Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas a koleszterin-szintem,...

Magas a koleszterin-szintem, volt valaki így várandósan?

Figyelt kérdés

163 cm vagyok, 68 kg. Felszaladt rám pár kiló a szoptatás alatt. Most várjuk a második babánkat és az első vérvételen kiderült, hogy magas a koleszterinem és a triglicerid is. Soha nem ettem/főztem zsírosan, nem eszem sok húst, leginkább szárnyashús fogyasztunk. Mitől lehet? Mit tudok tenni várandósan, hogy csökkenjen?

Előre is köszi a válaszokat! :)


2013. jan. 18. 12:14
 1/4 anonim ***** válasza:

A terhesség alatt egyébként is magasabb a koleszterin, mint általában. És a pár kiló plusz is közrejátszhat ebben. Úgyhogy ez nem baj, ne aggódj. Jobban figyelj oda az egészséges táplálkázásra, mást nem tudsz. Nem gond, a terhesség után normalizálódik. Ha normálisan táplálkoztok, nem fog nagyon magasra ugrani a koleszterin. Itt a fő ok a terhesség. Úgyhogy, nyugi:)

Ja, és nekem is magas volt a koleszterinem az első terhesség alatt. Mondta is az orvos, hogy ez gyakori. Másodiknál még nem nézték, de nem lepődöm meg, ha megint magas lesz. Pedig én is odafigyelek, mit eszem.

2013. jan. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem öröklött magas a koleszterin szintem. Ha csontsovány lennék, akkor is az lenne sajnos. A terhesség előtt gyógyszert szedtem rá. Aztán amikor próbálkozni kezdtünk, leálltam vele, majd a szoptatás miatt továbbra sem szedtem. Utána meg jött a következő baba, szóval lassan 2 éve nem szedem. Ennél többet nem nagyon tudsz tenne, amit most teszel. Nem lesz belőle gond.
2013. jan. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is genetikai oka van valószínűleg, hogy ennyire magas (10 fölött van). Az alapméreteim: 56 kg, 162 cm. SZóval nem túlsúly miatt.


A harmadik babát várom. Eddig nem volt gond ebből a magas koleszterinszintből - persze mint tudjuk, bőven elég, ha egyszer van belőle baj. De én semmit nem szedtem, és nem is szedek rá.

Ha akarsz próbálkozni, akkor azt mondják, a halolajkapszula jó lehet. Kérdezz rá, hogy terhesség alatt lehet-e szedni.

2013. jan. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Femibiont szedek amihez (a 12 hét felettihez) van halolaj kapszula is. Remélem, hogy használni fog valamit!

2013. jan. 18. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!