Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Erős fejfájásra panadol...

Erős fejfájásra panadol gyerek szirup?

Figyelt kérdés
27 hetes terhes vagyok és nagyon fáj a fejem,de csak panadol baby szirup van itthon.Abból vajon ha veszek be árthat a babának?
2013. jan. 26. 21:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nem merném bevenni.Inkább pihenj vagy aludj inkább.:)
2013. jan. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
A gyermekgyógyszert felnőttnek nem szabad bevenni.
2013. jan. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Miért nem szabad felnőttnek? Babának lehet, de felnőttnek nem? Kicsit furcsa lenne. Szerintem nyugodtan beveheted, semmi baja nem lesz a babának. Erre az esetre nem árt, ha van otthon algofelx vagy panadol, attól sem lesz semmi baja a babának:) Inkább attól, ha sanyargatod magad.
2013. jan. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Ittam kalciumot,meg egy csomó vizet,meg lassan lefekszek,csak nagyon erősen fáj.Olvastam,hogy a kalcium pezsgőtabi segíthet.
2013. jan. 26. 21:48
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen mindig van itthon panadol,csak pont ma vette be párom az utolsót így most nincs.1-2 alkalommal már kellett bevennem panadolt mert akkor is nagyon fájt és ezt javasolta a gyógyszerész.Most bízom a kalciumban!Inkább a gyerekgyógyszert nem veszem be.Köszi
2013. jan. 26. 21:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan vegyél be gyógyszert,ha van akkor felnőtteknek valót! Semmi baja nem lesz a babának,az árt neki ha szenvedsz!!!

Mikor én terhes voltam fogfájásra Cataflamot vettem be,de fejfájásra Algopirint vagy Algoflexet ajánlott a doki.

2013. jan. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%

a második trimesztertol szedhetok a paracetamol alapu gyogyszerek - pl, panadol, és ha nincs más kéznél, a szirupbol is nyugodtan bevehetsz:) nem arrol van szo, hogy napi szinten feleslegesen gyogyszereznéd magad, ha annyira fáj, nyugodtan csillapitsd:)

algopyrint én nem szednék magamtol terhesség alatt;

az ibuprofen meg acetilszalicilsav alapu gyogyszerek sem tul jok már ilyenkenkor az esetleges vérhígíto hatás miatt.

probálj még sokat inni, esetleg vmi mentolos krémmel maszírozni a homlokodat, ha tudsz, picit levegozni.

egy gyogyszerész anyuka

2013. jan. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
34%

terhesség alatt csak panadolt lehet szedni


viszont azt is hallottam már h az ilyen szirupokat (pl: algoflex baby,nurofen baby és esetedben a panadol szirup) is lehet alkalmazni terhesség során


Bár én iszonyatos frontérzékeny vagyok és minden kis frinc-francra fáj a fejem,de meghúztam egy határt,és kontrollálom magam.33 hetes kismama vagyok,de még egyszer sem vettem be fejfájás csillapítót.Kibírtam,ha nagy nehezen is.Inkább házi praktikákat vetettem be.

2013. jan. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!