Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek milyen tapasztalataitok...

Nektek milyen tapasztalataitok vannak, hogy viselte a munkáltatótok/főnökötök a várandósságotokat? Pozitívan vagy negatívan állt hozzá?

Figyelt kérdés
Én már bejelentettem egy ideje, és vegyesen állnak hozzá. Mivel egyszerre több felettesem is van, ezért kapok hideget-meleget. Van fiatal, akinek fogalma nincs, hogy ilyenkor hogy érezhetem magam, és megpróbál túlhajtani, van aki óv mint a hímes tojást, van aki kímél és a legrosszabb... Aki nulla gyerekkel azt gondolja több tapasztalata van és meg van róla győződve, hogy ha rosszul vagy gyengének érzem magam akkor színlelek... És persze más kismama is... :(

2013. jan. 14. 22:08
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

Annyira egyértelmű...irigy szegényke Őt sajnálni kell és nem mást,ha így gondolsz a "legrosszabbra" a jövőben,akkor minden happy lesz és mosolyogni fogsz bármit beszól.:)

Sok boldogságot!

2013. jan. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pozitívan álltak hozzá. Egyszer már volt egy vetélésem, épp akkor, amikor ki akartak rúgni (jogosan, egy oltári nagy baki miatt), de még nem jelentettem be előtte a babát, csak a 12. hét után akartam. Aztán a stressztől, hogy elveszítem az állásomat, megindult a vetélés, erre a főnökség megsajnált, és mégse küldtek el. Eltelt hat év, tudták, hogy szeretnénk gyereket, de nem akar összejönni, így amikor bejelentettem, hogy végre újra terhes vagyok, egyszerűen gratuláltak, és megkérdezték, hogy meddig számíthatnak rám.
2013. jan. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez nagyon munkahelyfüggő. Az én cégem elég gyerekpárti, nálunk minden évben 5-6 kolléganő megy/ment el szülni és mindegyiket visszavette utána a cég és nem csak pár hétre alibiből. Én már 8 éve voltam a cégnél, mikor megtudtam, hogy várandós vagyok, de kimondatlanul is tudták a kollégáim, hogy mi nagyon szeretnénk gyereket és próbálkozunk is, úgyhogy nem volt gond. Sőt! Miután bejelentettem, hogy gyermeket várok, arany életem volt. Többet egy főnököm sem ba....ott semmiért, sokszor felálltam a helyemről és csak pletykálgattam a más osztályokon lévőkkel. Kicsit ki is használtam a helyzetem, igaz, 8 évig rengeteget tettem a cégért, sok túlórával. Mindezek ellenére én is úgy gondolom, hogy jobb, ha úgy teszel, ahogy az előző válaszadó is írta. Ha vártad ezt a gyermeket, akkor örülj neki, hogy ilyen szerencsés vagy, mert ez a csoda nem mindenkinek adatik meg! Ha pedig esetleg nagyon nem bírod, akkor írasd ki magad veszélyeztett terhesnek az orvosoddal és akkor otthon már teljes nyugalomban várhatod az érkezését. Én is sok boldogságot kívánok!:-)
2013. jan. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem mindkettőnél ugyanúgy, kedvesek voltak a főnököm is, csak éppen kb onnantól, hogy bejelentettem munkaképtelennek tekintett és észrevétlenül kezdte átadni a hozzám tartozó feladatokat másnak. az első fiamnál épp felvétel volt az irodába, így a helyemre jött helyettest még be kellett tanítanom. így 7 hónapig dolgoztam utána eljöttem ,mert már többnyire csak ültem munka nélkül az irodában. a főnök nem mondta soha hogy menjek betegszabira. Mikor visszamentem még 2 évet dolgoztam a 2 gyerkőc között a másodiknál ugyanígy volt, csak ott már nem kellett betanítanom senkit. Úgyhogy 4 hónapos eljötte, betegszabira, és addig pl elmentem nyelvtanfolyamra. most még van itthon 2 évem , de már másik munkahelyet szeretnék majd találni.
2013. jan. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Abszolút pozitívan. Normálisan megbeszéltük, mi a helyzet, meddig akarok dolgozni. Csináltam amit kellett, később is egyezettünk telefonom, mikor már itthon maradtam. Egy kollégám (nem közvetlen, csak naponta találkoztunk) volt szemét, ő még rá it tett egy lapáttal, de őt azóta utolérte a végzet (elküldték), vele se lesz majd több gondom. Mikor jött a második babánk gyes alatt, csak felhívtam a főnököm, szóltam neki, hogy még mindig nem jövök egy darabig. Sejtette, beszéltünk már róla korábban, hogy szeretnénk még egy babát még visszamenetel előtt. Fél éves múlt a kicsi, már szólt, hogy mehetnék, meló lenne.
2013. jan. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon pozitívan álltak hozzá. Mindenben segítettek, mindig érdeklődtek. A nehezebb munkát elvégezték helyettem. Mindenben számíthattam rájuk. A végefelé már annyira azt éreztem, hogy már semmire sem vagyok jó, lassú vagyok és csak visszahúzom őket, de ők akkor is támogattak. Szóval úgy érzem szerencsés volt a helyzetem.
2013. jan. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!