Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hetes vagyok. Ezen a héten...

17 hetes vagyok. Ezen a héten voltak először keményedéseim, hol itt, hol ott keményebb dudorokat érzetem az alhasamnál. Időnként olyan nehéznek is érzem az egész alhasam, ez is keményedés?

Figyelt kérdés
Kérdésem arra irányulna, hogy ez a nehéz érzés ez keményedésnek számít? Vagy mi ez? Tény, hogy már látszik a pocakom, vagy ez természetes, hogy kicsit feszül és ezért érzek így? Szedek magnéziumot, a doki tanácsára kicsit többet ezóta. Sokat pihenek is, azt sem lehet mondani, hogy elfáradok, tp-n vagyok már egy jó edeje.
2009. szept. 3. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem ha keményedik a hasam akkor az egésaz szokott, nem hol itt hol ott... Olyan mintha befeszülne az egész hasizmom és tényleg kemény az EGÉSZ pocakom! Szerintem az a nehéz érzés nem keményedés.. aztán végülis nem vagyunk egyformák! 29 hetes kismama

2009. szept. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szia!!én 17+3napos vagyok nekem azt mondták hogy a picit érzem!!!ilyenkor az elözö kismamának igaza van mert nekem is az egész keményedik ha keményedik!!te érzed már?? hogy mozog!!jo baba várást
2009. szept. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Érzem, hogy mozog a babám, de ahhoz szerintem még pici, hogy így ki tudja magát nyomni. Mikor először éreztem, akkor mint a kő olyan volt egy ökölnyi részen középen.

Már szoktam előre érezni, ha kellemetlen kezd lenni a hasamnak valami, akkor lefekszem és nem keményedik tovább, elmúlik. A babát talán kicsit feljebb érzem, ha mocorog.

Vagy már nem is tudom. Holnap már rendel a dokim, elmegyek hozzá, az asszisztense azzal riogatott, nehogy kinyíljak, menjek be másik dokihoz, de némelyik olyan mészáros, hogy remélem ezen a pár napon már nem múlik semmi.

2009. szept. 3. 20:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én 38 hetes km vagyok. Nekem kb. a 25. héttől voltak keményedéseim (és azóta is folyamatosan), nekem is olyan érzés, mint neked, nem az egész hasam keményedik, hanem főleg jobb oldalon, de néha két helyen egyszerre. Más érzés, mint amikor a babám mozog vagy kitolja magát. Nekem is magnéziumot kellett szednem, és az orvos kímélő életmódot javasolt, tornát elfelejthettem, de azért a házimunkát csinálhattam, na persze emelgetés nélkül, de gondolom te sem most rendezed át a lakást :-) A dokim szerint kicsit rövid volt a méhszájam, 3 cm helyett 2 cm. A keményedések méhösszehúzódások, amik előfordulhat, hogy nyithatják a méhszájat, nekem legalábbis ezt mondta a doki, szóval sok pihenés és szedd a magnéziumot, és konzultálj a dokiddal. Jó egészséget nektek és boldog babavárást!
2009. szept. 3. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!