Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van ma Magyarországon olyan...

Van ma Magyarországon olyan kórház, ahol tényleg háborítatlanul lehet szülni?

Figyelt kérdés
Értem ez alatt, hogy nem kötnek be oxit, hogy begyorsítsák a szülést, egy támogató szülésznő van velünk végig, orvost nem is látunk, ha nincs gond, olyan pózban lehet szülni, ahogy jólesik, első szülőknél sincs gátmetszés, és hagynak természetesen szülni? Magyarul "bábai modellben" zajlik a szülés? Ha létezik ilyen, mennyibe kerül?

2012. aug. 21. 19:43
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szent Imrét mondják annak Bp-en. Külön alternatív vajúdó van, nincs oxi, nincs kapkodás, szülésznő, dúla van. Nem kerül többe, csak amennyit a szülésznőnek szántok majd szerintem.

2012. aug. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A Szent Imrében megközelítőleg így van, ha a megfelelő orvosnál és/vagy szülésznővel szülsz, aki támogatja ezt.

Van alternatív szoba, ott semmilyen mesterséges beavatkozásra nincs is mód (se CTG, se Oxi, semmi).

Van fürdőkád, vihetsz zenét a CD lejátszóba, nekem gyújtottak mécseseket, lámpát nem kapcsoltak, mert éjjel mentünk. És van sok vajúdó eszköz.


DE:

a mai kórházi protokoll szerint a kitolásnál orvosnak jelen kell lennie.


Nekem háromból egy szülésem sikerült tényleg az elképzeléseknek megfelelően, ott az orvos semmit nem csinált.


Ja, és a szülés TB alapon van, ha orvoshoz jársz magánban, vagy szülésznőt fogadsz, az persze pénzért van.

2012. aug. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem elég háborítatlan volt, pedig nem is gondoltam, hogy ilyen ez a kórház. Először láttak, mikor szülni mentem, nem volt választott orvos, semmi... Bementem, a beöntést meg sem említették. Az oxit szintén, semmit sem kaptam, nem is kértem volna. 3szor jöttek pár percre szívhangot nézni, többet nem is zavartak, a férjemmel voltam. Mikor felszabadult a szülőszoba, pont ki is tágultam annyira, mehettem a vajúdóból. Kaptam labdát, ami nagyon tetszett, volt bordásfal is, de azt nem akartam. Orvost akkor láttam először, mikor már majdnem kint volt a baba feje, jött, és mondta, hogy nyomhatok, de jött is a baba elemi erővel. Nem akart vágni, de mondta az utolsó pillanatban, hogy hiába akarta védeni a gátat, ebből repedés lenne, és egy picit vágott, jobban is tette. Baba rögtön rám került, még a nyákot is hagyták, hogy maga köhögje ki. Férjem vágta a zsinórt, majd nyugalom, és csak jóval utána vitték mérni. Én maximálisan elégedett voltam, többet kaptam, mint vártam.
2012. aug. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szent Imre!én is ott szülök októberben.van fogadott dokim,szülésznôm,dúlám.


32hkm

2012. aug. 21. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én is a Margitot tudom javasolni:)

Elsőt az Istvánban szültem,sajnos,semmi nem úgy alakult,ahogy elterveztem,lett burokrepesztés+oxi,szülésznő se volt az igazi(pedig fogadott volt).

Másodikat 4 hónapja a Margitban.

Nem volt oxi,burokrepesztés,a fogadott szülésznő végig velem volt(ha kellett visszahúzódóan,ha kellett aktívan segítően),abban a pózban lehet vajúdni,szülni,ahogy szeretnél.Gátvédelemmel szültem,tényleg csak a legjobbakat tudom mondani.

Volt fogadott orvosom,sikerült olyat választani,aki tényleg nem avatkozik bele a természetes folyamatba:)

Mivel választott orvosom és szülésznőm volt nekik adtuk,amennyit tudtunk.

Ha érdekel,szívesen leírom az orvos+szülésznő nevét is.


Ui:Mi is gondolkodtunk a Szent Imrén,mert jókat lehet róla hallani.Ami nekem nem volt szimpi,hogy rettentő sok szülésük van,szülőszobát megnézni is a negyedik egyeztetett időpontban sikerült.Mivel sok a szülés,gyorsan át kell adni a szülőszobát másnak(barátnőmnél/sógornőmnél így volt) és nagyon utálom a rohamoskodást.

2012. aug. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3. as vagyok... Kórházat meg nem írtam, igaz, mindegy is, mert közvetlen határ mentén, a világ végén van, nem BP-n. Vaszary Kolos kórház a neve.

A vajúdásról még: az utolsó pillanatig állhattam, aztán félig fekve szültem, nem kötöztek le, semmi ilyen, én fogtam a lábam, ahogy akartam, és apa közvetlen mellettem, simán bejöhetett, minden szó nélkül. Nekem sokat segített, hogy annyit álltam, amennyit akartam. Fekve iszonyat egy fájás :S

2012. aug. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A Bajcsy is jó ilyen szempontból....legalább is jókat hallani róla és van ott is minden ami kell az elternatív szobában, de orvos és szülésznő is van, aki nyitott mindenre (hypnoszülés, stb..)...
2012. okt. 8. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!