Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt vegetáriánus kismama/a...

Van itt vegetáriánus kismama/anyuka? Terhesség alatt nem lett abból gond hogy nem fogyasztottatok húst?

Figyelt kérdés

Mivel helyettesítettétek a húst ? Baba jól fejlődött ?



köszönöm!


2013. febr. 11. 12:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Mivel a hús az egyik legjobb kalcium forrás,és mivel te nem fogyasztod,így helyettesítened kell fehérjékkel.Pl tejtermékek erre kiválóak.Ihatsz mellé kalcium pezsgőtablettát is.És figyelj oda arra,hogy vitamint is vigyél a szervezetedbe,a terhesség második trimeszterétől pedig nagyon fontos lesz még a vas.

Én eszem húst,úgyhogy ennyit tudtam segíteni.


27+6 hkm

2013. febr. 11. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
Én vegetáriánus voltam nagyon sokáig a terhesség előtt. De a tervezés pillanatától elkezdtem enni. Ugyanis sokkal több figyelem kell a terhesség alatt, Mo.-on még nagyon gyerekcipőben jár ez az egész, kevés az információ. Pedig orvos családom van, de mégis kellett volna eljárnom külön belgyógyászhoz vagy gasztroenterológushoz a terhesség alatt, hogy minden rendben van-e, és, hogy táplálkozási tanácsokat adjanak végig a kapott vérvétel eredmények alapján. Ami azt jelenti, hogy gyakrabban kell az általános vérkép. Mindezt a TB nem nagyon támogatja, így ezt magánorvosokkal, magánlaborokkal kell megoldani, bár az anyagi háttér nem lett volna probléma. De épp ezért, mert a terhesség alatt ezzel az egésszel nem érdemes játszani, választottam, a baba érdekében eszem húst, bármennyire is volt számomra fontos a vegetáriánus életmód. Mindenképp kell szerintem, ha vegetáriánus maradsz, hogy egy jó szakembert válassz, akik végigkíséri a terhességedet vizsgálatokkal, tanácsokkal. Akármilyen jártas lehetsz a témában, akármennyire próbálsz dolgokat pótolni, és nem mindent lehet teljesen, elengedhetetlen a jó szakember.
2013. febr. 11. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

köszi!!!


én is ettem eddig de mióta terhes vagyok egyszerűen nem megy....kiesik a számból....

és már a 2. trimeszter közepén járok, szóval ez már tuti így marad szülésig....

calcium pezsgőtabit iszok és teres vitamint is szedek...tejtermékeket is fogyasztok..

2013. febr. 11. 12:20
 4/11 A kérdező kommentje:

az a baj hogy nálam ez terhesség alatt alakult ki hogy egyáltalán rá sem bírok nézni a húsra....ha igen akkor is kijön....


esetleg az számít hogy én előtte rendszeres húsfogyasztó voltam ? húst hussal ettem ? tartalékol a szervezet dolgokat ?


változtatnék én is de sajnos most nem megy....

2013. febr. 11. 12:22
 5/11 anonim ***** válasza:

Mikor én a lányommal voltam terhes, akkor kb félidőig minden hús kijött belőlem.Konkrétan volt olyan hogy csak a gondolattól rohantam a wc-re.Sajnos a csirke húst egyáltalán nem bírtam megenni az egész terhességem alatt.

Nekem olyanok jöttek be, hogy pl sült kolbászt ettem, vagy próbáltam olyan húsokat enni, ami jó szaftos...de ez se jött be mindig, mert a pörköltet is csak nagy szenvedések árán tudtam letömni.

Én terhesvitamint szedtem, meg a végén vasat.

De ilyen jó minőségű párizsi, sonka se csúszik??

Na a lényeg, hogy igaz én tudtam enni húst, de nagyon keveset.Én is az a fajta vagyok, aki ha naponta legalább 1szer nem eszem húst, akkor nem is lakok jól.Gondolhatod milyen jól éreztem magam... :P meg hát tudod is.

Valamiért a szervezetednek nem kell..én azt vallom, hogy a testünk tudja mit akar, főleg terhesen.Ha nem megy, hát nem megy.De ne aggódj, ha megszülsz újra kívánni fogod, mondjuk ez nekem is elég lehetetlennek tűnt. :)

Kitartást

2013. febr. 11. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

fúúúú....se páriszsi, se sonka....


pont tegnap vettünk de egy falat sem csúszott le....elég fura mert már nem első baba és akkor nem voltak ilyen gondjaim :DDD

sőt pl a húslevest sem bírom megenni, meg a husis leveseket...


köszi a válaszokat!!!!

2013. febr. 11. 13:01
 7/11 anonim ***** válasza:
2. vagyok, szerintem ez teljesen mas, mintha évekig megvontad volna a húst magadtól:) Így ok, nem hinném, hogy emiatt sok baj lenne, ez csak időszakos, a terhesség miatt van, nagyon sokan nem kívánják a húst, én most a második terhesség alatt alig tudok ránézni szintén, de néha azért eszem:) Emiatt ne aggódj! Azért legközelebb említsd meg a nődokidnak, mit gondol erről, de nem hinném, hogy nagy gond.
2013. febr. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
oké!! köszönöm :)
2013. febr. 11. 15:00
 9/11 anonim ***** válasza:
B12-t mindenképp kellene hogy szedj,ha egyáltalán nem eszel húst
2013. febr. 11. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én sem eszem húst és így csináltam végig a terhességem. A dokim azt mondta semmi gond. Kérdezte eszem e tejterméket mondtam azt igen. Ennyi. A vérképem végig rendben volt!! Nem voltam vashiányos igaz sok zöldséget eszem, ettem és Gravidát szedtem. A kislányom gyönyörű egészséges nem sárgult be szülés után és nagyon szépen fejlődik. Pirospozsgás vidám egészséges pedig a mai napig nem eszem a húst. Úgyhogy kérdező a szervezeted tudja mire van szüksége ha nem esik jól a hús akkor bizony nem kell enni! :)
2013. márc. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!