Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma töltöttem be a 15. hetet!...

Ma töltöttem be a 15. hetet! Baj lehet, vagy mit tegyek?

Figyelt kérdés
12 heti ultrahangon minden rendben volt,és 3 hét mulva megyek a 18 hetire!Azt vettem észre hogy nőtt a pocakom,de fájdogál is,nem tudom elmondani hogyan de ma pl.(régóta nem volt)menziszerű érzésem volt nem győztem wc-re járni hogy nem e vérzek?Ezenkívül,mindig az van bennem mi van olyankor ha ott bent vmi baj van vele,csak én nem érzékelem!?Mit tegyek?és ma a folyásom is több mint ezelőtt!
2009. szept. 1. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
van dokid? ha igen, akkor hívdd fel. Amúgy ha első babás vagy, a görcsök lehetnek a méhszalagok nyúlásának fájdalmai is, én is állandóan paráztam, de aztán 25. hét körül elmúlt. Az hogy a folyásod több, normális. Amúgy ha nem barnázol vagy vérzel kevés az eséyle hogy bármi gond lenne bébivel. Nyugi.:)
2009. szept. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs semmi komoly baj, legalább is nálam hasonló tünetek voltak. Ugye folyamatosan változik a medence, nő a méh, hisz pár hónap múlva kibújik a babád. De hogy nyugodt légy kérdezd meg a védőnődet, vagy a dokidat
2009. szept. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Menj el dokihoz, vagy én a védőnőt is állandóan zaklatom telefonon, mi az első babánkat várjuk, azt mondta a védőnő, hívhatom hétvégén is bátran. Szedsz magnéziumot? Talán az is elég lenne, ha nem szedsz.
2009. szept. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a 20. hétben vagyok. Kb. 2-3 hete 2-3 naponta ugyanilyen szúró, nyilalló, görcsszerű fájdalmam van jobb oldalon lent. Elkezdtem szedni a Magne B6-ot,(2*2) azóta enyhült. Ma voltam genetikai uh-n a baba élénk, mozog, minden rendben van vele, a doki azt mondta, hogy teljesen normális, hogy nyilalgat itt, ott. (Tágul a méhed)

Ne aggódj! Nekem kb. 3-szor annyi a folyásom, mint azelőtt, de a doki szerint ez is normális, amíg nem fura szagú vagy színes.

Pihenj sokat és vigyázz, ha keményedik a hasad, akkor ne erőltesd a mozgást, ha fájdogál.!

Boldog babavárást

2009. szept. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

Szia!Biztos,h.nincs semmi baj,ez teljesen normális Nekem is ugyanilyen tüneteim vannak,olyankor szedek kicsit több magnéziumot,és akkor jobb.Amíg nem nagyon szúr vagy görcsöl,addig semmi gond nincs,ha elviselhető kicsi fájdalom,az még belefér.Én is mindig paráztam,de mostmár nem aggódom túl Magam,mert tudom,h.nem lehet semmi baja a picimnek.A Tiednek sem.Vigyázz Magadra+a picire!

18 hetes.

2009. szept. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak úgy fogsz megnyugodni, ha elmész a dokihoz és ő mondja, hogy minden OK! Én egy idő után annyira magamra figyeltem, hogy sztem én idéztem elő az ilyen fájdalmakat. Én állandóan paráztam, teljesen negatívvá tettem a terhességem gyönyörű hónapjait. Most fél éves a kislányom...

Nyugi, Jó Babavárást!!!!

2009. szept. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodj meg, de tudom mit érzel, én is így vagyok. A 12 hetesen fellélegeztem, hogy látom a szívét, de azóta parázok, hogy vajon mi van, sőt a mozgását sem mertem elhinni, hogy őt érzem, mert mi van ha csak beleélem magam, hogy ő az, az uhon meg kiderül, hogy hetek óta elhalt...

Lányom 15 hós, sajna sokszor megrúg, beléplép, nem tudom elkerülni, emelgetem..stb félek...

A hasfájás normális, nől a méhed, húzdnak a szalagok, ezt érzed, ez nem baj, a terhesség egésze alatt érezheted.

Én már sajna keményedek, elsővel csak 20 hét után, de most már a 15- héttől.

Most vagyok 18 hetes, de még mindig 1 hét a kiírt uhig (előbb nem mehetek, kidobnak sajna...) de már kezdek biztos lenni benne, hogy a baba mozog, így megnyugodtam.

Szóval nyugi:.) Mindegyikünk átmegy ezen, és persze, hogy félünk. Jobb lesz, ha már mozog.)

2009. szept. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nyugi, jó eséllyel minden ok!

Nekem is voltak fájdalmaim, nyilallásaim, és a védőnő és az orvos is ugyanezeket mondta, hogy ez a medence tágulása, és teljesen normális.

A folyás is lehet normális, de azért érdemes megnézetni, mert nekem folyás után kétszer is kiderült, hogy húgyúti fertőzésem volt, amitől akkor nagyon ki voltam akadva. Antibiotikumot kaptam rá (utána joghurtot ettem, hogy visszaállítsam a bélflórám), de szerencsére semmi baj nem lett, és most van egy gyönyörű és egészséges 2,5 hónapos kisfiam!

Az orvoshoz azért is jó elmenni, mert megnyugtat, amikor meghallod a szívhangot :) és az hihetetlen jó érzés, és egy darabig jobban is érzed magad :)

De azért szorítok, minden jót, és bízz magadban!

2009. szept. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!