Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan szülő, aki...

Van itt olyan szülő, aki egyszerűen képtelen volt fiú vagy lánynévben gondolkodni?

Figyelt kérdés

Első gyermekünknél már az elején közöltem, hogy lányunk lesz és X nevé tetszik. A férjem hamar osztotta a névben az álláspontom, így nem gondolkoztunk másban. Se lány nevekben, se fiúkban.

Lányunk is lett, bár elég későn derült ki, csak a 28. héten.


Most megint aktuális a téma, de én egyszerűen már most mondom, hogy lányunk lesz. Igaz, még tesztelni se teszteltem, de 100%-ra merem állítani.


A férjem persze fiút akar, de én meg nem. Tudom, hogy ez nem kívánságműsor ... de "összeroppannék", ha fiam lenne.

Egyszerűen képtelen vagyok fiú névben gondolkozni.


A férjem megoldja ezt a kérdést (is), közölte, hogy akkor ő is Sándor lesz. Ami biztos, hogy nem.. mivel az összes férfi felmenő Sándor.

Megmndom őszintén, már gyűlölöm ezt a nevet. Nem hogy a gyerekemnek adjam, ha esetleg mégis fiú lesz :(


2013. jan. 23. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:

Pedig a sok Noel,meg Benjamin,meg Bendegúz,meg Hunor meg Magor közt nem rossz név.

De akor legyen Alex vagy Alexander

2013. jan. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

először biztosan legyen már pozitív az a teszt,

és egyáltalán várjátok meg hogy milyen nemű lesz.

még van 40 heted,ha...

2013. jan. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Volt ilyen ismerősöm, és nem értelek meg.

Ő kislányt szeretett volna kisfia után, és szomorúan közölte,

Hát, ez is fiú.........

Én akkor vártam az elsőt, majd megszakadt a szívem.

2013. jan. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
5 hetes terhes voltam még csak, amikor azt kérdeztem a férjemtől hogy mi lenne ha Bernadett lenne. :-) Fiúnév még fel sem merült, bár van sok időnk. Egy biztos, a ő nevét nem fogja kapni. De ezt ő sem akarja szerencsére. Azt is tudom hogy az utolsó pillanatban lesz fiúnév választva, valahogy nem is érdekel a dolog. (vajon megérzik a nők hogy mi lesz a baba neme? ) A pároddal próbáld megbeszélni, hogy válasszatok egy olyan nevet ami mindkettőtöknek tetszik, és második névként lehetne a Sándor is.
2013. jan. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
én lány névben nem tudtam gondolkodni. még a rózsaszíntől is rosszul vagyok. így apa választott nevet, Flóra lesz, teljesen megbékéltem a dologgal, pláne mikor láttuk a kis nuniját az uh-n :)
2013. jan. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem berögzült, hogy fiam lesz. Amióta megtudtam, hogy terhes vagyok mindig azt mondtam, hogy fiam. A név is meg volt. Aztán 18 hetesen tudtam meg, hogy kislányt várok. Teljesen összezuhantam. Sírtam amikor kijöttünk UH-ról. Kellett másfél hónap mire felfogtam, hogy lány lesz. Nem voltam hajlandó megváltoztatni a nevét sem. De most meg annyira megbékéltem vele, hogy semmiért sem cserélném fiúra! Majd a következő baba legyen fiú! :) Csodás kis rucikat vettem, kiváncsi vagyok milyen lesz a kis drágámon! :) 37 hkm
2013. jan. 23. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
MI két fiu után vártuk a harmadik babát, már mindeki mondta, hogy lány lesz, és férjem kinyomtatta a z összes lánynevet, de sehogyan sem találtunk egyet sem, ami mindkettőnknek tetszett volna. Bezzeg egy fiunevet valahonnan mégis meghallottunk, és mondtuk is, hogy ha fiu lesz az lesz a neve, de végülis nem keresünk fiunevet- csak lányt. Nem volt lánynév- és kiderült hogy fiu!! :))) Annyira örültünk- mert ráadásul úgy kerek a történet, hogy ezt a pici fiut rajtunjk kívül mindenki lánynak várta- mi meg nagyon szerettünk volna harmadiknak is fiut- ugyhogy teljeseült a vágyunk. Persze örültem volna egy lánynak is, tutira, de a mai napig azt érzem, hogy azért is lett fiu, mert megtaláltuk A nevet, és az történetesen éppen egy fiunév volt. :))))
2013. jan. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ma 22:05

Mi az a név? Mert nekem sehogyse jut eszembe egy jó fiúnév se. EGYSE!:(

2013. jan. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Első babánknál, aki ma már 4 éves óvodás "nagylány" a férjem régi vágya teljesül, mármint ami a nevet illeti. Mivel ez a név nekem is nagyon tetszett, teljes volt az összhang ebben. Most a kisfiúnkat várjuk, és a férjem olyan nevekkel áll elő, amitől feláll a szőr a hátamon, neki viszont nem tetszenek az általam javasolt nevek. Egyelőre nincs kompromisszum, sőt már odáig jutottunk, hogy másfél hónapja szóba sem hozta egyikőnk sem a témát, mert tartunk attól, hogy csak vita lesz belőle...(legalábbis én így vagyok vele) Még 2 hónapunk van elvileg a szülésig. :)
2013. jan. 25. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!