Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Le kellett mondanom a háziálla...

Le kellett mondanom a háziállatokról a baba miatt. Ti hogy döntöttetek volna? Hogy döntöttél, ha voltál már ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
23 hetes terhes vagyok és megbeszéltük a párommal, hogy ha jön a baba, akkor nem tartunk annyi háziállatot, amennyi most van, illetve volt. 3 kis jószágról mondtam le. Az nem lényeg, hogy milyen állat. Most olyan nagyon rosszul érzem magam, pedig tudom, hogy jó helyre kerültek, szeretni fogják őket. Tudtam, hogy eljön egyszer ennek az ideje, e olyanok voltam, mint a pici babák. Hülyeség ezen sírni, hiszen az állat mégsem olyan, mint egy igazi baba. Mégis aki volt hasonló helyzetben talán átérzi...

2013. jan. 29. 07:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
16%
Jól tetted. Pici baba mellé nem jó a lakásban az állat. Ha nagyobb lesz, akkor újra tarthatsz állatokat.
2013. jan. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%
milyen állat volt? mert nem lényegtelen. nekem is van cicám kutyám söt hörim és halam is . szoval mid volt? terhesség esetnén nem kell semmilyen nemü háziállatrol lemondani ha csak nem tigris tartottál otthon
2013. jan. 29. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%

Igaz, nekünk egy kutyánk volt terhesség alatt, de nem mondtunk le róla.

Most is itt van mellettem és a 1,5 éves lányunk mellett.

Imádják egymást és nagyon jó társa a lányunknak!


Mondjuk egy kutya nem egyenlő három jószággal, de én biztos, hogy nem mondtam volna le róla.

Ha eleve gyereket terveztetek (mert ez jön le a soraidból), akkor nem vállaltam volna be ennyi állatot.

2013. jan. 29. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%
Nem ezt nem lehet átérezni, mivel barmo felelőtlen és szívtelen dolog megválni egy álattól azért mer gyere jön. Olyan nagyon még sem szeretted őket ezek szerint.
2013. jan. 29. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%
Amikor az első babámat vártam volt egy hatalmas rotim, anyámék kitettek, mert meg mertem tartani a gyereket. Így ott kellett hagynom a kutyámat is náluk. Nagyon hiányzott! 4 hónap múlva jött a hír, hogy el kellett altatni, mert nem evett és legyengült. Pedig csak nekem kellett volna ideadniuk. Bele voltam betegedve! Persze lakásba mentem, de anyósomék kertjébe elvihettem volna, ha engedik anyámék, de akkor se adtam volna oda senkinek. Azóta a párom vett nekem egyet mikor a kisfiam egy éves volt, lent van a kertben igaz, de már a harmadik babát várom és egy állatról se mondtam le a gyerekek miatt. Inkább nap mint nap lemegyek hozzájuk, nagy hassal. Felelősséget vállaltam velük is nem csak a gyerekekkel!
2013. jan. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Én mégis úgy érzem, hogy nem vagyok felelőtlen és jól döntöttem. 4 nyuszim volt lakásban tartva, ebből egy maradt meg. Ajándékba adtam őket, szóval még hasznos sem akartam belőlük húzni. Emellett van még egy macskám is. Tőlük már biztos nem fogok megválni. De azért egy nyúl lakásban nem hasonlítható össze néggyel. Úgy gondoltuk, hogy pici baba mellett nem fogunk tudni ugyanúgy ellátni ennyi állatot (órában mérve nem tudunk ugyanannyit foglalkozni velük), mint előtte.
2013. jan. 29. 08:27
 7/23 anonim ***** válasza:
21%
A lakásban mi nem tartunk állatot, de pl. ha cicám lett volna bennbakkor tuti vagybkiszoktatom vagybelajándékozom a baba születésekor. Kinti állataink vannak, cicák, kutyák, nyuszik, lovak...én szülni is úgy mentem h két fájás közt még megitattam a lovakat.
2013. jan. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
24%
Nekem is választani kellett,persze hogy a gyerek!!egyértelmű,egy háziállatot lehet szeretni,de mint írtad,jó helyre kerültek,ne legyen lelki ismeretfurdalásod,EGY PERCIG SE!Most a babád a legfontosabb,ne törődj vele mit mondanak mások :)Boldog babavárást kívánok :))
2013. jan. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

nekem 2 cicám volt, igaz még a terhesség előtt le kellett mondanom róluk, mert párom nem szerette őket, plusz enye allergiás reakciókat is produkált.. tudom milyen nehéz, megértelek. a mai napig, ha eszembe jutnak sírok.. ők is jó helyre kerültek, de azért mégis :(

de megbeszéltük, ha nagyobb lesz a baba, és szeretne valamilyen állatot, akkor kap majd. de a cica ki lesz zárva az allergia mitt.

2013. jan. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
64%

A nyuszis dolgot totál megértem.Nekem is volt nyuszim és nagy meló rendben tartani őket.

De aki egy kutyát, cicát rak ki a baba miatt az igenis felelőtlen.Gondolt volna akkor erre mielőtt kutyát, macskát vett.Amikor mi kutyát vettünk már akkor gondoltunk arra h egyszer valszeg lesz gyerekünk.

2013. jan. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!