Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mit tennétek? 40 évesen...

Bánatos kérdése:

Ti mit tennétek? 40 évesen négy gyerek mellett,5. baba érkezne!

Figyelt kérdés
Férjem és én közalkalmazottak vagyunk,3 hónap múlva mehetnék vissza dolgozni.A legkisebb akkor lesz 3 éves,kezdi az ovit.Két nagyobb fiam egyszerre megy iskolába,éppen akkor szülnék.És még van egy kisfiú aki nyáron lesz 5 éves!Ugye,van min tépelődnöm???Kösz előre is a válaszokat!

#4gyerekes #kismamák.
2013. jan. 6. 13:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
49%
nehéz a helyzet, de minden elrendeződik. mellesleg egy csöppség érkezésének biztosan örülnétek.:)
2013. jan. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%

Nem vagytok könnyű helyzetben. Két gondolat jutott eszembe, mikor a soraidat olvastam:

1. nyilván oka van, hogy eszedbe jutott, hogy ne tartsd meg. Ezt a helyedben mélyebben átgondolnám.

2. ez a baba jönni akart...

Tudom nem sokat segítettem, de hátha gondolat indítónak jók a soraim.

Egyébként gratulálok a 4 gyermekedhez, biztos szuper család vagytok!

2013. jan. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
76%

Èn egyáltalán nem vagyok abortusz ellenes. Söt sokszor ez a legjobb megoldás.


De olyan családoknál ahol jó a nö+férfi kapcsolat. Van már másik gyerek is ott ellenzem.

Ok van 4 gyereked, de meg van a gyereknek minden.

Ha annyira de annyira nem akartatok volna már másik gyereket akkor extra fogamzásgátlást használtatok volna hogy véletlen se csusszon be. De mivel ezt nem tettétek meg így ti is tisztában voltatok vele, hogy elöfordulhat hogy lesz még egy 5-ik.


Szerintem ne gondolkodj túl sokat, egyszerüen élvezd, hogy életedben utoljára még egy bébid lesz.

2013. jan. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%
Én nem vetetném el a babát,megtartanám és beválalnám ennyi idősen is.
2013. jan. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

Én a helyedben nem vetetném el.

40 év még nem kor, főleg hogy a legidősebb gyerkőcök is még csak 6-7 évesek.

5 gyerek? miért is ne?! Olyan szép a nagy család!

2013. jan. 6. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

Én ennyi információ alapján nem tudok reális választ adni. Te hogy érzed? Mi az erősebb benned, megtartani vagy sem? A 4 gyerekkel most hogy éltek? Van elég időtök, energiátok és anyagi feltételek megvannak-e? Hogy boldogultok 4 pici gyerekkel, van-e segítség? Őket négyüket mindet terveztétek? Volt már abortuszod? Ha nem, el tudnád képzelni, hogy átesel rajta és nem fogsz belerokkanni, kikészülni a gondolatba?


Lehet, hogy kegyetlen amit írok, de ha a 4-re is kevesek vagytok, ha bármilyen szempontból most is szűkölködtök, akkor én nem vállalnék be 5. babát. Ha a 4-gyel minden megvan, minden oké és boldogság, és van még egy icipici tartalék, plusz erőforrás, akkor bevállalnám.


Nekünk 3 gyerekünk van, de ezt elégnek érezzük, nem szeretnénk több gyereket.

2013. jan. 6. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan még csak 32 vagyok (talán ennyiben más a helyzetünk), de nekem 5 (8 év alatti) gyerekem van, és a hatodikkal vagyok terhes. Igaz, nálunk tervezett volt ez a baba is, de ha nem így lett volna, akkor sem vetettem volna el! Én biztos megtartanám a helyedben! Remélem, jól döntesz! :-)
2013. jan. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Örülnék neki. 40 évesen nem vagy hozzá idős még. Van 4 tesó, tehát rutin és segítség is. A férjed is veletek van. Szerintem ez egy szép családi kép. A problémákat pedig meg tudjátok oldani, ha felmerülnek.
2013. jan. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem túl sok információ.


Mit szól hozzá a férjed? Hogy álltok anyagilag, bírnátok még, hogy még két évig ő legyen az egyedüli kenyérkereső?

Mennyire jut időtök a gyerekekre? Én 3-al még meg tudom oldani, hogy mindegyikre jusson idő egyenként is, mikor igényli, de érzem, hogy már 4-el nem menne... Néha vágyom egy negyedik babára, de avval már tőlük venném el az időt, energiámat.


És kérdés, hogy helyileg megoldható e, mekkora a lakás/ház. autó is kérdés, bár, ha 4 gyerek van, akkor gondolom már 7 fős autóval közlekedtek, így azon nem múlik.


Szóval sok mindent mérlegelni kell szerintem, és hát közös döntés kell, hogy legyen a férjeddel.

2013. jan. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Hát köszönöm az eddigi válaszokat!Meglepődtem,hogy ilyen sokan elfogadhatónak tartják a sok gyereket,és bátran válalják fel,vagy vállalnák fel 5 babót is,külön gratulálok a 6.babát váró kismamának!

Nálunk az a helyzet,hogy nem elöször GUMI(!!!) mellett estem teherbe,már minden alkalommal csak gumival vagyunk együtt.Arra is figyelve,hogy magömlés után rögtön kihuzni.

Mégis,megtörtént kétszer voltunk együtt decemberben!

Én szeretném megtartani...De. Szinte szégyelem,hogy egymás után jönnek...az emberek olyan sznobok,és én nehezen tolerálom.De nagyon szeretem a gyerekeket!Szeretek velük játszani is,nincs túl sok pénz,de hol van sok,ugye.Ami kell megvan,van nagy házunk,van nagy kertünk,van Baromfis.

Kocsi is van azzal járunk oviba,mert messze van,2,5 km.Van közelebb is de az nem olyan szintű,ott kezdtek a gyerekek,de a másikban folytattuk.Ha megszületne a pici,egyáltalán nem meheték sehova a gyerekekkel,mint most,ha dolgom van ,nincs segítségem,viszem mind magammal őket,3 ül hátul(bekötve persze)1 a legnagyobb ül elől velem.Az iskola nincs messze,még úton sem kell átmenni,5 perc talán tőlünk,a két iskolásnak tehát gyalog kéne menni,az ovisokkal és a picivel mennék autóval.

A férjem pedig angyal,mindenben segít,ha itthon van,de 2 helyen is dolgozik,és néha elege van a nyüzsgésből,főként télen,tavasztól már kint vagyunk sokat.Nem tudom,nem hiszem hogy elküldene A.B-ra ha én-nagyon nem akarnám,de nem tudom mi legyen egy kicsit Őt is féltem,az utolsó babával 1 hónapig bent feküdtem,de minden délután sját felelőségre hazajöttem,és segítettem levacsoráztatni,lefürdetni a gyerekeket.És képzeljétek éppen a születés napomra lennék kiírva:((Nem tudom sírjak vagy nevessek!!!Aranyosakat irtatok nagyon,köszönöm!!

2013. jan. 7. 21:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!