Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 3 gyermekes anyukák! Ti mit...

3 gyermekes anyukák! Ti mit válaszoltok az olyan kérdésekre, hogy már megint babát vársz?!?

Figyelt kérdés
Szerintem nagyon bántó így feltenni ezt a kérdést,és már többen így érdeklődtek."Ebben a világban harmadikat bevállalni!?...De bátor vagy!......stb.Neked mi a véleményed?
2012. jan. 9. 07:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez nem bántó, nem értem, miért lenne az. Sajnos ott tart az országunk, hogy tényleg nem mindenki engedheti meg magának, hogy három gyereket felneveljen (sokan még egyet is csak nehezen).
2012. jan. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
34%
irigyek. mondd azt nekik, hogy így kevesebb szja-t fizetsz.
2012. jan. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Engem felháborít! Kinek mi köze hozzá,hogy hány gyereket vállalunk??Én már nem foglalkozok az ilyen megjegyzésekkel. Meghallgatom őket és kész. Sokan észreveszik az arckifejezésemen,hogy nem tetszik a megjegyzésük és többet nem hozzák fel.
2012. jan. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Mostanában több ilyen témával foglalkozó kérdés is volt itt :) Nekem is 3 van kaptam hideget meleget itt is (pedig elvileg mindenki anyuka...)a legdurvább a szaporodunk mint a nyulak volt...

Na de kérdésedre válaszolva, nem nagyon válaszolok semmit csak mosolygok max (vagyis mosolyogTAM) mert már megvan a legkisebbünk is.

Előre rosszul vagyok ezektől a kérdésektől mert egy 4-5 év múlva nekünk még ha minden jól megy lesz egy 4.ik is.

Nem lehet erre okosat válaszolni, ha jóban vagy az illetővel aki ezt kérdezi akkor belebocsátkozhatsz magyarázkodásba (miszerint jó az egy gyereknek ha van 2 tesója és nincs egyedül, illetve hogy úgy érzed biztonságosan fel tudod nevelni stb.) de ha nem olyan közeli ismerős akkor felesleges magyarázkodni.

Az emberek nagy többsége úgy gondolja hogy minden úgy a jó ahogy ő csinálja/csinálta és meggyőzhetetlen az ellenkezőjéről.

Minden jót nektek!

2012. jan. 9. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Én is kaptam sokmindent, mikor a lányom után ikreket vártam. Engem is bántott az elején nagyon, vissza is szóltam annak, aki olyan volt, de aztán feladtam és nem is érdekelt.

Mondták hogy "Úgy kell nektek", Szegények", "Nem baj" "Majd együtt felnőnek", ja és volt ÚRIsten! is pár. Én meg majd kibújtam a bőrömből Amúgy most is kapok sokszor ilyeneket, ha meglátját a 3 gyereket. (3 éves a lányom, 17 hósak az ikerfiúk, majdnem egy méret a 3 gyerek már, mert a lányom kicsi amúgy, 10 cm sincs köztük, nyárra szerintem nagyjából egy méret lesznek, akkor meg majd 3as ikreknek fogják nézni őket, az tuti.)

Ne foglalkozz velük.

Amúgy mi is még lehet bevállalunk egyett 2-3 éven belül, mire az ikrek is oviba mennek. Akkor is biztosan lesz egy csomó beszólás, ahogy az előttem válaszoló is írta.

De amúgy szerintem is sokan irigységből mondják.

2012. jan. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Nem szabad az ilyen beszólásokkal törődni. Én a másodikat várom, de még nem tudják sokan. Gondolom, azért a másodiknál még nincsenek megjegyzések, legalábbis remélem!


Örömmel vállalnék harmadikat is, anyagilag beleférne simán, csak egészségileg legyen rendben minden. Senki véleménye nem érdekelne.

2012. jan. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Mi most várjuk a harmadikat, mi is kaptunk ilyen kérdéseket. A többség bántó, így az én válaszom is rendszerint az:


- Bátor. Ez a lánykori nevem :)

- csak a családi adókedvezmény miatt vágunk bele - a reakciókról tanulmányt lehetne írni :)

- tudod, nem akarok visszamenni dolgozni...

- savanyú a szőlő?

- most mond meg, megint elkapott az uram. Hát tehetek én róla?


Két lányunk van, így a kedvenc kérdésem: akartok egy fiút is, azért vállaltok 3.-at? Ezen a kérdésen tudom a legjobban felhúzni magam.

De már eljutottam odáig, hogy aki ismer, az tudja, hogy milyenek vagyunk, ők nem kérdeznek, nekik nem kell "magyarázkodunk", aki meg nem ismer minket, annak meg semmi köze nincs hozzá, hogy miért vállaljuk a 3. gyereket, nekik meg azért nem.

2012. jan. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Szerintem telyesen normalis ha valaki 3 gyereket vallal es engem nem haborit fell!!!Inkab az olyanok hoza allasa akik mindig sirnak rinak hogy milyen szegeny az orszag es nincs penz semire es hogy nem lahet gyereket vallalni pedig igen is lehet!!!Azok nem gondolkodnak el rajta mennyit el tudnak egyesek kolteni cigire vagy alkoholra vagy draga markas dolgokra!!!Szerintem lehet valakinek kevesebb mindene es nem markas de boldog csaladja van es szerettetel neveli a gyermekeit!!!
2012. jan. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

igen!és???van valami probléma???talán te fogod eltartani???


kb ezt válaszolnám.én a 2.-at várom de szerencsére nem kaptam még ilyen kérdést.szánakozó tekntetekkel már találkoztam mivel az első is kislány és a második is az lesz.célzásokat is kaptam h majd a következő biztos fiú lesz.pár ilyen alkalom után már nem bírtam és beszóltam,hogy olyan nehéz elhinni h valaki másodjára is azonos neműt akar???ugyanis én kislányt szerettem volna megint,és ha lesz 3. baba akkor is kislányt szeretnék majd.

2012. jan. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Szia. Én most várom a harmadik kisfiamat. :) Én is megkaptam már azt a beszólást, hogy: Úristen, a mai világba három gyerek? Jelzem, egy olyan csaj szólt be aki egyedül neveli a fiát. Minden hétvégén bulizni megy, a gyerek meg állandóan le van pattintva a mamához. Meg még az tud idegesíteni, hogy: Jaj, egy lányt nem tudtatok volna összehozni? Mintha ez kívánságműsor lenne. Nem, nem tudtunk összehozni egy lányt, mert amugy is mindegy hogy mi a neme, a lényeg az egészség. Mi így vagyunk nagyon boldogok, hogy három fiú büszke szülei vagyunk/leszünk. 23hkm
2012. jan. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!