Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lekéstem a 16. heti vérvételt!...

Lekéstem a 16. heti vérvételt! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
már 20 hetes vagyok. most derült ki hogy terhes vagyok, volt már valaki hasonló helyzetben? mi történik ilyenkor?
2013. jan. 17. 10:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ennek akkor van nagy jelentősége, ha elvetetnéd a babát, ha beteg lenne.(nálam ezért nem volt jelentősége)

Hogyhogy csak most derült ki, hogy babás vagy?


Kétlányos 23hkm.

2013. jan. 17. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

nem csak a 16 hetes vérvételt késted le, hanem a 12 hetes genetikai uh-t is.

Ha egészséges a babád akkor igazából gondolom nincs baj.

azt nem tudom, hogy ilyenkor hogyan működik, mert GYES-re viszont ha jól tudom csak akkor vagy jogosult ha a 12. hétig terhesgondozásba vesznek.

2013. jan. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sok minden kiszűrhető lett volna, pl. bizonyos rendellenességek, amiknél még el lehetett volna vetetni a babát, most meg már nem lehet, így ha nem lesz egészséges a babád, akkor is meg kell szülnöd. A további vizsgálatokat meg majd elvégzik.

De azt azért tudod, hogy bármilyen orvoshoz is mész, meg fognak bizonyos dolgokat kérdezni, például, hogy végig volt vérzésed, végig olyan volt, mint szokott, nem voltak rosszulléteid, nem éreztél változást a hasadban, nem kezdtél el hízni, stb? Mert ez mind-mind terhességre utaló jel lehetett volna, aminél az ember vesz egy tesztet és elmegy az orvoshoz. Védekeztél amúgy?

2013. jan. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Rémisztő rádöbbenni, hogy van, aki tényleg nem veszi észre, hogy terhes... már 20 hetes vagy, változott már a tested annyit, hogy észrevehetted volna... Na de a lényeg, hogy ha az orvos azt mondta, hogy minden rendben van a babával, akkor a vizsgálatoknak nincs már jelentősége. Minél előbb keresd fel a körzetileg hozzád tartozó védőnőt, hogy a kiskönyved kiállíthassa, mert ha nincs 4 pecséted tőle és a nőgyógyásztól, akkor nem leszel jogosult támogatásra.
2013. jan. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
szerintem csak az anyaságira nem leszek jogosult ha nem lesz meg a négy pecsét, a gyesre igen, nem tudom az elején volt egy picike vérzés, kevesebb mint szokott lenni de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, nem gondoltam hogy terhes vagyok mert védekeztünk, más tünetem nem volt, engem az érdekelne hogy ezek után megcsinálják-e az afp-n kívül a többi vérvételt ami még azzal együtt van?
2013. jan. 17. 11:07
 6/9 anonim ***** válasza:

És mivel védekeztetek? Mert semmi nem 100 százalékos, azt ugye tudod, még a fogamzásgátló sem.

Amúgy a 4 pecsétet úgy is össze lehet gyűjteni, ha minden hónapban elmész a terhesgondozásra. Meg van olyan orvos, aki ultrahang alkalmával is pecsétel.

Amúgy nem csak a 16. heti vérvételt késted le, hanem a 12 hetes uh-t is, illetve azt, amit a 18-20. hét között csinálnak. Lesz még 26 hetesen egy vérvétel, vércukorterheléssel, plusz ultrahang, illetve a 32. és a 36. hét körül egy uh.

2013. jan. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
igen, de a 16. hetesnél néznek fertőző betegségeket is, azokat nem fogják már nem fogják utólag megnézni?
2013. jan. 17. 11:21
 8/9 Golan Trevize ***** válasza:

Előfordulhat, hogy nem vette észre.

Ismerek egy nőt, aki a 3. gyerekével (tehát nem volt tapasztalatnal) is kb. ennyi idősen vette észre, hogy terhes.

Kövér is volt, fogamzásgátló mellett esett teherbe, amit szedett továbbra is, és még a vérzései is megvoltak...

2013. jan. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%

Nekem 24 hetesen derült ki a baba, szintén védekezés rendszeres mensi mellett..

szóval a genetikai vizsgálatokat nem nézik már, de minden fontos vérvétel meglesz amire te gondolsz..annyi h az első uhnál ahova küldenek szólj h legyenek alaposabbak mert most derült ki..hál istennek a fiamnak nem lett semmi baja és bőven meg lesz a 4 pecsétes az anyaságira!!!

innentől meg ugyanúgy zajlik minden de ne lepődj meg h majd a dokik meg a nővérek bárhova mész lenéznek majd h h nem vetted észre :( mert mindenhol említened kell majd a szitut..

2013. jan. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!