Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cica tartás terhesen?

Cica tartás terhesen?

Figyelt kérdés

Van olyan kismami itt aki cicát tart?Leht olvasni hogy nem szabad egyáltalán mert a cica ürülék toxoplazmát tartalmaz,ami vetéléshez vezet stb stb!Aztán azt írják hogy nyugodtan lehet tartani csak terhesen nem szabad az alomtálcába nyúlkálni,végezze ezt a teendőt a férj!

Na akkor öntetek ti tiszta vizet a pohárba!Aki tart cicát milyen feltételek mellett tartja,hogyan zajlik a cica gazdi érintkezés várandósan!

Köszönöm a válaszokat!


2011. jún. 9. 21:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Várandós vagyok, toxoplazma-negatív, és van macskánk. Az almát a férjem cseréli, én csak enni adok neki, és kézzel csak akkor nyúlok hozzá, ha nagyon muszáj, utána alaposan kezet mosok persze.


Sokan nem tudják, de a toxoplazmának csak az egyik terjesztője a kijáró macska, és az is csak a fertőződése után 10 napban üríti a székletével. El lehet kapni fertőzött földtől, mosatlan gyümölcstől, nem megfelelően átsütött hústól is! Ezekre is fokozottan ügyelni kell a terhesség alatt végig.

2011. jún. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

most jön majd a cica-ellenes invázió ide. :)

megfelelő elővigyázatossággal tartható. Nekünk is van, volt, lesz.

Ahogy első írta, úgy van. :)

2011. jún. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Nálunk csak annyi változás volt, hogy terhesen kesztyűben takarítottam az almot. Toxoplazma vizsgálatot kértem, én már átestem a ferőzésen régen, de ennek ellenére az alomtakarításra odafigyeltem.
2011. jún. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal nagyobb eséllyel leszel toxoplazma fertőzött meg nem mosott zöldségtől vagy nyers hústól, mint macskától! Gondolom az evésről-főzésről azért nem szoksz le.

Terhes vagyok, a harmadik babánkat várom, 2 macskával.

2011. jún. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is cica mellett voltam terhes.Az almot a párom takarított, én etettem.Érintkeztem vele, simiztem, volt, hogy velem is aludt.Kicsit távolság tartóbb voltam, de nem határolódtam el.

Egyébként a toxoplazmózist ha egyszer megkapod, akkor a szervezet már tud védekezni elleni,olyan, mint mondjuk a bárányhimlő..

(semmi baja nem lett a babámnak)

2011. jún. 9. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Első babá kat várjuk, két benti cicá nk van. Hova terhesgondozásra járok, alapból elvégzik a toxo szűrést. Negatív lett az eredmény, azaz nem találkoztam még a kórokozóval (cicák nem is tudták volna behozni). A cicák oltva, féregtelenítve vannak, nincs félnivalóm miattuk.

A nyers húst viszont egyszer használatos gumikesztyűben darabolom, a zöldséget/gyümölcsöt -főleg a földön vagy földközelben termőket - nagyon alaposan megmosom, ez fontos.

Persze a sok tájékozatlan ismerőstő, rokontól hallgathattam a hegyi beszédet, hogy milyen felelőtlenek vagyunk, hogy nem szabadultunk meg a srácoktól...

2011. jún. 10. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!:)

Mindenkinek boldog babázást kívánok!:)

Szóval akkor benti cica nem is hordja magában ha be van oltva meg féregtelenítve?

Nekünk mind a két cicánk benti,sosem mennek ki utcára,max erkély!A szülői háznál is ugyan ez a helyzet!Szóval akkor ha babázni akarunk majd akkor ezzel nem lesz gond?Ez a toxo vizsgálat hogy zajlik?Vérvételkor vagy hogy?

2011. jún. 10. 07:28
 8/14 anonim ***** válasza:
Sima vérvétel. De nem mindenhol csinálják rutinból.
2011. jún. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem jobban kell vigyázni, amikor megszültél.Én 5 hónapja szét különítettem a babámat és a cicámat.Mert, nem jó ha cicaszőrrel érintkezik a gyerek..befulladhat tőle,meg rá feküdhet a cica a gyerekre, meg amúgy is vigyázni kell a babóra, mert akárhonnan nézzük, a cica alomba turkál, ami tele van mindennel!!
2011. jún. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!:)

Ja igen,még ez lett volna a másik kérdésem,hogy,hogy oldjátok meg azt hogy a cica és a baba ne érintkezzen?Gondolok itt egy 2 szobás,45 négyzetméteres lakásra!A baba szobája nem lehet csukva hogy a macska ne tudjon bemenni,elkeríteni meg felesleges egy macska oda megy fel ahova épp kedve szottyan!:)Megoldás?

2011. jún. 10. 08:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!