Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan mondjam el hogy terhes...

Hogyan mondjam el hogy terhes vagyok és meg is szeretném tartani?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok és 6 hetes terhes, már volt két éve egy abortuszom és azután megfogadtam hogy több nem lesz. Védekeztünk is sőt még a minispirált is feltették nekem annak ellenre hogy még nem szültem, de le kellett vetetnem mert állandóan gyulladásban volt a szervezetem. Szóval mindent megtettem hogy ne legyek terhes, de az lettem.Sajnos nem túl jó az anyagi helyzete a családomnak és a testvéreim és én segítünk nekik.Imádom őket de nagyon elleneznék hogy megtartsam a gyereket, mert azt szeretnék hogy tanuljak és alapozzam meg a jövőmet.De nekem már nincs szívem elvetetni. Meg az is zavarja őket hogy a két tesóm már 30 éves és még nekik nincs én meg már ilyen fiatalon szülnék, apukám is nagyon szomorú lenne. Segítsetek nem akarok csalódást okozni nekik, de el sem akarom vetetni. Hogy mondjam el hogy terhes vagyok?
2013. jan. 6. 14:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Kedves szüleim, terhes vagyok és megtartom.

Ha ilyen nagy az elhatározásod akkor ne engedd magad befolyásolni.

2013. jan. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
párodrol nem irtál?komoly kapcsolatban vagytok?ő mit szol a babához?szeretné és támogatna?mert ha igen akkor vállald be,lehet szüleid kiakadnak de szerintem amiben tudnának segitenének,a párod szüleire nem számithattok?
2013. jan. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
81%
egyszerűen így, ahogy ide leírtad. A te életed, a te döntésed, a te felelősséged! elhiszem, hogy sajnálod a szüleid, de ez a te életed és a babáé! A végén még örülnek is majd neki, hogy lesz egy kis unoka, aki eltereli a mindennapok nehézségeiről a figyelmet! :-) boldog babavárást! Amúgy az apuka mit szólt? Örült ő is?
2013. jan. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
14%

21éves vagy... ha esetleg 16lennél akkor tilthatnák.. de ez így a te döntésed. felnött vagy.!!

ha viszont nem konoly a kapcsolat az apukával akkor gondold át.. de akkor se vetesd el, esetleg add örökbe.. akkor legalább nem ölöd meg a picit.

2013. jan. 6. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%
az idáig oké, hogy nem akarsz Nekik csalódást okozni.. és mi lesz veled? Te lehetsz szomorú? Állj ki a gyermekedért és magadért! Ha más nem, várj a 12.hétig azzal hogy elmondod és akkor megkíméled MAGADAT attól, hogy meggyötörjenek lelkileg. Utána elmondod, hogy x hetes terhes vagy és marad a baba.
2013. jan. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

Nos, ha onallo eletet elsz, sajat lakasban, vagy alberletben, van legalabb egy eves stabil munkaviszonyod, akkor nincs gond. Ha viszont azert felsz elmondani, meet otthon laksz, munkanelkuli vagy es tulajdonkeppen a "csaladod nyakara" vallalnad a gyereket, akkor jol gondold meg....

Apa egyaltalan nem szerepelt a tortenetedben. Mi van vele?

2013. jan. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%
Ez mind nagyon szép, de mit csinálsz akkor, ha a családod azt mondja, hogy jó, akkor el lehet költözni, akkor hova fogsz menni? Párodhoz? Vagy oda se? Gyesből (nem írtad, hogy dolgozol), meg családi pótlékból nem fogsz tudni kifizetni egy albérletet...
2013. jan. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat sok jó tanácsot adtok :) Apa van és már az első terhességnél azt monndta bármit teszek támogat. Úgy is volt én elvetettem , ő támogatott. Most is ezt mondta, de mikor azt mondtam hogy megtartom persze ha ő is szeretné, nagyon boldog volt. Ezzel nincs gond szeretjük egymást nagyon :). Nem szülém senki nyakára igaz házam nincs de a baráto dolgozik és én is dolgoztam, közben pedig segítettük a szüleinket. Csak azt sajnálom az egészben hogy ez már nem fog menni, de megtartom mert tudom hogy boldogok leszünk.
2013. jan. 6. 14:32
 9/13 A kérdező kommentje:
14:30-as soha nem tennének ki a házból, ha terhes vagyok akkor meg főleg nem, barátomnál is mehetek ezzel nincs gond. Csak félek elmondani mert ők többet akartak nekem, magasabb iskolát, biztos anyagi hátteret stb...
2013. jan. 6. 14:37
 10/13 anonim ***** válasza:
73%
Sokan gyerek mellett vegeztek el foiskolat, egyetemet, neked is sikerulhet.
2013. jan. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!