Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki érzett már korai baba...

Ki érzett már korai baba mozgást úgy 12-14 hetes terhesség között? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Bár eléggé lehurrogják azokat amamákat akik azt állítják ez idő tájt még egyáltalán nem érezhető semmi. A semmi nekem erős kifejezés, de én se konkrét babamozgásrol beszélek mint például a rugásrol hisz lehetetlen elég picik ahoz a végtagok hogy ez a hasfalon érezhető legyen...de vannak apro rezzenetek buborékolások amiket ténylegesen a baba okoz:)'3 hetes kismama
2013. jan. 18. 21:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Első terhességem. 15 héttől érzem a mozgását. Az elején olyan volt hogy csak pici rezgéseket éreztem, főleg ha odatettem a kezem és mintha bugyborékolna.
2013. jan. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
14.h éten kezdtem érezni a második babánkat - de nagyon vékony vagyok, 20 hetesen sem értem még el az 50 kilót, és nagyon vékony a hasfalam, ez ezért lehet. egyébként szerintem elég ritka, h ilyen korán megérzi valaki :)
2013. jan. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

én 13 hetesen éreztem először olyan bizsergős, kaparászós érzést, 15 hetesen határozott rúgást éreztem. Amikor elmondtam volt aki ugyan csodálkozott, de nem nézett hülyének, de volt olyan is akitől kifejezetten rosszul esett a reakciója. Az ember ilyenkor kürtölné világnak, mert olyan jó érezni, de nem meri, mert "lehülyézik". Legalábbis nekem így volt. Az általánosítások pedig kifejezetten felháborítanak. de gondolom ezzel ugyan így vannak azok , akik hasonló cipőben járnak/jártak.

23 hkm

2013. jan. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

13+5-kor éreztem először! Első baba! Biztos, hogy ő volt!

20 hetesen nekem már néha kifejezetten fájt, nemhogy éreztem.

Hátsó és oldalfali a lepényem, ezért a 4d-n kérdezés nélkül mondták, hogy biztos nagyon korántól érzem a mocorgást!

28hkm

2013. jan. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Tudtam h ezzel nem én vagyok egyedül....az hogy más nem hiszi el ekkor már valaki érzi...az az ő baja....Tudja az anya mit kell érezni ez is egy egyfajta anyai ösztön....bélmozgássalse lehet összekeverni mert 22 éve tudom mijaz :D én is elég vékony vagyok talán énis eért érezhetem ilyen korán bár ez se lehet egy indok...senkise egy idöben érzi a másikkal de nem is lehetetlen az h már ilyen korán érezni...Mert mért is ne :) Boldog baba várást :))))
2013. jan. 19. 13:34
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
13 hetesen éreztem az első babat. A férjem orvos, megnéztük uhn, becsuktam a szemem, és szóltam, hogy most, amikor mozgást éreztem. A kepen látott és a jelzesem megegyezett, ez már neki is elég empirikus volt. A nagymozgasait tudtam jelezni meg ekkor, természetesen nem minden rezzeneset, mint a 38. Héten pl.
2013. jan. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
62%
Na megjöttek a lepontozók.... Az irigység csak úgy árad. :D
2013. jan. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
58%

10-es válaszoló vagyok. Nem értem ezt a lepontozósdit. Néha én is lepontozok, mikor valaki tapló módon válaszol egy-egy feltett kérdésre. De itt nem véleményre volt kíváncsi a kérdező, hanem arra, ki érezte korán a baba mozgását. Nem értem, itt mi értelme piros kezet adni. Persze a lehetőség adott, és mindig vannak rosszindulatú emberek.


Kedves kérdező kismama! Élvezd a korai babamozgást, úgy gondolom, ez egy külön ajándék nekünk.

2013. jan. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ezek a lepontozások szerintem is nagyon primitív megnyilvánulások, pláne, hogy ide is szinte csak kultúrált vélemények, tapasztalatok érkeztek, nem tudom egy-egy személyes élményben és véleményben mi az ami "nem hasznos".


Én 12 hetes vagyok, és kb kétszer éreztem eddig olyat, mintha egy kis pillangó repülne nei a hasfalamnak (egyértelműen nem bélmozgás volt, sajnos évek óta élek együtt a felfúvódás-teltségérzet tünetegyüttessel, és határozottan meg tudom különböztetni ezeket attól,amit éreztem a múltkor).

Amikor először tapasztaltam ezt a pillangó-dolgot, én magam sem hittem, hogy ez az én 5 cm-es kis magzatom lehetett,olyannyira, hogy még a páromnak sem említettem meg, viszont amikor a védőnőmnél jártam, rákérdeztem kíváncsigából a dologra, és azt mondta, hogy egyáltalán nem kizárt,pláne ha vékony a hasfalam...

2013. jan. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Siman érezni:)ne figyeljetek masokra h mit mondanak. Nekem 12/5tol volt buborekolas vegig..minden nap. Ha beszeltem hozza stb egybol jott is. Kezzel is ereztem a bubikat. Az igazi rugas csak 16hetesen.
2015. máj. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!