Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kombinált teszt eredmény....

Kombinált teszt eredmény. Izguljak?

Figyelt kérdés

A vizsgált markerek eredménye:

PAPP-A:

2813 miu/L

1.24 MoM

Szabad ß-hCG:

81.40 Ng/ml

3.30 MoM

Tarkóredő vastagsága (NT): 1.80mm 1.21MoM


A szűrővizsgálat eredménye: Közepes kockázat

Kockázat a Down-kór előfordulására: 1 : 630

Kockázat az Edwards-kór előfordulására: kevesebb mint 1 : 50 000


33 éves leszek júniusban.


2013. jan. 16. 12:12
 1/4 anonim ***** válasza:
szia, nem vagyok orvos, de véleményem szerint a véreredményeid tökéletesek (azt hiszem 0,2 és 5,0 MoM közöttinek kell lennie), a tarkóredő is - megjegyzem nálunk a tarkóredőre mondtak 3,3 és 3,6 mmm-t is, volt cvs, egészséges kislegény a pocaklakó, a véreredmény nekem is jó volt, szóval szerintem nincs miért aggódnod, de az orvosod úgyis megmondja, hogy van-e további teendőd, a Down-kór kockázatod az életkorod miatt ennyi, én 29 vagyok, nekem a tarkóredő húzta le az értéket, remélem tudtam segíteni, minden jót nektek, 22+1 hkm :)
2013. jan. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem ne izgulj. Amikor terhes voltam a fiammal, az integrált szűrésen 1:120 lett a down-kór szűrés eredménye, ami magas kockázatnak számít. A kisfiam azóta 6,5 hónapos és egészséges.

Ha az uh.-on rendben találták a babád, akkor ne izgulj! A tarkóredő vastagsága is teljesen jó! Nyugi!

2013. jan. 28. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm, hogy válaszoltál:) Megyek integrált tesztre jövőhéten, aztán utána a 18 hetes uh-ra az Istenhegyire. Remélem megnyugtatnak:)

2013. jan. 28. 17:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Amikor megtudtam a teszteredményt, én is elmentem az Istenhegyi géndiagnosztikába, és ott megnyugtatott az orvos, hogy mindent rendben talál. Sajnos kizárni viszont csak az amniocentézis tudja, ezért én anno arra is elmentem.
2013. jan. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!