Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vezettetek terhesnaplót?...

Vezettetek terhesnaplót? Utólag visszanézve hasznosnak tartjátok?

Figyelt kérdés

A védőnő, orvosok nem mondták, h kellene, de a neten számos helyen (és itt is) olvasom, h jó dolog, ha a kismama vezeti magának. Én nagyon oda vagyok a babáért, alig várom a kicsit, de ezt valahogy annyira "nem érzem". Mit írhatnék bele, azonkívül, h ma megint ég a gyomrom, megit hánytam, ma nem hánytam... Szerintem ezek a múló és természetes testi tünetek hosszú idő távlatából teljesen jelentéktelennek tűnnek majd. Mire jó a terhesnapló?

14 hetes vagyok egyébként



#baba #terhesség #kismama #terhesnapló
2013. jan. 31. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem vezetek. Semmi olyan nincs, ami annyira jelentős lenne, hogy le kellene írnom minden nap. Persze azt leszámítva, hogy egy pici ember növekszik bennem. Én sem tudom, hogy mit írhatnék bele. Viszont babanaplót fogok írni, mert azt hasznosnak tartom.
2013. jan. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
azt én is, hiszen a baba rengeteget fejlődik, ennek folyamatát tényleg hasznos dokumentálni. meg persze fel fogom majd jegyezni, ha először érzem, h rúg. majd beírom a határidő naplómba, mert azt én is fontosnak tartom. de hirtelen más nem is jut eszembe, amit a terhességemből igazán lényegesnek gondolnék, ezért (és még esetleg 1-2 ilyenért) meg felesleges 9 hónapon át körmölni, h "ma olyan jó étvágyam volt, megettem nyolc palacsintát" :) hacsak nincs valami, amit most még nem látok előre. ezért is a kérdés.
2013. jan. 31. 12:46
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia!Én vezetek "naplót",de nem írok bele minden nap.Beleragasztottam a pozi tesztjeimet,melléírtam,hogy mikor csináltam őket,beleragasztom az uh képeket,ha valami fontosabb történés van az beleírom,pl.:mikor éreztem először a buborékolást a pocimban meg ilyesmik. :)
2013. jan. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én anno megfogadtam, hogy fogok vezetni. Aztán pozi lett a teszt, nekibuzdultam, hogy húúú, akkor ezt már lehet is ragasztani. Oké, de fiús naplót vegyek, vagy lányosat? Én itt meg is akadtam, és azóta sem vezetem. :D A naptárba beleírtam az első mozgásokat, meg a fontosabb dolgokat, de ezen kívül azt hiszem én sem tudnék mit írni bele. Majd baba-naplót. Azt találtam is csodaszépet, mackósat. Azt viszont töltögetni fogom rendesen, azt várom is már. :)
2013. jan. 31. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én vettem egy csinos kis füzetet és kb 3-4 hetente írok bele, főleg uh-ok után, meg a lényegesebb dolgokat írom bele. Elkezdett nőni a pocakom, megmozdult-apa is érezte, csuklott stb... De én sem tudok oldalakat ömlengeni a babáról.

30hkm

2013. jan. 31. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
En irtam. Mondjuk kerdeses, hogy ilyenre gondolsz e... Egy szep fuzetben levelek a szuletendo gyermeknek mindenfelerol, ami akkoriban foglalkoztatott, az erzeseimrol, az almaimrol vele kapcsolatban. Most 8 eves, 2 ev mulva fogja megkapni tolem ajandekba.
2013. jan. 31. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én a terhességem legelejétől vezetek várandós naplót.Én hasznosnak tartom.Anyukámat szoktam kérdezni ált.,hogy neki is volt pl. ilyen hasgörcs meg ehhez hasonlókat de mindig azt válaszolja:óóó már mikor volt az,ki emlékszik arra.

Én inkább le írom mindent ami történik velem terhesség alatt,jó lesz majd vissza lapozgatni.

2013. jan. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nem vezettem (csak később babanaplót, - én abba ragasztottam mindent, uh képeket, stb).

Szülés előtti napon (5-re voltam kiirva, 6-án hajnalban szültem) striguláztam a fájásokat, h milyen időközönként jönnek... de utólag nézve, tök feleslegs volt :D amikor idő volt, tudtam, beindult a folyamat :)

2013. jan. 31. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az első terhességemnél még ráértem ilyenekre, így írtam kezdettől fogva. Nem is bántam meg, mert a többi terhességemnél mindig el tudtam olvasni az aktuális hetekről írt oldalakat, és ez sokat segített!
2013. jan. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!