Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorbeteg kismamik...

Terhességi cukorbeteg kismamik! Stevia vagy Eritritol? Melyik a jobb? Melyiket kell számolni, melyiket nem? Melyiknek van mellékíze?

Figyelt kérdés
Még kezdő vagyok:) Köszönöm a segítségeteket!

#detr
2013. jan. 28. 18:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%

Az eritritol-t nem ismerem, a stevia nekem nem jött be, mert szerintem egyáltalán nem édesít.

Amikor dietetikusnál voltam, nekem a nyírfacukrot ajánlotta, és az tényleg nagyon jó, már egy kicsi is elég belőle mert olyan édes, és nincs semmi mellékíze sem.

2013. jan. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nyírfacukor a legjobb.
2013. jan. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 frászkarikaborsó ***** válasza:
100%

Nyírfacukor (más néven xilit) vagy eritritol a legjobbak, ezeknek nincs mellékízük.


DE: a nyírfacukornak van enyhe hashajtó, puffasztó hatása, és számolni kell a szénhidráttartalmát. Az eritritolnak semmilyen hatása nincs, nem kell egyáltalán számolni vele, cserébe kevésbé édesít, kb. a cukornak a 60%-a az édesítő értéke, és még drágább is.


Én eritritolt használtam és használok most is, havonta 2 kiló megy el, 5ezer forint, ennyit megér az egészségem... Egyébként én is terhes cukros voltam, ha van még kérdésed nyugodtan keress meg.

2013. jan. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%
számolni egyiket se kell
2013. jan. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Eddig nyírfacukrot használtam, de már egy kevéstől is ment a hasam:( K
2013. jan. 28. 19:51
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

A nyírfacukorban van kalória, nem is kevés!

Nekem bevált a Stevia, igaz, nem túl erős az édesítő hatása, de nincs benne kalória, és természetes!

2013. jan. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
57%

Az előttem szólók már majdnem mindent leírtak.

A nyírfacukornak kb 60%-os a cukortartalma a normál fehércukorhoz képest, tehát azzal számolni kell.

A Steviának van egy speciális mellékíze, szokni kell. De tény, hogy semmi cukor nincs benne. Én pl a turmixokat szoktam vele édesíteni, a sütiket, de ha túladagolod (mert elvileg 100szorosan édesít, gyakorlatilag meg csak rakja bele az ember mert nem érzi édesnek és máris túladagolta) akkor nagyon brutál a mellékíze. Illetve van akit ez is meghajt. Próbálj ki többféle márkát, melyik jön be a legjobban. Most van egy Truvia nevű stevia készítmény, szinte semmi mellékíze nincs, én próbálok most ilyet beszerezni, de Magyarországon még nem árulják, állítólag Angliában igen. Abban van Eritritol is egyébként. Az EU Bizottság is határozatban engedélyezte és veszélytelennek minősítette.

Az Eritritolnak az eddigi tudományos eredmények szerint nincs semmilyen mellékhatása, úgyhogy az egyik legbiztonságosabban használható édesítőszer jelen pillanatban, szerintem nincs mellékíze sem, de van akiket meghajt.

2013. jan. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%

Bocsánat rosszul írtam, a Stevia elvileg 300szorosan édesít. Illetve ezt már évszázatod vagy évezredek óta használják, Indiában az egyik legősibb édesítőszer, kifejezetten jó hatással van a szervezetre. Tehát nem az a fajta újkeletű gyártott édesítőszerek, melyeknek a hosszú távú hatása még nem ismert.

A Stevia és az Eritritol is ugyanazon az elven nyugszik, az emberi szervezet nem képes lebontani a édesességet adó vegyületet (kb 90%-ban ugyanolyan formában távozik a szervezetből, ahogy bekerült), ezért nem kell velük számolni (grammonként kb 0.2 kalóriát tartalmaz).

2013. jan. 29. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
70%

Én az eritriolra esküszöm és azon belül isz Updates "Zero cukor"-ra. ennek semmi mellékíze nincs! (a stevia nekem sem elég édes, és borzasztó mellékíze van) a Zeroban szuklaróz is van ami 4szer édesebbé teszi a terméket ezért gyzdaságosabb mint a sima eritriol, amiből ugyanannyi kell mint a cukorból (de lehet hogy több, kinek mi?!)


[link]


a szuklarózról:

[link]



próbáltam már a xilitet is, de nekem több kellett belőle mint a cukorból, és lehet hashajtó hatása is. eritriolnak nem

2013. febr. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi, azóta kipróbáltam a zérót ( a Norbisat), nagyon jó. Nem megy tőlem a hasam, nincs mellékíze:)
2013. febr. 11. 08:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!