Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti is így gondoljátok? Rengete...

Ti is így gondoljátok? Rengeteg felelőtlen szülő van aki úgy vállal gyereket, hogy élelmük sincs!

Figyelt kérdés
Ma olvastam itt egy kérdést ahol egy 26 hetes kismama, kérdezte mennyire károsítja a magzatát, a folytonos éhezés mert rossz anyagi helyzetük miatt nincs mit enniük és a harmadik gyerek! Meg sok olyat olvasok, hogy nincs pénze fogadott orvosra azért nincs neki, könyörgök aki havonta nem tud 5-6-7 ezer forintot kifizetni egy orvosra, még is hogyan akar gyermeket nevelni szülni az anyagi csődbe? Kevesen vannak azok akik azért nem fogadnak orvost mert fölöslegesnek tartják! Hát én nagyon kiakadtam!

2013. jan. 23. 14:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
75%
Ismerek olyat, aki azt mondta, azért szüli, hogy "eltartsa a családot" a baba. gondolok itt a gyesre, mert egyébként azt sem kapná ugye. Nekünk az első sem jön össze 3 éve.
2013. jan. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%
nem ö az elsö eset amult héten detto kiirta valaki szerintem ő kapott fejmosást rendesen
2013. jan. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%

Azért, mert valakinek nincs fogadott orvosa, még nem azt jelenti, hogy nem tud havi 5-6-7 ezret kifizetni.

Ezt azért nem kellene összekeverned azzal, amit a kérdésed első felében írtál.

Plusz, azért ne általánosítsunk. Én 2 gyereket szültem, egyiknél sem volt fogadott orvosom. Ügyeletes doki császáározott meg mind a kétszer. NEm szenvedtem semmiben sem hiányt, nem is fizettem ki 9 hónapon keresztül vagyonokat + a szülések után.


A mondandód első felével meg egyetértek. Ilyen körülmények között nem vállalnék be nem hogy 3 gyereket, de egyet sem! Nekem a "szeretem" szóért még nem adtak a boltban 1 kiló kenyeret, de javítsatok ki.. lehet, hogy rossz helyre járok vásárolni.

Nem olvastam el azt a kérdést, csak az elejét. Így nem tudom, hogy tervezett volt-e a gyerek vagy nem.

De ez szerintem midnegy is! HA valaki nem akar gyermeket, akkor védekezzen.. és nem kell most azal jönni, hogy "kiszakadt a gumi", meg hogy "becsúszott"!

2013. jan. 23. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igazad van. De még mindig tartja magát, hogy ahol van kettőnek, ott van háromnak is...

Én azt se értem, aki "csak úgy" szül gyereket, nem foglalkozik vele, üvölt vele, idegesíti stb. Nem kell úgy nevelni, ahogy én akarom, de azért legalább minimálisan biztosítsa a fejlődését - vagyis ne csak "ellássa".

Mások meg (mi is) éveket várnak a gyerekre, folyamatosan törik a fejüket, hogyan lehetne jobb, és számolnak, hogy jaj, mi lesz, ha valamit nem tudok neki megadni... Úgy szeretnék én is ilyen laza lenni.

2013. jan. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Butaság, felelőtlenség.
2013. jan. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező által említettnél sajnos még kettőnek sincs. Hihetetlen. Én is abortusz ellenes vagyok, de azért ha tényleg védekezés mellett fogant akkor mégis csak az abortusz lett volna a legjobb. De utólag hülyeség okosnak lenni.

Igazságtalan az élet. Más kemény küzdelem árán is éveket vár egyre, míg valakinek a harmadik borzalmas körülmények közé védekezés mellett becsúszik.

2013. jan. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem volt fogadott orvosom egyiknél sem (3 gyerekem van) semmivel se bántak velem rosszabbul mintha lett volna, mondjuk viszonylag egyszerű és gyors szüléseim voltak.

Nem vagyok milliomos de én arra nem fizetek ki 3 hetente (felénk ez a divat az összes dokinál) 7 ezer ft-ot hogy 5 percet beszéljünk, megkérdezze minden oké e vagy rám akarjon sózni egy csomó fizetős vizsgálatot (nem a kombinált tesztre gondolok vagy ilyesmire aminek van is értelme) .

Nagyon nehéz lehet ugyanakkor ha vki védekezik pl. de mégis becsúszik a baba és már ott van, és akkor úgy dönteni róla hogy ne maradjon...de 26 hetes terhesen ÉHEZNI azért az is nagyon nagyon meredek :((( Én iszonyúan sajnálom másra nem tudok gondolni.

2013. jan. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Éhezésbe szülni még gyereket felelőtlenség!És roppant szörnyű olvasni is,anyaként!

A fizetős orvos,más téma,az szuverén döntés.Azon nem akadok ki.Étel és magán orvos között óriási a különbség,nagyon nem mindegy melyikre nem telik!

2013. jan. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%
Drága 1-es.Kívánom tiszta szívből,hogy minél hamarabb áldjon meg a jó isten egy kis angyalkával.És úgy is lesz csak figyeld meg.Minden jót és érkezzék a kis csoda neked minél hamarabb .Zsuzsa
2013. jan. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
55%
Igaz én nem szülöm éhezésbe a gyerekem, de nem vagyunk dús gazdagok sem! Na de mégis kérdező!! Neked mi közöd van más életéhez???? Miért nem mindegy az neked, hogy ki mit csinál?? Foglalkozz a saját dolgoddal szerintem!! Ne más életével!! Ja és képzeld el, hogy én sem tudok 5-6-7 ezer forintot kifizetni havonta fogadott orvosra és nem is akarok!!! Abból a pénzből inkább veszek a gyereknek valamit!!!
2013. jan. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!