Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mire számítsak? Tegnap óta...

Mire számítsak? Tegnap óta ahogy mozog a babám nagyon szúr a méhszájamnál.35 hetes vagyok és még faros a Pici. Eléggé kellemetlen. Múlt héten még zárva voltam lehet hogy most fogok nyílni? Ettől lehet?

Figyelt kérdés
Amúgy sokat keményedik a hasam, napi 10-nél többször, bár ez eddig is így volt de eddig zárt voltam.
2009. szept. 1. 22:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem pont a 34. betöltött héten fordult be. egyik éjjel egy iszonyat nagy fájdalomra ébredtem és másnap is egész nap fájt és rengeteget helyezkedett a pici. megijedtem, elmentem dokihoz. nos aznap éjjel fordult be, vhogy úgy kell elképzelni, mintha trambulinnak használta volna a méhszájamat, azért fájt annyira és utána meg egész nap azért, mert még helyezkedett és szerencsére sikerült is neki. szerintem ezért szúrhat fájhat, mert próbálkozik a befordulással és mindenfele teszi a lábát kezét mindenét, hogy sikerüljön neki. és nekem is szinte állandóan kemény volt a hasam, bár a keményedés megmaradt, de már valamivel kellemesebb a mozgása. én nem nyíltam tőle, sajnos, pedig jó lenne, ha valami elkezdődne már most, a 36. hétben, hogy fokozatosan alakuljon a méhszájam, mert az első terhességemnél egyáltalán nem tágultam amikor beindult a szülés és így rémálom volt az a 16 óra, mert mindenfélét csináltak már, csak hogy táguljak.

ne aggódj, de azért a helyedben még úgy két hétig szednék magneb6.ot, a keményedésre, nekem a 37. hétig kell. aztán elhagyni. üdv.

2009. szept. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!! Akkor lehet hogy fordulni készül :):) Kíváncsi leszek.

Könnyű, rövid szülést kívánok majd Neked! :)

2009. szept. 2. 08:03
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyetertek az elottem szoloval en is a multheten jartam pont igy 31 hetes vagyok s nagyon fajt a mehszajamnal,feszitett,csipett ha leulte olyan erzes volt mintha csipne oda a csonthoz a boromet azt sem tudtam mi lehet,megijedtem ,mert az elso babamnal ilyent nem ereztem.Na de elmentem a dokihoz es be van fordulva,azt mondta azert volt,de en azota is erzem azt az enyhen feszito erzest.
2009. szept. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok en is kemenyedek 10-15-ot naponta mar a 20.hettol,de ha nem faj csak feszit akkor ne izgulj az elsobabammal is igy volt es 41.heten lett meg a kiscsajom.De ha idegesit inkabb menj el a dokihoz hogy megnyugodj.
2009. szept. 2. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem elég hamar befordult, sőt tulajdonképpen amikor már fekve nem fért el, akkor egyből fejjel lefelé fordult. Remélem nem fog átfordulni tévedésből!:)

A lényeg, hogy mostmár nekem is nagyon fáj a méhszájam, pedig még teljesen zárt. A doki azt mondja, hogy attól ahogy egyre jobban ékeli be a kis fejecskéjét a "startmezőbe". Úgyhogy nem akarlak elkeseríteni, de innentől valószinűleg végig megmarad a szúrkálós érzés.

Kitartást és könnyű szülést!

2009. szept. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Egész nap figyelem hogy hogy mozog, de ugyan úgy mint eddig, így nem hiszem hogy befordult volna. :( Viszont nagyon erőseket tud rúgni, lehet most valami olyan pózban van hogy fáj ahogy nyújtózik (lent kitámaszt a lábával, és a hátát/fejét nyomja fel) vagy ahogy rugdos. De ugyan úgy érzem a mozdulatait mint eddig, lent erőteljes mozgások, fent néha kidudorodik valami, néha szerintem a feje, vagy a keze, vagy a lábát emeli a feje elé. Na nem baj, van még 5 hete, hátha.

Szép napot kívánok Nektek!

2009. szept. 2. 10:21
 7/8 anonim ***** válasza:
Első vagyok! A lényeg: állj naponta többször is négykézláb, én is csináltam és nem biztos, hogy ettől, de lehet, hogy segít, azon a héten fordult be. Igaz, mint írtam, sokat fájt azon a héten a mozgása nekem, de itt olvastam valahol, hogy ez segíthet...kicsit lazán ringatózz, meg jó érzés is, kicsit ha lóg a has, hátha tehermentesül picit a baba is és Te is és könnyebben elfér. Érdemes kipróbálni!!!
2009. szept. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet, ki fogom próbálni, hátha :)
2009. szept. 4. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!