Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg ne mondjam meg csak...

Tényleg ne mondjam meg csak dugjam az orruk alá a táppénzes papírt?

Figyelt kérdés
Elég bonyolult leszek.Már van egy kisfiam,jövő héten tölti a 3-at,kiadják a szabikat utána és nem vesznek vissza,vagyis én nem tudom vállalni amit ajánlottak munkaidőt,tehát mehetek utamra.DE állapotos vok -20 hetes- még nem szóltam a főnökségnek könyvelő tanácsára,tegnap meg azt mondta,h amíg szabin vok addig írassam magam ki táppénzre és vigyem be a papírt,m akkor nem tudnak kirúgni.De ez milyen dolog már???Én úgy tudom,h ha írásba beadom,h állapotos vok nem mondhat fel.Hogy állítok oda majd 7 hónapos terhesen,h hát ez van?Ti mit tennétek???
2013. febr. 1. 13:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Hát nem tudom én rögtön elsőre elmondtam, hogy babás vagyok.
2013. febr. 1. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én még most megmondanám, mert később már elég ciki lesz. Biztos most is húzni fogják a szájukat, de nem tehetnek semmit.
2013. febr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tudom, hogy nem mondhatnak fel neked, ha írásos nyoma is van.

Lehet, hogy a könyvelő arra gondolt, hogy amíg szabi alatt bemész és megmondod/beviszed a papírt, ők simán kirúgnak, esetleg előző napira dátumozzák a felmondásodat... én erre tudok gondolni, talán emiatt ajánlotta a táppénzt, mivel az alatt nem rúghatnak ki (azt hiszem.)

2013. febr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Táppénz alatt felmondhatnak, de ha bejelented hogy állapotos vagy. akkor nem. Röviden.


Szóval egyrészt azért is mondanám nekik hogy várandós vagyok ( ÍRÁSBAN), mert ez teljes védettséget ad a munkáltatói felmondás ellen, másrészt valóban így elegáns.


Ami még meggondolandó, hogy szabi HELYETT nem jobb lenne- e ( a bejelentés után)valóban táppénzre menni: a szabik még jól jöhetnek a 2. babó utáni visszatérés előtt is, nem?


Szóval szerintem beszélj a munkáltatóval ( telefonon hívd fel, + küldj legalább egy e- mailt vagy tértivevényes levelet is) hogy jelezd: újra babát vársz, + mondd el, hogy táppénzen leszel a szülésig ( vagy ha akarod, táppénz előtt a szabikat is kiveheted persze). .

2013. febr. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen,ahogy a 3-as írta,úgy gondolkodik a könyvelő is,de milyen már majd 7 hósan odatolni eléjük a táppénzes papírt...Nem tudom mitévő legyek.A szívemszerint tegyek,v amit az eszem mond nekem is,h ugye táppénz alatt már nem rúghat ki.
2013. febr. 1. 14:02
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért ajánlották fel a lehetetlen munkaidőt neked, mert azt szeretnék, hogy Te mondj fel, így ők jobban jönnek ki anyagilag.

Gondolom így se, úgyse mennél vissza oda dolgozni, úgyhogy szerintem nyugodtan küldd el nekik levélben a táppénzes papírodat.

2013. febr. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mihamarabb szólj. Ha betölti a hármat, és még nem tudják, akkor közölhetik a felmondásodat, akkor is, ha táppénzen vagy. Ha tudják, hogy terhes vagy, nem küldhetnek el.


A könyvelő azért mondott butaságot, mert ahogy betölti a fiad a hármat, és már nem vagy fizetés nélküli szabin, azonnal közölhetik a felmondásodat! Nem kell megvárják a szabid végét, a felmondás úgy is közölhető, hogy a szabik lejárnak mondjuk április 15-el, és a munkaviszony megszűnik április 16-al!


Ha nem közlöd jövő hétig, hogy terhes vagy, akkor már jövő héten megkaphatod a felmondásodat, és utána már nem tudsz hova kapni, azt utólag visszacsinálni nem lehet.


Úgyhogy még azelőtt tájékoztasd őket a terhességről, mielőtt a fiad betölti a hármat.

2013. febr. 1. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta nektek hogy táppénz alatt nem rúghatnak ki?


Az új Mt alapján ( 2012. 07.01-től hatályos) nincs már védettség táppénz alatt ( igaz, nem azonnal lép hatályba a felmondás, de ez most mindegy).


Ha azt szeretnéd hogy védett legyél, akkor azt jelentsd be ( lehetőleg írásban) , hogy várandós vagy (ÉS egyébként elmehetsz táppénzre).

2013. febr. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Most szólj hogy terhes vagy, mert Szabadság alatt kirúghatnak, mivel már nem vagy védett, a gyerek 3 éves!

Ha az orruk alá dugod a táppénzes papírt, ők az orrod alá dugják a felmondást, mivel táppénz alatt kirúghatnak!

Mielőtt betőlti a gyerek a 3- át, Jelentsd be hoy terhes vagy, mert simán kirúghatnak!!!!

2013. febr. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Kedden be is megyek,addig megírom a papírt.Mit írjak?Elég annyi,h :

Ezúton szeretném tájékoztatni Önöket,hogy várandós vagyok,szülésem várható időpontja ekkor és ekkor. Meg aláírom.Gondoltam a doki által kiadott papírt is lefénymásolom,odatűzöm,ami alapján gondozásba vettek a kórházba.

Még egyszer köszönöm!!!

2013. febr. 2. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!