Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan, akit a kombinál...

Van itt olyan, akit a kombinált teszt után egyből amniocentezisre küldtek?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy azt mondták, hogy annyira rossz az eredmény, hogy kár húzni az időt az integrált teszttel?

Mi volt az eredményeketek? Mi lett a magzatvíz vétel eredménye?

Az enyim

Papp-A: 0.36 MOM (1109 miu/L)

Szabad béta-hCG 5.33 MoM (148.5 Ng/ml)

Tarkóredő. 0.68 Mom (1.05 mm)

kokcázat: 1:20

kor: 35

terhesség 13. hét 0 nap


Esetleg egy 4D-s ultrahanggal kiváltható ez a beavatkozás?



2013. febr. 5. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:

4D-n sem látni mindent tökéletesen, a amnio vagy a boholyvétel nyújt igazán megbízható eredményt

drukkolok, hogy mnden rendben legyen!

2013. febr. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 1:630-hoz lett a kockázat. 33 éves vagyok, nekem integrált tesztet javasoltak ( épp ma voltam ). Én aggódom nagyon:( Ha kell bevállalom az amniót. Szóval én a helyedben mennék, persze csak, ha nem tartanátok meg betegen. Szorítok!
2013. febr. 5. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
igen ,a véreredményt sem várta meg a doki csak az uhát nyaki redő miatt 3,6 volt és emiatt már a kombi teszt is rossz volt 1:50 ,13 hetesen már a tanácsadáson voltunk ,és most már várjuk hogy mehessünk az eredményért azóta a nyaki redő sem változott ez jó és járok energetikai kezelésekre ez nagyon sokat segített .Az amnió miatt nem kell aggódni az kislányommal is voltam akkor 1:53hoz volt a kombi tesztem és egészséges kislányom lett most kisfiúnak látta a doki uh-án :-)és biztos most is minden ok csak ezek a tesztek inkább statisztikák de legalább az amnióból biztosat tudunk :-).szorítok hogy minden jó legyen és szép baba várást kívánok
2013. febr. 5. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az én eredményeim jók voltak. Viszont a korom miatt az orvosom javasolta az amniot, így nem is vártunk másra. Minden rendben ment, ma már majdnem kétéves a kislányom. Ultrahanggal nem váltható ki az amnio. Nem mindig van külső jele a Down-nak. Ha lenne, akkor nem csinálnák az amniot, mert a TB nem fizetne rá.
2013. febr. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Értem. Köszönöm a válaszokat.

Csak hát aggódom, mert ennyire rossz arányt még senkinél nem láttam.

2013. febr. 5. 18:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Egy ismerősömnek elég rossz lett a 12. hetes UH; a takaróredő is magas volt + a szivén is láttak valamit. Még aznap levették a vért a kombinált teszthez (eredetileg nem akart tesztet, de rábeszélték). Down-ra 1:3 jött ki. Egyből elküldték nem amniocentézisre, hanem korionboholy-vételre. Két hét múlva meglett az eredmény, sajnos valóban down-szindrómás volt. Ennek már 1 hónapja, de azóta sem tudom mi van vele, a telefont kinyomja, levelemre nem válaszol, és messze lakunk egymástól :(
2013. febr. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Félelmetes! Én azért bízom abban, hogy az uh-m nem lett annyira rossz, akkor talán nincs baj. Pokol lenne megtudni.
2013. febr. 5. 21:23
 8/9 anonim ***** válasza:
6-os vagyok. Nem ijesztgetni akartalak. Ha az UH jó, az nagyon bíztató. Az ismerősömnek sajnos már az UH után mondták, hogy nagy valószínűség szerint baj vagy, semmi jóval nem bíztatták.
2013. febr. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egyébként az arány ugye azt jelenti, hogy húsz gyerek közül egy valószínűleg beteg lenne. A hasadban növekvő babáról ez az eredmény, semmit nem mond. Biztosat csak az amnio tud mutatni. Ezért érdemes elmenni. Remélem, hogy a szíved alatt a többi tizenkilenc közül növekszik az egyik.
2013. febr. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!