Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama aki...

Van itt olyan kismama aki vérszegény? Többi lent.

Figyelt kérdés
A terhesség elején még jó volt az eredményem, a 24. Héten már épp határon volt a vas és hgb szintem. Az első perctől szedem a vasat, már 3*1- et naponta. Most 34 hetes vagyok és nagyon rossz lett az eredményem, azt mondja a doki, ilyenkor már vért szoktak adni, holnap kell menni hozzá. Szedek vitaminokat, céklàt zabálok egyfolytában. Mitől lehet ez? Valakinek volt már ilyen? Nem szeretnék megint vért kapni, már az első két szülésem után is kaptam. Vagy mit csináljak szerintetek?

2013. jan. 29. 08:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Szia!


Milyen vitaminokat szedsz?

A várandós könyvemben írták, hogy magnéziumot, kálciumot és vasat legalább 2 óra különbséggel kell bevenni, mert különben semlegesítik egymás hatását.

A magnéziumot amúgy is abba kell most már hagynod.

Én is terhes vagyok, gyanakszom, hogy megint alacsony a vasszintem, most fogok menni vérvételre. Az I. vérvételen nekem is határértéken volt. Szedek néha vastablettát, 2-3 naponta, de szerintem gyakrabban kell majd.

Ezt találtam: "A növényi élelmiszerekből a vastartalomnak csak kb. 1-5 %-a szívódik fel, így az állati eredetű élelmiszerek jobb vasforrásnak számítanak." "A C-vitamin-tartalmú ételek is igen fontosak vérszegénység esetén – ez a vitamin ugyanis segíti a vas felszívódását. Végül pedig ne feledkezz meg a B-vitaminokról sem, melyek szintén támogatják a vas felszívódását a szervezetben. B-vitaminban gazdag táplálék a petrezselyem, a dió, a mogyoró, valamint a zöldborsó." Nekem húsundorom van, nem is tudok húst enni pár hete.

Könnyű szülést, gratulálok a babához!

17+2 km

2013. jan. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
Szia nekem is alacsony lett a vasam , Te milyen vitamint szedsz? vagy a vasra mit szedtél?
2013. jan. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

szia, én is vérszegény vagyok, 10 napig kaptam infúzióban a vasat, utána pedig neo-ferro folgammát írt fel a dokim, de őszinte leszek egy szemet sem vettem be, mert nagyon félek a székrekedéstől :(

Ehelyett mindenféle mást próbálok :

Cékla-lucerna kapszula

Krauterblut szirup

Ferro tone

Annyira rosszak nem lehetnek, mert a legutolsó vérvételemen 133-as volt a hemoglobin szintem!


Neked mennyi volt a hgb most 34 hetesen?

2013. jan. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Én aktivalt szedek, meg magnéziumot , a neo ferro folgammát előtte veszem be, kb 2 órával. A legutóbbi hgb szintemet pontosan nem tudom, annyit mondott a doki, hogy bőven 100 alatt van. Holnap megtudom mennyi ha megyek hozzá. Nem is tudtam, hogy lehet vasat kapni infúzióban, lehet jobb lenne, mintha vért kapnék, mert így is ellenanyagot termelek az előző trafók miatt, nem kellene töb.
2013. jan. 29. 11:09
 5/25 A kérdező kommentje:
*több.
2013. jan. 29. 11:10
 6/25 A kérdező kommentje:
Jaj és köszönöm az eddigi válaszokat!
2013. jan. 29. 11:11
 7/25 anonim ***** válasza:
igen, lehet! ferrlecitet kaptam infúzióban, kérdezz majd rá az orvosodnál...
2013. jan. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Gyerekkorom óta vérszegény vagyok. Az első terhességemnél végig szedtem a vasat,mégis csak romlott minden eredményem. A szülésnél és utána sem volt semmilyen komplikáció. A lányom vérszegény lett.

A második-harmadiknál már nem szedtem csak mg-t.

Most a 4.-nél figyelek arra,mit eszek,és szedtem vasat is. Csak azon a vérvételen voltam,amit a védőnő vesz,így nem tudom hogy is áll a vérképem. Már a végén járok,és nem szedek semmit.


Nem mindegy,hogy milyen vitamint szedsz de az sem,hogy mikor szeded. PL a vassal vigyázni kell,mert egyes vitaminok,ásványianyagok gátolják a felszívódását. Ezért nem szabad pl reggel a mg-vel együtt bevenni,minimum 2 órának el kell telnie. Nem szabad koffeinos dolgot fogyasztani előtte 2 és utána 1 órával,nem szabad enni előtte 2 és utána 1 órával... és egyedül a c vitaminnal szabad bevenni,az az egyetlen,ami segíti a felszívódást (ergo a vas kevés narancslével,vagy kis vizet iszol,esetleg citromleves vizet és megeszel egy mandarint rögtön utána) Nekem ezt az első terhességemnél senki nem mondta,később tudtam meg a védőnőtől! (majd utána néztem,és a vas betegtájékoztatóján is szerepel,hogy kell szedni)


Boldog babavárást!!


Üdv:39hkm

2013. jan. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Köszi! Igen ezeken már túl vagyok, mert gyerekkoromban volt ezzel probléma, viszont az előző két terhességnél nem volt baj. Csak a szülés utáni vérzés miatt adtak vért. De most már az arcomon is látszik, hogy baj van, sápadt( sőt inkább sárga) vagyok hatalmas fekete karikák a szem alatt. És már nem tudok mit kitalálni!
2013. jan. 29. 13:57
 10/25 anonim ***** válasza:

:-) Én alapból így nézek ki,és így is néztem akkor is ki amikor szedtem a napi 3/1 vasat,+ ittam mellé pezsitabiban + multivitamint tabiban ittam + terhesvitamint szedtem.

Hiába az akkut vérszegénység,mégsem volt semmi sem egyik szülés előtt,sem alatta,sem utána... Az első szülés után volt csak szédelgés,amikor hazajöttünk az 5. napon,akkor tudtam csak felegyenesedni anélkül,hogy szédültem volna,pedig akkor rendesen szedtem a vasat.

Itt vagyok,ugyan úgy vérszegényen,mint eddig,és csak a nőgyógy jegyezte meg,hogy szedem e a vasat... Hát szedtem,de ennyit ért a sok bevitel.


ÜDv: utolsó válaszadó

2013. jan. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!