Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hallottatok már olyat, hogy...

Hallottatok már olyat, hogy valakinek negatív kombinált teszt (és persze genetikai UH) után Down-kóros babája született?

Figyelt kérdés
2013. jan. 27. 18:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hallottam. A kombinált teszt sajnos csak becslés, azt mutatja, hogy x hasonló eredménnyel rendelkező anyuka közül 1-nek született Down-kóros babája. Uh-n pedig nem feltétlenül veszik észre a Down-ra utaló jeleket. Miért kérdezed?
2013. jan. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
az ismeretségi körömben nincs ilyen, de a múlt héten csináltattam meg a kombinált tesztet, előtte aláírattak velem jó néhány papírt, amiből kiderül, h nyolcvanegynéhányszázalékos a megbízhatósága, tehát már ebből is látszik, h asimán előfordulhat,h a teszt down szindróma esélyesnek ítél meg egy babát, aki valójában nem az, illetve fordítva. ez amúgy sem diagnózis, csupán valószínűség számítás :-(
2013. jan. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Azért kérdezem, mert gondolkodom, hogy a kombinált teszt után csináltassak-e chorion biopsziát?
2013. jan. 27. 18:13
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a második válaszolónak is. Te csináltatsz még valamilyen vizsgálatot? Mennyi idős vagy?
2013. jan. 27. 18:17
 5/17 gabszem ***** válasza:
67%
Igen, sajnos előfordul ilyen. Egyik ismerősöm a létező összes extra vizsgálaton volt plusz 4d ultrahangon is. Mindenhol azt mondták hogy semmi baja, 40 év körüli volt. Mikor megszületett a baba nem is adták oda neki, annyira szörnyen nézett ki, olyan súlyos down kóros volt, hogy még aznap meghalt.
2013. jan. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok

most vagyok 36 éves, mire megszületik a baba, betöltöm a 37-et. megvárom a teszt eredményét. ha azon jók az eredmények, akkor egyelőre nem gondolkodom ilyenen. aztán megcsináltatom a 16. heti AFP-t és genetikai UH-t. Ha ezek összessége alapján lehet valami baj, akkor igen, illetve ha ezek közül akár egy is, bármelyik rossz eredményt mutat, akkor igen. de csak a chorion biopsziát, a magzatvízből való minta vételt nem hiszem, h vállalnám.

2013. jan. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Jaj Istenem azért jó lenne ha nem így lenne .Én a 3-dik babámat várom és nekem azt mondta a doki,hogy csak akkor menjek ilyen vizsgálatra ha nagyon muszáj ,rossz lelet vagy ilyenek.Nekem csak azért kellett volna mennem mert b37-éves vagyok ,de én nem mentem de kértem a kombinált tesztet a genetikai uh.Na mindegy most már azért Én is félek tudat alatt egy kicsit .De remélem,hogy minden rendben lesz
2013. jan. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

7.

mármint melyik vizsgálatra gondolt a dokid: chorion biopszia vagy amniocentézis?

2013. jan. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Gabszem!

Amniot vagy CVS-t is csináltatott??? Ez durva!:-(

2013. jan. 27. 18:45
 10/17 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló!

Én az első babámmal 36 voltam, csak kombinált tesztet csináltattam. Ne aggódj, minden rendben lesz!:-)

Én most viszont 40 lettem, hát dilemmázom...

2013. jan. 27. 18:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!