Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamaként hányszor mossak...

Kismamaként hányszor mossak fogat naponta?

Figyelt kérdés
2013. jan. 26. 12:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
ne moss!!
2013. jan. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Úgy értem, elég reggel, vagy este is megmossam?
2013. jan. 26. 12:19
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Ez ugye nem komoly?! Előtte nem mostál esténként fogat???
2013. jan. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Csak reggel szoktam.
2013. jan. 26. 12:23
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor eddig is nagyon rosszul csináltad.

Valójában minden evés után kellene fogat mosni, ugyanis evés és ivás közben jutnak be a bacik az ember szájába, így evés és ivás után kellene megmosni a fogat, hogy eltűnjenek.

Te meg eddig reggel mostál csak, utána meg bevittél egy csomó bacit a szádba és azok egész nap, illetve egész éjjel "dolgoztak" úgymond a szádban.

De amúgy nem kell minden evés után fogat mosni, mert a túl sok fogmosásnak is van hátránya.

És nem csak kismamaként, hanem emberként ha valaki ad a szájápolásra, akkor reggel és este vagy mielőtt elmegy valahová otthonról, akkor mos fogat.

2013. jan. 26. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
35%
Csoda, hogy lefeküdt veled a férjed este büdös szájjal
2013. jan. 26. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Neked lehet büdös, nekem nem. Magadból indultál ki ugye?:D

Köszi a válaszokat.

2013. jan. 26. 13:25
 8/12 anonim ***** válasza:
64%
hát szerintem ahányszor eszedbe jut és teheted nyugodtan moss fogat...én is így csinálom...utolsó válaszolónak meg annyit,hogy reggel büdös az ember szája :D mikor felkel....
2013. jan. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség nélkül is reggel-este fogat kell mosni!
2013. jan. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Alapjáraton minden étkezés után ajánlott a fogmosás, de persze ez a való életben elég nehezen kivitelezhető, így szerintem elég reggel és este fogat mosni, ez a kettő viszont nélkülözhetetlen..

Gondolj bele, hogy a napközben elfogyasztott ételek maradékai egy teljes éjszakán át milyen bomlási folyamatokon mennek keresztül a csukott szájban ....

A fenti két alkalom egy átlagember alap higiéniáját szolgálja, de terhesen ennél több időt kell a fogápolásra szánni, ugyanis a várandósság alatt a babának kalciumra is szüksége van, amit az anya szervezetéből von el, főként a csontokból és fogakból, így a fogak könnyebben romlanak a legyengült állapotuk miatt..


Moss fogat ahányszor csak tudsz, és a terhesség után is hagyd meg mindenképp az esti fogmosást is!!!

2013. jan. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!