Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon nagy bajt csináltam....

Nagyon nagy bajt csináltam. Kiszakadt az óvszer és hát észrevettük és vettem be esemény utáni tablettát kb.8 órával a történtek után. Ennek ellenére terhes vagyok. Mi lesz most?

Figyelt kérdés
Ez alatt az időszak alatt alkoholt is fogyasztottam, nem túl nagy mértékben ugyan, de aggaszt és meg jobban az esemény utáni tabletta. Van rá esély, hogy egészséges legyen a babám?

2013. jan. 16. 11:11
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nem lesz semmi gond. Amikor bevetted a gyógyszert, még lehet nem is találkozott a petesejt és a hímivarsejt. Habár én úgy tudom, hogy az esemény utána tabletta az min. 2 darab, de lehet rosszul tudom.

A terhesség első pár hetében bevett gyógyszerek és alkohol nem ártanak, főleg nem ilyen pici mértékben.

Ha meg szeretnéd tartani, akkor ne izgulj, nem lesz semmi gond. :) Ő nagyon akart jönni ezek szerint. :)

2013. jan. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
83%
Van rá esély, de mindenképp közöld az orvossal ha mész, hogy vettél be eseményutánit, és akkor lehet picit jobban odafigyelve, vagy többet fognak vizsgálni, de meg van rá az esély!!!! Nyugalom! Akkor megtartjátok?
2013. jan. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
72%
Tessék szépen elmenni orvoshoz, ez szerintem már tényleg olyan, összetett probléma, amiben nem tudunk segíteni. Hány éves vagy? Rendszeresen jársz dokihoz? Gondolom, hogy a gyógyszert is Ő írta föl Neked, segíteni fog, ebben biztos lehetsz.
2013. jan. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

23 vagyok. Hát minden ok nélkül nem szeretnénk elvetetni, bár persze nem akartuk, ez kiderül az esemény utániból, de ha már ott van, bármilyen pici is azért az abortuszt nagyobb súlyú dolognak érezném, mint bevenni az esemény utánit... Meg hát mi lesz ha utána nem lehet többet gyerekem...

Voltam orvosnál ő azt mondta, hogy az első hetekben még nincs olyan kapcsolat köztünk, ami miatt súlyos károk keletkezhetnének viszont ez a tabletta nagyon nagy hormon adag ezért nem is ürül ki olyan gyorsan a szervezetből...összegezve kb. azt mondta,h talán igen, talán nem...

2013. jan. 16. 11:20
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, hogy így történt, tényleg nagyon akart jönni! Várj türelemmel, ne idegeskedj (könnyű ezt mondani), és mostantól élj nagyon nagyon egészségesen, vigyázz Magatokra! Én nagyon szurkolok!!
2013. jan. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is nagyon szorítok nektek! Én röntgenen voltam a kislányommal (nekem kellett lefogni) és még nem tudtam, hogy várandós vagyok a második babánkkal... hála Istennek, úgy néz ki, nem lett semmi gond. Bár más a helyzetünk, de együtt érzek veled és nagyon becsüllek, amiért meg akarod tartani! Sokan írnak itt, akik eredetileg nem akartak babát és azonnal az abortusz mellett döntenek, a szívem szakad meg.

Minden jót nektek!

2013. jan. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
83%

Nem lesz semmi gond, ne aggódj!

Egyik ismerősöm fogamzásgátló mellett lett terhes, úgy, hogy folyamatosan meg is jött neki. Csak mikor már nyilvánvaló volt, hogy baba van, nőtt a pocakja, mocorgott a baba, akkor ment dokihoz, addig eszébe sem jutott. Megkérdezte a dokit, hogy most akkor mi lesz a babával, elvetetni már nem lehetett, egészséges lesz? A doki csak annyit mondott neki nagy viccesen, hogy mostmár ne szedje...

Nem volt semmi gond.

Persze értem, hogy te egyben vettél be egy nagy adag hormont, ő viszont hónapokon keresztül adagolta a babának...


Én is egyébként mikor fogant a lányom többször is ittam, és fájdalomcsillapítót is szedtem, de egészséges babám született.

Én azt olvastam, hogy az első 6 hétben a baba gyakorlatilag őssejtek halmaza, és a keletkezett defektusokat képes kijavítani...

Úgyhogy szerintem ne aggódj, a szűrővizsgálatokat szépen csináld majd meg, ennyi...

2013. jan. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
83%

Nem lesz semmi baja. Az esemény utáni nem káros a magzatra, ha mégis megfogan. Emiatt ne aggódj.

Az alkohol sem ártott még ilyen korán, de azért mostantól ne igyál.

2013. jan. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
66%
Czeizel Endre szokta mondani, hogy az első pár hétben a mindent vagy semmit elve szokott érvényesülni, azaz vagy ártott a tabletta, beteg lett tőle a baba, és akkor vsz. elmegy magától, vagy nem ártott neki, és egészéges lesz: ez esetben marad! Nem tudsz mást tenni, bízd a "természetre" (azaz Istenre)! Remélem, marad, mert látszik, hogy már most nagyon szereted és aggódsz érte!!!
2013. jan. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
74%

# 5/9 vagyok. Ha mégis nagyon aggódnál, és nem szeretnél már z orvosod "agyára menni", itt egy link, ahol tudsz az orvostól kérdezni. Nagyon gyorsan válaszol és nagyon kedves, nem lekezelő és törődik az ember lelki világával is. Már én is kérdeztem Tőle többször, mindig készséges volt.

Ha valami probléma merülne fel, vagy csak megnyugtatásra vágysz, írj neki: [link]

2013. jan. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!