Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség és munkahelyi...

Terhesség és munkahelyi kérdésekre keresek válaszokat?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Arról szeretnék érdeklődni, hogy most vagyok 5hetes terhes terveztük a babát már régóta és most örülünk neki nagyon!! de viszont ugye ott van a munkahelyem és nem igazán értek egy két dolgot. Szólni akarok mindenképp a főnökömnek hogy mi a helyzet de attól félek hogy idő elött kirúg.::( ezt megteheti? ha esetleg megtudnám vele beszélni hogy én akarok dolgozni továbbra is meg minden akkor szülés előtt meddig kell dolgoznom hogy kapjak gyedet? 2011.szeptember.07e óta dolgozok folyamatba a cégnél. ahogy számolgattam 2013.szeptember. 29-re várható a szülés. ha én mondjuk nem bírom már a melót augusztusba és otthon akarok lenni akkor mit kell tenni? Válaszokat nagyon megköszönném!!!

2013. jan. 28. 18:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Ki nem rúghat ha írásban jelzed, hoyg terhes vagy. Ha addig dolgozol akkor végig fog gyed járni.
2013. jan. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

365 biztosított napnak kell lenni a gyedhez,szóval te már simán megfogod kapni,mert neked már tavaly szeptemberben megvolt.

Mivel ilyen régóta dolgozol,már nem vagy próbaidős,így ha bejelented a főnöködnek,hogy terhes vagy,onnantól él a védelem és nem rúghat ki!!De ahhoz,hogy védett legyél,szólj minél hamarabb.Ha tovább akarsz dolgozni,annak nincs semmi akadálya,ha nehéz munkát végzel,akkor kérhetsz a főnöködtől könnyített munkát,ha viszont nem tud biztosítani,akkor vagy bevállalod,hogy továbbra is nehéz munkát végzel(kockáztatva ezzel a babád egészségét),vagy pedig elmész táppénzre.Engem pl a házi orvos vett fel táppénzre,de van ahol pedig a nőgyógyász foglalkozik ezzel.Ilyenkor el kell menni az orvoshoz és el kell neki mondani,hogy szeretnél eljönni táppénzre és ő felvesz,és kapod onnantól kezdve a táppénzt.


25+6 hkm

2013. jan. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Csak semmi pánik! Érdemes megvárni először hogy legyen kismamakönyved, utánna szóljál. Táppénzre is mehetesz. Várd meg hogy a kezedbe legyen a kiskönyv (mert ugye bárki mondhatja hogy terhes), ott a bizonyíték, utánna ki nem rúghat, Addig dolgozol amíg csak akarsz, vagyis a szülés előtt 4 héttel kezdődik a TGYÁS. De javítsatok ki ha rosszul tudom!

Csak nyugi! És boldog babavárást!

2013. jan. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Sztem ne várd meg a kiskönyvet, mert most már csak akkortól él a felmondási tilalom, ha szólsz a terhességedről. Ha előtte kirúg utána már hiába bizonyítod, hogy már a kirugáskor terhes voltál, nem számít, akkor is él a felmondás! Úgyhogy inkább minél előbb szólj!

Írásban közöld vele és irasd alá, hogy átvette. Onnantól NEM rúghat ki! Bőven megvan az időd a TGYÁS-hoz és a GYED-hez, úgyhogy addig dolgozhatsz, amig akarsz! Akár június-júliusban is elmehetsz már (pl. kiveszed a szabijaidat, táppénzre mész)

Sok sikert! Boldog babavárást!

2013. jan. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!! :) Viszont van egy kis bibi is azt még nem írtam le mégpedig hogy 2011 szeptember óta ugyanannál a cégnél volt egy pár munkaszerződés módositás a legutóbbi idén január 3tól és a szerződésben benne van hogy 30napos felmondási idő.::( ilyenkor mi a teendő?
2013. jan. 29. 12:24
 6/9 anonim ***** válasza:
attól a perctől hogy tudják hogy terhes vagy nem rúghat ki! nyugodj meg
2013. jan. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
majd a 12hét után fogok csak szólni egyenlőre nem mert ugyanis bármi történhet még..:( de ne úgy legyen!!! Köszönöm mindenkinek a válaszokat sokat segítetettek!!! :)
2013. jan. 29. 18:29
 8/9 anonim ***** válasza:

Természetes, hogy beleírják, hogy pl. 30 nap a felmondási idő.

DE! Amint közölted, hogy terhes vagy NEM rúghat ki! 30 napos felmondási idővel SEM!

Nyugi!

Ha nem érzed, hogy lebeg a fejed felett a bárd, akkor várj még, ahogy akarod!

2013. jan. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Pl ha szándékosan kárt okozol a cégnek (mondjuk mérges leszel és kihajítod a számítógépet az ablakon), akkor elbocsájthatnak a cégtől terhesen is. Azért mindentől nem véd a terhesség, de gondolom a szándékos károkozás nem túl gyakori...


A 12 hetet várd ki a bejelentéssel. A szerződésmódosítás ne zavarjon. Még ha a cég neve/tulajdonos is változik, jogfolytonosság miatt a szerződésed folyamatos. A 30 napos felmondási idő ok, sőt valahol még hosszabb is.


A szülés várható időpontja előtt 4 héttel lehet elvileg szülési szabira menni, ergo vagy kiír a háziorvos vagy pl kiveszed a szabidat, sőt a tgyást is el lehet már korábban kezdeni (a 180 nap nyilván ekkortól ketyeg). Számold ki hogy anyagilag neked mi a jobb. Egyébként ha jobban bírod a munkát, akár tovább is dolgozhatsz, általánosan elfogadott hogy a 36. héten fejezik be a kismamák a munkát. Előbb is abbahagyhatod a melót, ilyenkor szépen kiír a háziorvosod. Nyilván a főnököd majd megkérdi hogy meddig akarsz dolgozni, ez természetes, a munkának mennie kell, ha te már nem vagy ott akkor is.

2014. ápr. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!