Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt mákot enni...

Terhesség alatt mákot enni szabad?

Figyelt kérdés

38 hetes vagyok, merőrülök a mákosgubáért, vagy tulajdonképpen bármiért ami mákos.

Nem teszek vele rosszat?


2013. jan. 16. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
És ugyan mi rosszat tennél vele!?
2013. jan. 16. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
szerintem nyugodtan.
2013. jan. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt áruld el most nekem h mért ártanál ezzel a babának.egy barátnöm meg volt örülve a máké terhessen,kilószámra ette csak ugy magába,2éves eleven egészséges fia van.
2013. jan. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

múltkor ettem egy nagy tányérral és alig mozgott aznap a babám.

gondoltam bekábult tőle.

2013. jan. 16. 17:59
 5/9 anonim ***** válasza:
kérdezd meg a védőnőt, h megnyugodj, de szerintem semmi baja nem lehet tőle. gondold végig, nyilván máskor is volt olyan nap, amikor kevesebbet mozgott, holott akkor egyáltalán nem ettél mákot. de nem akarlak befolyásolni. én ilyenkor a védőnőm szoktam felhívni (rendelési időben), mert ő nyitott az ilyesmire.
2013. jan. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Csak azt nem értem, akit idegesít egy kérdés, miért válaszol rá egyáltalán. Miért kérdez vissza, hogy "szerintem mi baja lehet tőle". Valószínű azért kérdezek valamit mert megfogalmazódott bennem egy kérdés.Miért nem írja azt, hogy "nem".

2013. jan. 16. 18:30
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy a mákfogyasztás miatt nem mozgott sokat aznap a babád, egyél nyugodtan, ha jól esik.

Amúgy nem a máktól, hanem a gubójától szoktak bekábulni, akik azzal élnek (teának kifőzik).

2013. jan. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2013. jan. 17. 07:47
 9/9 anonim válasza:
Én is észrevettem, hogy ha megeszek egy szelet mákos sütit, utána a babám a hasamban nem mozog 2-3 napig. Máskor rendszeresen érzem a mozgását minden nap. Már több helyen olvastam kismamáktól hasonló tapasztalatokat, de a hivatalos álláspont szerint a mákban annyira kevés morfin van, hogy ez elhanyagolható. Furcsa, hogy erről nincs semmiféle kimutatás. Azért ha belegondolunk, hogy az a mennyiség, ami egy felnőtt, 50-70-80 kilós ember számára elhanyagolható, ugyanaz a mennyiség egy 20-30 dekás kisbabának ehhez képest 2-300-szoros dózis. Olyan, mintha én 300 szelet mákos sütit ennék meg. Még arról sem találtam információt, hogy a mákban ténylegesen mennyi morfin van, mit jelent az "elhanyagolható" mennyiség, vagy hogy mennyi megy át ebből a babának? Az viszont tény, hogy sportolóknak verseny előtt vigyázniuk kell, mert ha mákosat esznek, kimutatja a drogteszt. Nagyon szeretem a mákot, de azok után, hogy már többször észrevettem, hogy mákos süti után pár napig nem mozog a hasamban, mostantól inkább kerülni fogom.
2016. márc. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!