Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan, hogy görcsölés...

Van olyan, hogy görcsölés nélkül bekeményedik a pocakotok? Most tapasztalom először és nem igazán tudom, hogy pontosan mi ez!?

Figyelt kérdés

24 hetes vagyok.

Ma többször is olyan keménynek éreztem tapintásra a pocakom, de nem görcsölt, fájt vagy ilyesmi. Ez normális? Mitől van? Emellett sokat mocorog már a babám. Viszont van azért néha egy kis enyhe menzesz szerű görcs, szúrás szerű nem túl erős fájdalom, húzódás egészen lent az alhasban.


2013. jan. 23. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem a 20. héttől voltak keményedéseim. Egyeztess orvossal mindenképpen, mert ha túl gyakori, akkor magnézium szedése javasolt, nekem végig kellett szedni (36. hétig), és pihenés, pihenés...

Egyébként teljesen természetes, a tested edz a szülésre, a lényeg, hogy figyelni kell rá, és nem lesz baj.

Én is 39+6 héten szültem indítással...

2013. jan. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Persze, ha legközelebb megyek az orvoshoz, mindenképp megemlítem neki! Magnéziumot én is szedek már a terhesség eleje óta. Napi 2-szer 1-et.
2013. jan. 23. 18:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen magnéziumot szedsz, de érdemes megnézni mi van ráírva, egy szemben hány százaléka van meg a maximális napi adagnak. Ilyenkor másfél-kétszeresét be lehet szedni annak, szóval a két szem lehet hogy kevés. Magne B6 például kifejezetten kevés magnéziumot tartalmaz, abból ilyenkor napi 5-6 szemet is be lehet szedni.
2013. jan. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, nem mindegy, hogy mennyi az annyi, jól mondja a 3. válaszoló :)

MagneB6-ból napi 3*2-t szedtem.

Még annyit, hogy nekem egyéb magasabb Mg tartalmú készítmények nekem nem jöttek be, ugyanúgy keményedtem tőlük, mert más formában van bennük a Mg. Ez is ember függő, ki kell tapasztalni, doki mondta, mikor próbálgattuk...

2013. jan. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
MagneB6-ot szedek. Akkor biztos emelni fog az orvos majd ezen az adagon, mert ahogy írjátok ez a napi 2 szem tényleg nem sok.
2013. jan. 24. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!