Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fekvésre vagyok ítélve két...

Fekvésre vagyok ítélve két kisgyerek mellett. Van más is ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

23 hetes vagyok, kezd nyílni a méhszáj. Van egy 4 éves és egy 19 hós picim már.

Mi lesz most?

Görcseim és keményedéseim voltak/vannak.


2013. jan. 15. 18:54
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Bárhogy teszed fel a kérdést, mindig csak ugyanazt tudom írni: Minden terhességemnél egyre hamarabb nyílt a méhszájam (nem csak megrövidült, mint neked, hanem valóban nyílni kezdett). Egy, két, három, majd négy kicsi mellett nem tudtam feküdni (és 5 kicsi mellett végképp nem fogok tudni), de szedtem a magnéziumot, és minden gyereket végig hordtam (39-40. hétig). Én is sokat keményedtem, néha fájt is a pocim, de a méhszáj nyílása mindig normális keretek között maradt. Többedik terhességnél normális, ha idővel elkezd rövidülni, majd kinyílni a méhszáj, de azt nem tudom, miért kell ezen ennyit parázni! Inkább vond el a figyelmedet, és próbálj meg mással foglalkozni! NEM LESZ KORASZÜLÖTT A GYEREKED (hacsak nem az aggodalmaskodás miatt)!!! Nyugodj meg!!!
2013. jan. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
nekem is hasonló gondom volt, de csak egy gyerek mellett. Nekem az otthoni fekvés nem volt az orvos szerint kielégítő, ezért 36. hétig kórházban voltam. Nem tudom, pontosan milyen értéked van, de gondolom, nem véletlen mondták a szigorú fekvést. Rohadt nehéz volt végigcsinálni, de megérte. Ha otthon maradtam volna, biztos nem bírtam volna ki a szigorú ágynyugalmat. A nagyobbik gyermeket beadtuk játszóházba, jobb megoldás nem lévén- hogy az édesapjuk tudjon járni dolgozni.
2013. jan. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mit jelent egyébként, hogy nyílik a méhszájad? Mármint a külső csak, vagy beljebb is?

Nekem a másodiknál a 23. héten vette észre a doki, hogy kinyílt a külső méhszáj. Az akkor 14 hós kislányomat emelgettem előtte és utána is. A doki csinált mindenféle vizsgálatot, aztn azt mondta, nyugodtan emelgethetem a "nagyot", nem függ össze nálam ez a két dolog.

Persze nálad nem tudom, mi a helyzet, mennyire vagy nyitva, és mi az oka.

Most a harmadikat várom, eddig nem nyíltam. A "nagyok" 3 és fél illetve 2 évesek. És most 28 hetes vagyok.


Ha muszáj feküdnöd, akkor tényleg inkább oldd meg!!! Inkább, mint hogy kórházban dekkolj a szülésig, a gyerekeid meg közben otthon. Költözzön oda addig az egyik nagymama, vagy keress valaki más segítőt.


Kitartás! És remélem, a 6. babát váró anyukának lesz igaza! :)

2013. jan. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Szegény, jól le lettél dorongolva mindjárt az elején. Azért valljuk be, nem mindenki olyan szerencsés, mint a 6 gyerekes anyuka, és bizony volt már olyan a világtörténelemben, hogy koraszülés lett a vége, igenis oda kell erre figyelni, az orvos sem a levegőbe beszél, ha egyszer fekvést parancsol. Ha egy kicsit leírnád nekünk a körülményeidet, mármint hogy a nagy oviba jár-e, a kicsi bölcsis-e, vannak-e nagyszülők, apuka meddig dolgozik, kikre számíthatsz a környezetedben, talán jobban tudnánk segíteni. Nekem is két picim van, 4 és fél ill. 3 éves fiúk, segítségem nem sok. 9. hónapban vagyok, de sokszor éreztem, hogy tényleg csak a Szentlélek tartja bent a babát, mert egészen egyszerűen én képtelen vagyok rá vigyázni. Sokszor rám is tört a pánik, a "mi lesz, ha..." Dokim mondott egy fontosat: "A babára csak ön tud vigyázni, a nagyobbakra azért más is, amit muszáj valahogy megoldani." Ui. keményedéseim voltak, és akkor ezt tanácsolta - meg is fogadtam, ma, ha kell már szemtelenül telefonálok pl. apósnak, hogy jöjjön, vigye el a nagyokat, vagy férjemnek, hogy siessen haza...
2013. jan. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne haragudjatok, azért "dorongoltam le" már az elején, mert 1-2 hete minden nap feltesz pár kérdést ezzel kapcsolatban. 2000 a méhszájértéke (tehát zárt a méhszáj), hazaengedték a kórházból, és mégis úgy gondolja, koraszülött lesz a babája. Én nem tartom indokoltnak (az ő esetében) ezt az aggodalmaskodást. Többször leírtam már neki türelmesen az én történetemet (mert nekem tényleg nyílt is a méhszájam ilyenkor), de újra meg újra előjött, és már úgy éreztem, bármit is írunk, akkor sem nyugszik meg. Hát, ennyi, röviden!

És kedves kérdező, te se haragudj, csak megnyugtatni szerettelek volna, örülnék, ha végre valakinek sikerülne!

Első válaszoló (6. babás)

2013. jan. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.
2013. jan. 16. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!