Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Barátnőmnek ma telefonált a...

Barátnőmnek ma telefonált a védőnője, hogy nem lett jó az AFP eredménye! AFP:79.9 MOM:2! Holnap megy reggel a Nőgyógyászához, de nagyon kétségbe van esve! Esetleg van kismami akinél szintén nem lett jó az eredmény? Lett valami gond a babával?

Figyelt kérdés
2009. szept. 1. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:

Sajnálom nagyon!Segíteni nem tudok mert hálistennek ilyen nekem nem volt de böngésztem egy kicsit és ezt találtam hátha segít eligazodni!

[link]

2009. szept. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A MOM:2 még a határértéken belül van, nem értem, miért nem jó ez az eredmény.

Az előző válaszoló által becsatolt linken is ez olvasható! Szerintem próbáljon megnyugodni, ez nem rossz érték!

2009. szept. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia!A MOM határértéke 2,5.Nem értem miért mondta a védőnő,hogy nem jó?!
2009. szept. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Külföldön már nem is vesznek le AFP-t annyira megbízhatatlan. Ismerősöm is a poklok poklát járta végig, majdnem elvetette a babát, és tök egészséges fia született!!
2009. szept. 1. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! Ha AFP-t csináltak, akkor gondolom volt már genetikai ultrahang is a 12. héten. Esetleg kombinált teszt (UH + vérvizsgálat). Ha ezek nem mutatnak semmilyen kóros eltérést, akkor nem kell megijedni, mert az AFP-nek önmagában kb. 10% a találati aránya. Nekem kicsit alacsony volt az AFP-m, de az összes genetikai tanácsadó, akivel beszéltem azt mondta, hogy nyugodjak meg, ha a többi leletem rendben van, egészséges babám lesz. Úgyhogy én nem csináltattam amniocentézist, de ezt a barátnődnek kell eldöntenie. Jó egészséget kívánok nekik! 38 hetes km.
2009. szept. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

szia!

na nalam ugyan ez a helyzet volt a szuleszdokimnak az aszinsztese felhivott hogy az AFP ertekem nem lett jo2.5 nalam meg valami 2.7 volt es en is a poklok poklat jartam vegig zokogtam idegileg kimerultem, nem ettem napokon keresztul szinte semmit elkuldtek genetikai dokihoz aki elmagyarazta nekem hogy szinte minden masodik nonek nem jo az AFP erteke es a baba kozbe abszolult egezseges! akartak tolem magzatviz vetelt venni is de megmondtam ha az UH. i vizsgalatom jo lesz nem vehetnek magzatvizet persze a genetikus is ezt ajanlotta, na a lenyeg hogy mellete az oszes eredmenyem jo volt,elmentem UH ra ahol mondtak hogy semmi baja a gyerekemnek hala ISTENNEK!!!ja es fiu lesz:) szoval nem kell a baratnodnek megijedni mert nem lesz semmigond!!

AFP re sokan mondjak nem kell tulsokat adni az UH i vizsgalat sokkal megbizhatobb! ja es a 12 ik heti vizsgalatoknal nem, volt gond akkor tenyleg nincsen gond! mindenjot a baratnodnek!

udv:21 hetes km

2009. szept. 2. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Továbbítottam a barátnőmnek!Úgy érzem talán valamelyest sikerült kicsit megnyugtatni,bár gondolom szegény még mindig nagyon kilehet!Ma reggel 9-re beszélte meg a dokival,hogy elmegy hozzá,remélem megnyugtató válaszokat kap és tényleg nem lesz semmi baj!

Még egyszer köszönöm és mindenkinek boldog babavárást kívánok! 27 hetes kismami :-)

2009. szept. 2. 07:54
 8/10 anonim ***** válasza:

A 4. hozzászólóval értek egyet. Egyedül már csak Magyarországon csinálják, mivel nagyon megbízhatatlan. (nem értem, akkor minek?!)

Nem kell izgulni miatta, sógornőm ikreinél is iszonyat rossz eredmény lett és született két teljesen egészséges kislányuk! Fel a fejjel, ezt a vizsgálatot annyira nem szabad komolyan venni!

2009. szept. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 0,2-es lett, végigrettegtem a terhességet, most meg csodájára járnak a kisfiamnak, olyan gyönyörű, szép, egészséges! Asszem a 0,2-esnél szarabb eredmény nem kell....a genetikai uh. persze rendben volt. Az AFP nagy hülyeség. Felejtse el, menjen szépen uh.-ra. A tarkóredő gondolom jó lett, csak nyugi akkor.
2009. szept. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem alacsony volt anno 0.7-től jó és nekem 0.64 volt. Semmi baja nincs a kislányomnak, már 6,5 hós és épp szundikál. Nyugi, az AFP tényleg nem valami megbízható.
2009. szept. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!