Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi és meddig jár a táppénz...

Mennyi és meddig jár a táppénz veszélyeztetett terhesség esetén?

Figyelt kérdés

Van már egy 2 éves kicsim, ősztől kezdtem el újra dolgozni.

Nagyon szeretnénk kistesót, de mivel sajnos cukros vagyok szövődménnyel, így biztos, megint veszélyeztetett leszek, szóval szerintem a 9 hónapból legfeljebb 3 hónapos koromig tudnék dolgozni, utána 6 hónap betegállomány a szülésig.


A bruttó keresetem 200 ezer forint, milyen jövedelemre számíthatok, ha elmegyek fél év betegállományba?



2013. jan. 9. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha az elmúlt két évben folyamatos volt a munkaviszonyod, akkor a táppénz 60%, és a szülésig fogod kapni.


200 ezerre a bruttó táppénz nagyjából (ez csak kb. számítás, nem bérszámfejtés:D) 120 ezer lesz. HA mindkét gyerek után te veszed igénybe az adókedvezményt, akkor nettóban is ennyi, ha egy gyerek után veszed igénybe, akkor a nettó 110 ezer, ha egy után sem, akkor 101 ezer.

2013. jan. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ!
2013. jan. 9. 10:32
 3/8 anonim válasza:
0%
Menny be a legközelebbi OEP-hez ök pontos felvilágositást adnak.Ha nincs munka viszonyod nincs táppénz egy napig se!26h vkm
2013. jan. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Móka 77 nézd, a kérdező ezt írta: "ősztől kezdtem el újra dolgozni." illetve " a 9 hónapból legfeljebb 3 hónapos koromig tudnék dolgozni,"

Ez szerintem elég egyértelműen azt jelenti, hogy dolgozik. Szövegértés, hmmm??


Amúgy nem "menny" hanem menj. HAcsak nem a mennyországra gondoltál, bár szövegkörnyezet alapján ennek kicsi a valószínűsége.

2013. jan. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
43%
Menny... te jó ég :D :D
2013. jan. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
0%
Lehet.hogy nem tudok helyesen írni de hiába van munkád táppénz alatt is el küldhetnek és azzal a nappal meg szűnik a táppénzed!!!Nem biztos,hogy a munkáltatod vállalja a táppénzed 1/3-dát!!! Egyébként segítsen neked a .....
2013. jan. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
Móka 77, ha terhes, akkor nem küldhetik el táppénz alatt. És felesleges hőbörögnöd, ugyanis te semmit nem segítettél. Ahogy most sem segítesz, csak félinformációkat szajkózol, és hisztizel.
2013. jan. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja, és a táppénz harmada nem kívánságműsor a munkáltató részéről. Tulajdonképpen neked mi a bajod? Válaszoltál egy kérdésre úgy, hogy fogalmad sincs róla, mi a helyes válasz.


Nem olvastad el rendesen a kérdést se, erre utalnak a válaszaid. Tényleg nem tudsz helyesen írni, ezért javított ki az egyik válaszoló.


Szerintem ne erőltesd, hogy olyan kérdésekre is írj választ, amiről nincs lila gőzöd se.

A két válaszodból kettő sikerült totálisan értéktelenre.

2013. jan. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!