Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénz kiszámítása, hogyan?

Táppénz kiszámítása, hogyan?

Figyelt kérdés
Táppénz számításánál ugye a bruttó bér 60 ill 50% át veszik figyelembe, de melyik bruttót? Bérpappiron lévő bruttó összegből, vagy a törzsbér? amibe ugye nincs benn a pótlék, túlóra , bónusz? olvastam , ezt is - azt is, melyik a valós?
2013. jan. 12. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
A legáltalánosabbat írom le, oks? Tehát, ha mondjuk a tavalyi évben volt legalább 180 bérezett napod, akkor a tavalyi éved alapján számolják a táppénz. Figyelembe veszik a tavalyi év rendszeres pénzbeli egészségbiztosítási járulék alapját, a te esetedben úgy gondolom ez a törzsbér. Ha tavaly fizettek ki nem rendszeres jövedelmet, pl. túlóra, bónusz, jutalom, azt is figyelembe veszik, mivel fizettél utána pénzbeli egészségbiztosítási járulékot.
2013. jan. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha a túlóráért kapott pénzből is vontak le, akkor annak az átlagát vedd, ha abból nem vontak semmit, akkor csak az alap Béred átlagát vedd!
2013. jan. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
a túlórából is vontak eb járulékot, teljesen biztos vagyok.
2013. jan. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen , vontak járulékot, feb 1 én lesz meg az 1 éves mviszonyom, mondjuk tp re megyek márc-ápr akkor 50% igaz?

És kösz a válaszokat!

2013. jan. 12. 22:23
 5/5 anonim ***** válasza:
így van, 50 % lesz a táppénz mértéke.
2013. jan. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!