Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezek mire utalhatnak? Ugye...

Ezek mire utalhatnak? Ugye nem fogok még szülni? Még a 35. hetet töltöttem. Vagy ezek már annak a jelei? Többi lent.

Figyelt kérdés
Folyamatosan keményedik az egész hasam, szinte szünet nélkül, már napok óta. Tegnap az orvos alig tudott megvizsgálni. Most még több magnéziumot szedek, de nemigen használ. Ha megfordulok az ágyban vagy felállok a székről akkor is azonnal bekeményedik és bele is nyilal. Azt mondják már a hasam is lentebb ereszkedett, én is úgy látom. Éjszaka sokszor ébredek arra, hogy mindkét lábam combtól a bokáig olyan mintha izomlázam lenne, vagy megnyomódott volna az egész, alig tudok aludni is, nem találom a jó pózt. Elkezdett a hasam is menni. Meg bele-bele nyilallgat a szemérem csontomba.Ezek normális dolgok ilyenkor, vagy hamarosan szülök? első baba nincs tapasztalatom. Mozogni érzem minden nap, de már nem olyan aktív. Jövö héten lesz nst, félek is mert ha rossz lesz az eredmény bent is tarthatnak szülésig?
2011. aug. 5. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
A helyedben sürgösen bemennék az ügyeletre, mert még korán van a babahoz - és ezeke eléggé egyértelmü jelek a szüle´s kezdetére.
2011. aug. 5. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is 35 hetes vagyok, az én pocakom is kemény, de szerintem a babának egyre kevesebb a helye, és muszáj neki valahol lennie, hát nyomja elől a hasfalat... Nem tudom, nálad milyen érzés, de én még nem izgulnék a helyedben. Pláne, ha orvos is látott tegnap. Tedd, amit ő javasolt, és ne gondolj még a szülésre. Én is alig alszom éjszaka, legalábbis elég nehezen. Sokszor felébredek, a pocakom bár ki van támasztva, de nem jó, mert nyomódnak a csontjaim, ma éjjel nekem is fájtak a lábaim. Normális, hogy a szeméremcsontba belenyilall, hisz a kis feje már biztosan lenn van, nyomja a hólyagodat, és szerintem már ilyenkor helyezkednek a "kijövetelre". Nálam is ez van. Azt érzem, mintha rögtön bepisilnék, de nem, csak ő nyom... De még közel sem biztos, hogy szülni fogsz!!! Ne izgulj! Nekem is első baba, de csak pozitívan, a szülés jeleit egyértelműen meg fogod érezni!!!
2011. aug. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Kedves utolsó, neked vannak már jósló fájásaid? mert amit ma tapasztaltam szerintem az. Olyan érzésem van a hasamban meg a derekamnál mint mikor mensizek, csak annál enyhébb. meg nem 5-10 perces, csak néha érzem néha nem. Nem bánom ha 2 hét múlva már szülök, sőt. csak addig húzzam ki valahogy. Meg valahogy én ezt a meleget sem bírom , sokszor még hányingerem is van a meleg miatt. te hogy vagy ezzel? Fiad vagy lányod lesz? nekem kiscsaj. 32 hetes uh-n 2250 gramm volt. kíváncsi vagyok mekkora lesz majd. te tudod a tied méreteit? hol szülsz? Én debreceni vagyok.
2011. aug. 6. 13:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia. En 36 hetes vagyok, masodik baba. A csontjaid amiatt fajnak, mert helyezkednek, tagulnak, keszulnek a szulesre, es ez meg nem azt jelenti hogy most rogton fogsz szulni. Nem tartottam eszbe mi a neve, de mondott valamit a doki mi termelodik ilyenkor, amitol "lagyulnak" es tagulnak a csontok. Ha most fogtal neki vasat szedni, esetleg attol is mehet a has. Elso babaval en sem aludtam az utolso honapban, sehogy nem volt jo, most valahogy jobban birom. Es teljesen rendjen van, hogy a baba sokkal ritkabban mozog az eddigiekhez kepest, hiszen mar jo nagy lett, nincs hely, de az en picurom azert minden este mikor lefekszek kitesz magaert es jol atrendezi odabent a helyet :). A haskemenyedesrol annyit, elso babanal egyaltalan nem kemenyedett a hasam, most meg vegig, kb 3 hos kortol, kellemetlen erzes, de nem hinnem hogy szulesre utal. Amikor telleg eljon a szules ideje, azt 100 szazalekosan tudni fogod hogy NA MOST! Konnyu szulest!
2011. aug. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

9.26-os vagyok: Igen, én is érzek időnként olyan "fájdalmat", ami mensis érzés, de tényleg csak 1-2 perc, szóval nem is nevezném fájdalomnak. Nekünk kislány, 32 hetesen 2059 g volt a becsült súlya. Mi is nagyon várjuk, de hadd legyen benn csak végig! :-)

Vigyázz magadra.

2011. aug. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!