyon alacsony.

Iszol elég folyadékot? amúgy is még meleg van és jobban oda kell figyelni erre.

Orvos erre mit mondott, mert itt nem csak a tenzió alacsony, hanem a pulzus is.

2009. aug. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az orvosom nagyon jó, elismert szakember, nem mondott semmit eddig erre, a védőnőm is csak annyit, hogy hát ez elég alacsony ez a vérnyomás, igyak sokat. Nos hát rengeteget iszom, napi két és fél liter biztos megvan, plusz napi két kávé, és még így is.....
2009. aug. 28. 13:57
 3/8 anonim ***** válasza:
9%

A pulzuását nem is írta, de mindegy....

Az ivás fontos, amúgy a dokit kérdezd meg, mert ha ilyen rosszul vagy , ezzel tenni kell valamit.

Nekem is ennyi volt, de nem zavart a mindennapokban.

Ajánlani tudom a természetes alapu FLP termékeket, a gél fogyasztása is javít a vérnyomáson és biztos van spec vérnyomsnövelő is. Ha érdekel írj privit, utánaérdeklődöm és akár postázom is neked.

2009. aug. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

nekem magas a pulzusszámom, de alacsony a vérnyomásom. 18 hetes vagyok, és már most rosszul vagyok kint. Azt is számold bele, nagyon meleg van odakint. Jövő héten bemegyek dolgozni, megmutatom magam, de utána jövök betegszabira, mert képtelen vagyok dolgozni szintén a dekoncentráltság, az ájulásközeliség miatt.


Én az elmúlt napokban csináltam magamnak áfonyaszörpöt (2 l áfonyalét majdnem 1 kg cukorral felfőztem) és azt ittam orvérzésig, úgy érzem, jót tett. Igyál néha borocskát is, vöröset, az is segít

2009. aug. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

14:10-es: A /60 szerinted mit jelent?


Kérdezőnek: A kávéval próbálkoztál már? A barátnőm járt ugyan így és neki azt javasolták, hogy nem feketén, de tejjel igyon meg egy két kávét naponta. Olyan hígításban amilyenben szereti. Előtte sem , meg utána sem kávézott, de akkor segített neki.

2009. aug. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem is kávézással próbálkozhatsz, esetleg tejeskávé, ha úgy jobban csúszik. Nekem még egy dolog jutott az eszembe, hogy előfordulhat az is, hogy a baba éppen úgy fekszik, hogy nyom egy idegszálat, ami éppen az egyensúlyodra stb. hat. Van olyan ismerősöm, akinek ugyanez miatt állandó derékfájása van. Ezzel nem tudsz mit csinálni, kellemetlen, de bajt nem okoz egyikőtöknél sem.
2009. aug. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én ezekben a nagy melegekben voltam így, mint te. Persze amúgy is alacsony a vérnyomim, de ilyen furán nem szoktam magam érezni.

Én inkább maradtam itthon. Ha muszáj volt elmennem boltba, postára, védőnőhöz, vagy máshova, akkor egy kis vizes törölközőt terítettem a nyakamba, indulás előtt jégzselével bekentem a homlokom, halántékom, tarkóm. És vittem magammal vizet. Muszáj volt így, merthát a kisfiam is velem tartott, ő a babakocsiban ült.

Ezek az egyszerű praktikák segítettek.

De ha nem volt muszáj, maradtunk itthon. A legrosszabb esetben bevizeztem a hajam is, ittam kólát. Én kávét eleve nem iszok, úgyhogy nekem ezek segítettek.

17hós

27 hetes

2009. aug. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves 20:48! Az egyensúlyért felelős szerv a FÜLBEN található és nem a derékban, szóval a baba nem nyomhatja a kérdező kismama fülét, amitől szédülhet. Nézz utána a google-ban, ha nem hiszed.


Szédülésre nagyon jó a kávé és a kóla, esetleg kevés vörösbor. A kóla persze nem literszám, hanem 1-2 pohár naponta.

2009. aug. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!