Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért mondja az orvos, hogy 5...

Miért mondja az orvos, hogy 5 hetes terhes vagyok, amikor már 3 hete pozitívat teszteltem? Nem fejlődik a babám? Az adatok alapján amiket megadtam mit tudtok mondani?

Figyelt kérdés
Dec. 6-án jött meg utoljára! Dec.18-án együtt voltunk,dec.19-én tojásfehérje nyák+ együtt voltunk! Dec.20-án első megemelkedett hőjű nap! Dec.23-án együttlét! Január 3-án kellett volna megjönnie,én jan.7-én szép halvány,de jól látható pozitívat teszteltem! Jan.11-én a nődoki (1. orvos) első kézi vizsgálat alapján megállapította a terhességet! Jan.12-e együttlét! HCG 421! Jan.14-én még nem láttak semmit hasi uh-on,csak 9mm-es méhnyálkát (2.orvos)!Jan.19-én együttlét! Január 21-én erős pozitív teszt,késő este sötét barna vérpötty! Január 22-én irány az orvos (5 mm-es petezsákot látott (2. orvos) 23-án még mindig vérzés irány egy 3. orvos! Ő 10 mm-es petezsákot látott,ma kellett vissza mennem! Ma voltam egy 4. orvosnál,mert még mindig vérzek,és ő azt írta a papírra,hogy 9x5 mm,s.5,szívműködés nem látszik! Ez most hüvelyi uh.volt! A mai orvos azt mondta,hogy a terhesség fennáll,de 5 hetes terhességnél csak ilyen pici a baba,és azért nincs szívhang! A méretek 5 hetes terhességre utalnak,és ez a méret normális! Azt mondta ez a vérmennyiség nem sok,és menjek vissza 1 hét múlva,ha fejlődik a baba jó,ha nem,akkor elhalt a terhesség,de még a terhesség az egy hetes vérzés ellenére fennáll! Most akkor én hogy lehetek 5 hetes terhes? Vagy a baba azért nem látszik,mert nem is fejlődik hetek óta?
2013. jan. 28. 15:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
83%

Hát ha valóban már 7-én volt pozi teszted, akkor már biztos nem 5 hetes a terhesség. Viszont a mérete, tényleg kb. ennyit mutat. Nekem 4+5 hetesen volt 10 mm-es petezsák!

Nekem az kicsit a vészjósló ebben, hogy már szívhangnak illene lennie!

Hiszen nálad kizárható, hogy később estél teherbe, mert ugye már volt 7-én pozi teszted!

A doki nem mondta,hogy hogy lehetett ilyen korán pozi teszted, ha még csak most vagy 5 hetes!

2013. jan. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
38%

Ha a dec 23. együttlétből jött össze a baba (kitolódott peteérés), akkor ma vagy épp 5 hetes.

Remélem Veletek marad!!!

2013. jan. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy az orvos nem a menstruáció napjától szmított terhességi kort közölte, hanem az UH alapján számítottat.

Bocs, az adatokat nem böngésztem végig, de azt tudni kel, hogy az ultrahangleletek alapján szokták pontosítani a terhességi kort.

2013. jan. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
4. vagyok, bocs az elgépelésekből adódó hibákért.
2013. jan. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

2. vagyok. Bocs, a 23-i együttlét fölött elsiklottam.

Akkor simán lehet,hogy akkor fogant!

2013. jan. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

1-es,igen,akkoriban katasztrófa volt a munkarendünk,és jött akarácsony,amit egy családi "katasztrófa" övezett,és vagy hullák voltunk,vagy nem volt kedvünk együtt lenni! :( Mikor megtudtuk a babát utána meg nem mertünk nagyon! Most meg a vérzés miatt... Pedig azért ennél egy picit többet szoktunk normál esteben! :) De nem is ez a lényeg!

2-es,mondtam a dokinak,hogy már 7-én pozit teszteltem,azt mondta várjunk még egy hetet,hogy nől-e a baba! De már múlthét szerda óta nem nőtt semmit a petezsák,nemhogy a baba,amit még nem is láttunk... :(

2013. jan. 28. 15:44
 7/18 A kérdező kommentje:
Oké,hogy 23-án fogant meg a baba,de akkor nem kellene rászámolni még azt a két hetet mensiig visszamenőleg? Úgy tudom hogy ilyenkor nem 5 hetes,hanem már úgy mondják 7 hetes terhes,nem? Vagyis azt szeretném kérdezni nem az utolsó mensi első napjától számítják a heteket,hanem az ovulációtól?
2013. jan. 28. 15:52
 8/18 anonim ***** válasza:

Igen hivatalosan 7 hetes lennél akkor is ha 23-án fogant. vagy is 5 hete.

De 7 hetesen sincs még sok mindenkinek szívhang. 8-ik hétig alakul ki. Pont ezért hívott vissza köv hétre. Ha megmarad és fejlödik akkor köv héten már nagyobb lesz és valószínü lesz szívhang.

2013. jan. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
De még az embrió sem látszik,csak a 9x5-ös petezsák! Nekem ez a furcsa! És múlthéten szerdán is 10 mm-es volt a petezsák,és akkor sem volt embrió! Szóval 5 nap alatt nem kellett volna nőni a picinek?
2013. jan. 28. 16:05
 10/18 anonim ***** válasza:

Ha látszik az embrió akkor már a szívhang is.

Pont ezért hívott vissza a doki köv hétre, mert ha tényleg nem nö akkor köv héten kiderül, vagy már elöbb levállik. ha nö akkor köv héten már lesz szívhang stb...

2013. jan. 28. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!