Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyermeknevelés és főiskolára...

Gyermeknevelés és főiskolára járás egyszerre?

Figyelt kérdés
A párommal eldöntöttük, hogy jövő hónaptól próbálkozunk a babával, és ez már nem is kérdés, mindketten nagyon vágyunk egy kis csöppségre, a körülmények megvannak (hitelmentes ház, páromnak autó, nekem külön autóra nincs szükségem, van a páromnak jól fizető munkahelye, én pedig gombát, zöldséget termesztek és ebből van keresetem, van félretett pénzünk). Egyetlen kérdésem lenne. Aki főiskolára járt, mikor várandós lett hogy bírta utána a tanulást, suliba járást? Nappali tagozaton vagyok, de gondolom, ha várandós leszek az lenne a legmegfelelőbb ha áttérnék egyéni tanrendre vagy levelezőre?
2013. febr. 4. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Én azt javasolnám (nem tudni, milyen szakokról van szó, nehézsége miatt) hogy kérj egyéni tanrendet, vagy menj levelezőre, de ezt is csak akkor, ha tudod, hogy a levelező diplomával érvésesülsz-e! Az én lányom 1,5 éves, egyetem közben született, tervezett baba volt. (2passzív félév=veszélyeztetett terhesség miatt + 1külön engedélyes passzív félév). Addig nem is volt 'gond', amíg nem kezdett el közlekedni, utána jött a bölcsi, ahonnan a létező összes betegséget hazahozta, keresztbe sikerült fertőznünk egymást, és most úgy állok, hogy a 10ből 2 vizsgám sikerült, és éppen most délelőtt adtam be egy Dékáni méltányossági kérelmet, hátha tekintettel lesznek rám, és felvehetem ugyan azokat úgy, hogy csak fél évet csússzak, ne 1 egészet. Két pici sem egyforma, két felsőoktatási intézmény sem, nálunk pl. folyamatosan nagy a bukási arány, 90%-os tudásra 1es jár, hogy minél több menjen át költségesre, minél többen fizessenek. Tanulás tekintetében mérlegelj, hogy meddig bírod, úgy értem, hogy én pl. éjszaka, reggel, és délelőtt szívom magamba azt, amit lehet, utána képtelen vagyok rá. Barátnőm babával csinálta végig nappalin, de úgy, hogy pont nyárra esett a szülés, utána jött az újabb félév, míg barátnőm tanult és bejárt órákra, addig a kislány 6.00-16.00ig a rokonoknál volt, és most még a mai napig idegen a kislány neki és fordítva. Szerintem ilyen szinten nem éri meg, inkább tolódjon ki a tanulmányi ügy. Mi nem akartunk már várni, 28/32 évesek vagyunk. Nagyon nehéz. Másik barátnőm óvodapedagógiát tanul, megy neki és csinálja, a legrosszabb jegye a 3. ezért írtam, hogy függ a nehézségi fokától, tanulnivaló mennyiségétől, és a szerencsétől..
2013. febr. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem is a levelező a megoldás. Különben a te és a baba kárára fog menni a tanulás.Egy idő után a legtürelmesebb nagyszülő- férj- egyéb megkért személy is megelégeli a gyerekfelügyeletet. Igy sem lesz egyszerű, én is gyerek (és munka)mellett végeztem a fősulit levelezőn, bár akkor ő már ovis volt. Nem volt könnyű.
2013. febr. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a főiskolán kapcsolok ki. Két kicsivel. A nagyobbik ovis, a kicsire a dédimama vigyáz(nincs egyedül addig se a mama)

Tanulni hétvégén, és alvásidőben tudok, vizsga időszakban mesenézés-szabad foglalkozás a kicsiknek, én meg próbálok tanulni, ha nagyon mesét akarnak hallgatni, akkor az anyagot olvasom nekik. Egyéni tanrendet se kellett igényelnem, mert a mintatanterv csak a tárgyak egymásutánja miatt van, ill melyik mikor van, egy minimális éves kreditet kell elérni, hogy ne rugjanak hátsón.

Első picivel passzív évet vettem ki, szülés évében veszélyeztetett terhesként sajna bukott egy félévem(nem tudtam elmenni vizsgázni semmiből se:(), a csúszások, elhasznált tárgyfelvétel miatt elsős végzős vagyok, ebben a félévben 3as átlaggal, kiegyensúlyozott gyerekekkel.

Aki akarja az megcsinálja.

(PSZF-BP-számvitel-nappali)

2013. febr. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Egyetemista vagyok elég nehéz szakon, július végén lettem terhes. Semmi gond nem lett volna a tanulással, ha nem lettem volna veszélyeztetett terhes, ágyhoz kötve - bár ez bárkivel bármikor előfordulhat - így le kellett adnom pár órát. Szerintem lehet bírni, de az egyéni tanrendet én speciel feleslegesnek tartottam, tény, hogy kevesebb órám volt most, de nekem az a véleményem, hogy nagyon szép a terhesség, de ha csak azzal foglalkozol x hónapon keresztül, hát abba bele lehet őrülni, és már fantom tüneteket kereshetsz magadon. Szóval a tanulás "kikapcsolódás". A vizsgaidőszak nehezebb volt, de az sem vészes, ha próbálsz menet közben is tanulni. Ebben a félévben fogok szülni áprilisban, most csak pár órát vettem fel, amiket el tudok végezni itthonról tanulva is. Nekem fontos a nappali jogviszony, és nálunk így is működik a rendszer. Illetve ha szerencsés vagy, és az iskolád is szerencsés, akkor lehet, hogy még szülés után támogatást is kaphatsz, de az csak nappalisoknak jár!!!

Egyénit én majd kövi félévben (vagyis szeptembertől) kérek, mikor a gyerek már itt lesz!

Ha kérdésed lenne még írj, szívesen válaszolok!

Üdv: 30 hkm

2013. febr. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!