Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A bordáimnál valahol a gyomrom...

A bordáimnál valahol a gyomrom környékén vajon miért görcsöl néha néha?

Figyelt kérdés
30.hétben járok,ma hánytam is és szúr és görcsöl időnként a gyomromnál...nem is vagyok a toppon,émelygek,lusta vagyok.Nálatok is van ilyen?Közben meg rugdos a baba...
2013. jan. 29. 13:52
 1/10 anonim ***** válasza:

Kérdésedben a válasz:

"rugdos a baba"

Ezért görcsöl, mert felnyomja, ha nagy a "tartalom", akkor hányás követi.


A rossz hír, hogy szülésig elő-elő fordulhat, ha nem ez, akkor más kellemetlenség.


A jó hír, hogy a babád pont most van abban az időszakban, hogy már baromi erőseket rúg, viszont még sok helye van. Pár hét múlva így enyhülhet ez, mert nem fog tudni ekkorát rúgni.


Kitartás kismama, a java még hátra van!

2013. jan. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm viszont most meg korog mint az állat,de egyáltalán incs étvágyam...a savam is feljön..blőőőőő...nem éhezik a baba?
2013. jan. 29. 14:08
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem, nem éhezik. :D


Annyit próbálj meg, hogy sokszor eszel keveset. A nagy evéseket most már szülésig el kell felejteni.


Napi 5-6x inkább. Hogy mindig legyen valami a gyomrodban (ami megköti a savat), de ne is legyen túl tele.

Ez kihívás. :o)

2013. jan. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
hát most nem tudom mit higgyek...aggódom!nincs e valami baja a babának...
2013. jan. 29. 14:22
 5/10 anonim ***** válasza:

Miért lenne baja?

Ez "csak" Neked rossz.


3 gyereket kihordtam, tudom miről beszélsz, azért is válaszoltam. Nyugi. Ezzel jár.


Gondolom Te sem vagy túl magas, mint én, ezért a gyomor közel van a babához, és már fel tudja nyomni.

2013. jan. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja, az lemaradt, hogy 3 egészséges gyerekem van... :o)
2013. jan. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nem vagyok magas,tény.csak furi mert hasmenésem is van,neked is volt?vagy inkább hívjam fel az orovost?
2013. jan. 29. 14:48
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem hasmenésem nem igen volt, mert nekem mindig székrekedésem van, terhesen meg még inkább.

Viszont a gyomor és a kiválasztás összefüggő rendszerben van, ha a baba sokat mozog, akkor "fel-le tolja" a dolgokat, szóval egy kis hasmenés nekem nem tűnik furcsának, kicsit sem.


Nálam az volt a jellemző, hogy hol a gyomrom fájt, hol alul a belek, és szabály szerűen a kettő váltakozott.


Én azt mondom továbbra is, hogy "kutya bajod", de ha megnyugtat, akkor hívd fel az orvost, vagy akit ismersz, és megbízol benne, mert az fontos, hogy ne parázz naphosszat! :o)

2013. jan. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

36 hetes vagyok, én is szoktam néha hányni, a baba kirugdossa belőlem a "felesleget". a székletem is sokkal lazább mint szokott lenni, DE minden rendben van :) kérdeztem a dokimat ezzel kapcsolatban, ő is azt mondja normális.

gyomorsavra pedig renit szedek, azt lehet terhesen is, pillanatok alatt rendbe rakja a gyomromat. ha nem szeretnél gyógyszert szedni, akkor igyál citromos vizet (akár limonádét), az is csökkenti a savat. vagy egyél mandulát, az is lúgosít :)

de ha nagyon aggódsz akkor telefonálj, a dokid azért jobban meg tud nyugtatni, mint mi :)

2013. jan. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én még csak a 13. hétben járok, de nekem is vannak gyomorgondjaim (gyomorfájdalom - néha görcsös, puffadás, émelygés, hányinger, nyelőcső- és gyomorégés). Sajnos terhesség alatt előfordulnak ilyenek...
2013. jan. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!