Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mikor mondtátok el a...

Ti mikor mondtátok el a munkahelyeteken, hogy terhesek vagytok? Én 8 hetes terhes vagyok, napi 10 órákat dolgozom egy üzletben, heti 4-5 napot.

Figyelt kérdés

Mindenki azt mondja a 3 hónapot meg kell várni,de mi sokat pakolunk,és nem tudom ha mindig kitalálok valamit,hogy ne pakoljak,az feltűnő lesz egy idő után.

Szerintetek elmondjam?

Köszönöm!


2013. jan. 17. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 műszakban dolgoztam 8 órát.Csomagoltam,elég nehéz(7-12kg)dobozokat kellett emelgetnem.Én 7 hetes voltam mikor bejelentettem a főnökömnek.Nem kockáztattunk...
2013. jan. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első terhességem vetéléssel végződött, mert megerőltettem magam a munkahelyemen. Ezért, amikor másodjára terhes lettem, már a pozitív teszt után kiírattam magam az orvossal. Szerencsém volt, mert elmondtam neki a helyzetet, nőgyógyásznál még akkor nem jártam (nem is tudtam volna elmenni, mert nem volt úgy szabadnapom), de kiírt egy pár napra, amíg a nőgyógyásztól papírt hozok. A pár napból 2 hét lett, mert nem látszott addig az uh-n. Szóval én tanultam az első veszteségből és nem vártam heteket, hónapokat, mert most első a baba érdeke és nem az, hogy kevesebb pénz áll a házhoz vagy ilyesmi.
2013. jan. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elmondhatod, ha túl vagy a próbaidőn. Védett vagy jelenleg, nem rúghat ki, ha bejelented a terhességed. Akár mehetsz táppénzre is, ha elmondod a dokinak, hogy emelgetned kell és fizikai munka.
2013. jan. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 wartburg353s ***** válasza:
85%
Szerintem mondd el, lehet, hogy nem kell rögtön otthagynod a munkát, de jobban figyelnek majd rád, hogy ne kelljen pakolnod. Nekem olyan volt a munkaköröm, hogy amint bejelentem hivatalosan a dolgot, nem oszthattak be szolgálatra, de egy darabig húztam, mert úgy éreztem, bírom, azért a főnökömnek szóltam "nem hivatalosan", hogy számítson rá, hogy esetleg egyik napról a másikra otthon maradok, és mindig legyen "B-terv" helyettem. Végül a 4. hónaptól itthon maradtam.
2013. jan. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Msot rögtön mondanám el.


Én is szóltam 7 hetesen,onnantól semmi fizikailag megerőltetőt nem kellett csinálnom

2013. jan. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Amint volt szívhang, én elmondtam. Neked is azt tanácsolom, hogy mindkettőtök érdekében mond el. Nem kell 12 hetet várni vele!
2013. jan. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!