Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudnátok segiteni? Terhes...

Tudnátok segiteni? Terhes vagyok az érettségi elött állok .

Figyelt kérdés
A szomszédom tavaly terhesen éretségizett és nem felvételizett ö azt mondta hogy mivel kismama igy 2-esröl indult a jegye érettségin. Ti tudtok erröl valamit mert nekem hihetetlennek tünik nem hallottam még ilyenröl....

2013. jan. 30. 20:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
64%

Többletpontok

A kormányzat támogatja a kismamák felvételét az egyetemi, főiskolai stb. képzésekre, ezért az érettségivel és a felvételivel megszerezhető pontokon kívül – szigorú feltételek mellett – plusz pontokkal segíti őket – „előnyben részesítés” jogcímén.

Legfeljebb 50 azaz ötven többletpont jár minden alapképzési szakra, egységes, osztatlan képzésre, felsőfokú szakképzésre jelentkezőnek:

- amennyiben gyermeke gondozása céljából fizetési szabadságon van, és terhességi-

gyermekágyi segélyben (tgyás), gyermekgondozási díjban (gyed), gyermekgondozási

segélyben (gyes) vagy gyermeknevelési támogatásban (gyet) részesül

- ÉS a kedvezményre való jogosultságát igazolja: az ellátást folyósító szervtől

(OEP vagy MÁK) kikért igazolást kell benyújtani a választott felsőoktatási

intézménybe.

2013. jan. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
46%
Tök jó, hogy más rongyosra tanulja az agyát, és sokszor kevesebb pluszpontot kap mint az aki csak kipottyantott egy gyereket...
2013. jan. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%
Volt egyetemen egy csoporttársam aki terhesen csinálta végig a vizsgaidőszakot. Előnyben ott nem részesült, csak kicsit azért figyeltek rá hogy ne izguljon stb. Érettségin szerintem nagyon sokan 2-essel indulnak. Nálunk szinte mindenki, de azért az a 20 % a legtöbb tárgyból szerintem teljesíthető. Amúgy nem tudok ilyenről. ha szárul írod meg és csalnak akkor úgyis kibukik, szóval figyelnek rá. A szóbeli vizsgaelnök megnézheti és ha kukacos egyből le is húzza. Max szóbelin segítenek, de ott a legtöbb embernek segítettek nálunk ha baj volt.
2013. jan. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Én osztálytársamnak csak azért lett meg az érettségi mert van egy gyereke, aztán mindent elnéztek neki pedig soha egy percet nem tanul sík hülye volt.
2013. jan. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
89%
Azért az érettségit illik megcsinálni mindenféle extra szolgáltatás nélkül is. Nem hiszem, hogy olyan vészes lenne, hisz nagyon hülyének kell lenni ahhoz, hogy valakit megbuktassanak. (én legalábbis így emlékszem, hogy nekünk jóindulatúak voltak a tanárok és nem kellett olyan nagyon sok a ketteshez) Szóval ne azt a szerencsétlen gyereket használd fel...TANULJ!!! Ennyi ráfér mindenkire!
2013. jan. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Pontositok én nem tudtam ilyesmiröl és kiváncsi voltam hogyan lehettet neki ez mert nem felvételizett. Ha kihasználni szeretném a suliba kérdezném meg. Arra voltam kiváncsi hogy ti erröl tudtok vagy ö értett félre valamit. Anyit tudott moondani hogy kismamát nem lehet meg buktatni. ÉS egy gyerekemet sem használnám semmire fel a második babámat várom és többet tanulok mint akiknek semmi elkötelezettsége...
2013. jan. 30. 21:14
 7/24 anonim ***** válasza:

De mi köze a felvételinek az érettségihez. Nem akart továbbtanulni egyetemen kényelmesebb neki otthon a melegbe gyes-ból vegetálni akkor ez van és kész.

Miért ne lehetne, meglehet mindenkit buktatni, bár aki érettségin megbukik az tényleg nagyon buta.

Nyilván a tanáraid többsége nő, női empátiát érez a baba iránt így ha kicsin múlik megadja. De ha tényleg annyit tanulsz amennyit írod akkor az nélkül is meglesz.

2013. jan. 30. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
49%
Drága 2. válaszoló!!! Képzeld uncsitesóm 24 éves akarták a babát másodéves az egyetemen és bevállalta...gyerek mellett szépen tanul képzeld nem mindenki azért "pottyantja" h többlet pontot kaphasson azért ne általánosíts!!! Kicsit válogasd meg miket írsz!!
2013. jan. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan sokat tanulsz, akkor tök mindegy mi jár a gyerekért, anélkül is megvan, nem? Azért a helyesírásra kicsit még gyúrjál...
2013. jan. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
51%
Én egy szóval sem mondtam, hogy azért szüli, de ha már megvan akkor ígyis-úgyis kap érte pontot, nem? Nem mondhatja azt, hogy köszike, nem kérem, mert én nem azért szültem és anélkül is bejutok. Szerintem igazságtalan a szülést a tanulással egyenértékűvé tenni vagy magasabbra helyezni (pl nekem "csak" felsőfokú nyelvvizsgám van, kevesebb pluszpontot kapok mint ha gyerekem lenne)...
2013. jan. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!