Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Erőlködéstől bevérzik a szem?

Erőlködéstől bevérzik a szem?

Figyelt kérdés
Ma reggel hányáskor bevérzett mindkét szemem, és a szemem környéke is tele lett sok apró (bőr alatti) vérpöttyel - az egész szemhéjam és a szemem alatt is. Megijedtem, mert eddig ilyet sosem tapasztaltam, pedig hánytam már máskor is - igaz a mai iszonyú volt... Tapasztalt vki hasonlót? Mit lehet ilyenkor tenni?
2009. szept. 5. 12:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! Erőlködéskor (később a szülés alatt nyomáskor is) szorítsd össze a szemed, mert abban is megnő a nyomás. Gondolom, ha ez egy amolyan emberes hányás volt, itt is elég nagy erővel szorultak össze az izmaid, és ha közben nyitva volt egy picit a szemed, akkor a hirtelen megemelkedett nagy nyomásról a hajszálerek megrepedhedtek. Nem annyira nagy baj, mint amennyire ijesztő a tükörben. Ha nagyon félsz, menj el a dokidhoz vele, de alapjában véve nem lesz semmi baj, szépen lassan el fog múlni magától. Azért figyelj oda, hogy ha tudod irányítani, inkább csukd be a szemed ilyen helyzetekben! Nagyon boldog babavárást kívánok neked! :)
2009. szept. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bibi05 ***** válasza:
Lehetséges szerintem nekem anyukám szült úgy, hogy bevérzett a szeme mikor nyomott szülésnél, nem csukta be. Szerintem az csak magától múlik el, mást nem nagyon tudok mondani, esetleg borogasd kamillateával. de nem akarok hülyeséget mondani, lehet, hogy az nem jó. de ha pihenteted, teszel rá borogatást, attól biztos nem lesz semmi bajod.
2009. szept. 5. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Első válaszoló vagyok. A kamillás borogatás jó ötlet, de csak gyulladásos állapotoknál használ (kötőhártya és társai) és ez nem az, ezért azon túl, hogy kellemes érzés, segíteni sajnos nem tud. Idő kérdése, míg elmúlik, sajnos nem tudok a javítására én sem semmi megoldást. :-/
2009. szept. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, aranyosak vagytok! Elsőnek: igen, iszonyú hányás volt, potyogtak a könnyeim is az erőlködéstől. Remélem a babának nem lesz baja. Ugye ott nem pattannak el hajszálerek? Mi lesz velem így a szülésnél???
2009. szept. 5. 12:25
 5/6 anonim ***** válasza:

termeszetesen nem akarlak megijeszteni, de en a helyedben elmennek egy szemorvoshoz (nem kerul semmibe!), aki megnezne a retinad allapotat es tole kernel velemenyt, hogy termeszetes uton szulhetsz-e es nem veszelyezteti a latasodat!

nekem sajnos rossz a szemem es ezert csak csaszarral szulhetek majd. mert az erolkodestol levalhat a retinam(nagyon kicsi ennek a valoszinusege, de ovatossagbol megis ezt ajanljak).

boldog babavarast es konnyu szulest kivanok!

2009. szept. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nem lesz a picinek semmi baja, ő védett helyen van! Tökéletes biztonságban! Nyugodj meg! A szemész nem rossz ötlet, és még meg is nyugtatna, ha nincs komoly gond! Boldog babavárást!
2009. szept. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!