Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti nem féltek attól, hogy nem...

Ti nem féltek attól, hogy nem fogjátok majd tudni jól tartani a babát? Tudtok jó honlapokat, ahol esetleg a tartás szabályait írják le, esetleg videó is van róla?

Figyelt kérdés
2013. febr. 4. 15:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Háááááááááát ez a reflexből jövő anyai ösztön :))

Vannak dolgok, amiket nem érdemes tanítani, mert alapból úgy fogod elsőre csinálni.


Írd be keresőbe a karban tartott babát és nézd meg hogyan fogják az anyukák a gyerekeket.

2013. febr. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

nagyon félek ettől. a minap volt a kezemben a 1,5 hónapos unokahúgom, és olyan bénának éreztem magam.. kezdjük ott, hogy alig mertem megfogni is. olyan törékenyek, félek megfogni őket :) bezzeg páromnak nem volt ezzel problémája, le se akarta rakni a picit :)

linket, videót nem tudok küldeni, DE a kórházban meg fogják mutatni majd a helyes fogást, meg ez majd jön magától is. ami fontos, hogy a gerincét és a fejét kell alátámasztani. de ezt gondolom tudod :)

37 hetes kismama

2013. febr. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Golan Trevize ***** válasza:

Én annyira féltem, hogy miután megmosták és felöltöztették őket, nem mertem megfogni őket.

Az orvos tette a kezembe őket. El is mondta, hogy hogyan fogjam, mire figyeljek.

A csecsemős nővérek meg megmutatják az anyukáknak.


A lényeg: alá kell támasztani az egész gerincét, és a fejét is stabilan kell tartani.

2013. febr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem,sőt,igazából azon kivül hogy egészséges legyen,semmitől nem félek.

15 voltam amikor öcsém született,így elég korán megtapasztalhattam milyen egy csecsemő,első perctől mindent csinálhattam vele fürdetéstől öltöztetésig,tápszert is rengetegszer én adtam neki,stb stb.

Ha 15 évesen segitség nélkül tudtam hogy kell megfogni,megvolt az ösztön,akkor nehogymár felnőttként ne legyen meg.

2013. febr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

teljesen mindegy hogy van a baba a lényeg h a fejét tartsd meg ö nem tudja tartani


pár fogás:


a hona alatt fogod meg akkor a hüvelyk ujjad előre álljon és a többi hátra fele azzal támaszd meg a baba fejét


a könyökhajlatodba tedd a fejét és fektesd végig a karodon a másik tenyeredet simisd a fejéhez valahogy úgy mint ha karba tennéd a kezed


ebben a pozícióban lehet hanyatt és hason is a baba


fektesd a fejét a válladra és azzal a kezeddel amelyik oldalon van a baba azzal a nyakánál tarsd a másikkal a popoja alatt

2013. febr. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! A minap fogtam meg egy két hónapos babát és sajnos úgy éreztem, hogy nem jól fogtam, mert szinte rögtön elkezdett nyöszörögni és sírni:(
2013. febr. 4. 15:23
 7/10 anonim ***** válasza:
Mert érezte, hogy bizonytalan vagy. Meg kell fogni, határozottan. A lényeg, hogy tartsd a fejét. Akkor van jól, ha biztonságban érzi magát.
2013. febr. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőt vártam,már a vége felé jártunk,amikor egy kisbabás ismerőshöz mentünk el. Felajánlotta,hogy fogjam meg,de azt mondtam,hogy pólya nélkül nem merem,félek,hogy rosszul fogom. Nem is fogtam így meg a babát.

Aztán a kórházban a sajátomat úgy "tekertem" (fogtam,böfiztettem,öltöztettem)hogy így utólag magam is elcsodálkozom,még mindig :-)

Tehát ez tényleg Anyai ösztön!!! :-)

És hogy "bizonyítsam",hogy igen is van ilyen "dolog", anyai érzéseim kezdetben nem kifejezetten voltak az első gyerkőcnél,mégis mindig tudtam,hogy mire van szüksége :-)

2013. febr. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ösztönösen fog jönni, hidd el!

Egy többgyermekes anyuka

2013. febr. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Remélem menni fog:)
2013. febr. 4. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!