Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor nyílhat ki a méhszáj?...

Mikor nyílhat ki a méhszáj? Tudom, hogy bármikor, de mégis? Ugye 11 hetesen még nem kell ettől tartani? További fontos kérdéseim Részletesen lent!

Figyelt kérdés

11 hetes vagyok és terhességem legelejétől érzek a hüvelyembe furcsa érzést,nem nagyon tudom megmagyarázni,mintha nyomást éreznék,tompa fájdalmat,feszítő. Nem mondanám kimondott fájdalomnak inkább kellemetlen. Ez mitől lehet?Egy hete voltam nőgyógyásznál,levette a citológiát ha vmi nem stimmelt volna oda bent akkor szólt volna,nem?

a méhszáj ilyen korán nem nyílhat ki ugye?

Görcsöket egyáltalán nem érzek,inkább feszítő érzést az alhasban.(mintha a húgyhólyagom állandóan feszülne és le akarna szakadni!)

Tudom,hogy terhesség alatt sokszor kell pisilni,de normális,ha 1-2 óránként megyek néha gyakrabban és általában hirtelen jön rám,mintha már órák óta tartogatnám és úgy érzem olyankor,hogy fáj a húgyhólyagom,feszít jobban és pisilés közben is ezt érzem,amíg ki nem ürül teljesen. Ez is normális?

Leginkább este fele van így,nem egész nap.



2013. febr. 4. 13:52
 1/3 anonim ***** válasza:

Én laikus 3 gyereke anyukaként azt mondom, hogy ezek teljesen normális terhes tünetek.


Egész terhesség alatt jönnek-mennek mindenféle "szúrkák, feszülések, nyilallások" stb., és minden teljesen normális.

Változik a test, működnek a hormonok, készül a szervezet a pocaknövesztésre a Te esetedben.


Alapból abból kell kiindulni, hogy a természet tudja a dolgát, és hogy sokkal-sokkal több az egészséges szépen kihordott problémamentes terhesség, csak arról nem beszélünk annyit.


Nem szabad a terhességet végig pánikolni, figyelni kell a veszélyes jeleket:

erős görcs, vérzés, vagy csillapíthatatlan magas láz. Ezek esetén kell dokihoz rohanni, minden más várhat a következő vizitig, ezt szokta mondani a dokim. :o)


A méhszáj sem szokott csak úgy kinyílni, főleg nem ilyenkor, még nincs is semmi nyomás rajta.


De! Ha bármi miatt kifejezetten aggódsz, akkor keresd fel az orvost, mert jobb 100X elmenni, mint izgulni non stop.

2013. febr. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,ez nagyon megnyugtató volt!! Első terhességem és még tapasztalatlan vagyok.
2013. febr. 4. 14:05
 3/3 anonim ***** válasza:

Kinyílhat, de annak előzménye van. Anyósomnak nyitva volt 11 hetesen és bevarrták és befektették végig a maradék időben, DE ez a 2. terhessége volt. Az első problémamentes terhesség volt, de nem tudta megszülni a férjemet a szülőotthonban /vagy minek hívták/, úgy hozta be a mentő a városi kórházba. Teljesen szétrepedezett mindene és nem is vállalhattak volna megint gyereket, de ugye abba az időbe a dokik nem nagyon voltak toppon és nem mondták nekik.

Tehát ilyen előzménnyel lehet nyitva.

11 hetesen ha valami nem ok akkor vetélés van azonnal szerintem.

2013. febr. 4. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!