Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A belgyógyászati vizsgálat...

A belgyógyászati vizsgálat eredményével kihez kell menni?

Figyelt kérdés

Kedden kell mennem belgyógyászatra, 12 hetes vagyok. Ha megvan az eredmény, azt a kezembe adják, vagy majd postázzák? És ha postázzák, kinek? Háziorvosnak, vagy védőnőnek, esetleg vissza kell majd mennem érte? És ha megvan az eredmény kihez kell mennem vele? Védőnőnek kell majd bemutatni, vagy háziorvosnak, vagy sztk-s dokinak, majd ha megyek kontrollra? Nincs fogadott dokim. Mikor kértem az időpontot mondták hogy vigyem a vérvétel leletemet. De kell vinni vizeletet is vagy nem?


Nagyon köszönöm a segítséget.


2013. jan. 11. 17:26
 1/9 anonim ***** válasza:
A nőgyógyásznak és a védőnőnek is meg kell majd mutatnod az eredményt. Ott helyben megkapod (legalábbis én mindkétszer megkaptam). Vizeletet? Mármint, hogy a vérvételen kell-e vizelet? Igen.
2013. jan. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vért már hétfőn levette a házidoki, akkor vizeletet nem kért. Szerdán meglett az eredmény, amit majd vinnem kell a belgyógyászatra.
2013. jan. 11. 17:37
 3/9 anonim ***** válasza:
A labor eredményt kell vinned a belgyógyászatra? Akkor neked a háziorvosod csinálja az ekg-t? Ha nem kértek vizeletet akkor nem kell vinned.
2013. jan. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jajj most látom, hogy a háziorvos vette le a vért. A belgyógyászat elvileg az ekg. Nekik nem kell a labor eredményed.
2013. jan. 11. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A háziorvos levette a vért, ennek megjött az eredménye, ezt vinnem kell belgyógyászatra. Ez biztos, ennyit tudok. Várom a válaszokat, mert eddig még nem lettem előrébb.
2013. jan. 14. 10:15
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem egységes, nekem az első terhességnél az orvosomhoz kellett vinnem, védőnőhöz nem. Második terhességnél a kutya nem volt kiváncsi az EKG-re. Nem küldtek, nem mentem, senkinek nem kellett... Más orvosom volt.
2013. jan. 14. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem egyik terhességem alatt sem kellett mennem belgyógyászatra vizsgálatra. EKG-ra kellett menjek, de ugye az kardiológia, legalábbis nálunk. A háziorvosom adta a beutalót, neki is vittem vissza az eredményt. Nőgyógyász és védőnő nem nézte meg, csak megkérdezték, hogy voltam-e EKG-n.
2013. jan. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ez területenként változó. Nekem a nőgyágyász adta a beutalót a belgyógyászatra. Pont ma voltam. A leletet egyből adták, ezt viszem majd a védőnőhöz is a nőgyógyászhoz is. Nekem ált. a védőnő szokta ezeket megnézni és beírni a könyvbe. A dokinak is odaadom azért, max azt mondja, h nem kell.

Mondjuk én pl a háziorvosomhoz nem is járok a terhességgel kapcsolatban, de ha mész hozzá sztem abból nem származik baj, ha megmutatod neki.

Az előző terhességemnél is így csináltam, soha nem mondták, hogy baj, h odaadom a leletet:)

2013. jan. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Holnap menned kell. Miért nem telefonálsz és kérdezed meg? Látod, hogy mindenki mást ír, területenként eltérő a terhesgondozás.
2013. jan. 14. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!