Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Járt így más is...

Kismamák! Járt így más is adóbevallásnál? Családi adókedvezmény?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Munkanélküli kismama vagyok, így a családi adókedvezményt párom veszi igénybe. Ma voltunk az apehban beadni az adóbevallásos papírt. Ott közölték velünk, hogy vissza kell majd fizetnünk az összes pénzt amit így párom kapott, mivel magzatra az apa nem veheti igénybe. Hallott ilyet valaki??? Akkor hogy kaphatta? Megtehetik ezt?

(Házasok vagyunk, és ugyan az a lakcímünk)


Köszönöm 35hkm


2013. febr. 11. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul mondták, ennyi. Igazából a szabályozás szerint csak a várandós nő, illetve a vele egy háztartásban élő házastársa veheti igénybe magzat után, tehát ti abszolút a jogosulti körben vagytok.


Nagyon sok esetben kapja viszont az apa úgy, hogy nem házasok, és ő ilyenkor nem jogosult rá, csak utólag, ha már megszületett a baba - bár erről megoszlanak itt a vélemények, engem is leszúrtak már amiatt, hogy le mertem írni, ha valaki nem jogosult rá, pedig ha valahol kipattan, akkor lehet kérelmet írni (már pár ilyen kérelemmel találkoztam:D)


De a lényeg, hogy a férjed biztosan jogszerűen kapta, ne aggódj.

2013. febr. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Igen én is úgy tudom hogy az apuka csak a baba születése után veheti igénybe mert mi is szerettük volna ha ő igényli mert jobban jártunk volna de én tudtam csak igénybe venni! Azt hogy miért is utálták eddig ki hát ezt én sem értem! Üdv 38hetes kismama
2013. febr. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2. voltam ha tényleg így van kedves első akkor engem is jól félre informáltak:-(
2013. febr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A szabály:

"Ki jogosult a családi adókedvezmény érvényesítésére?

- az a magánszemély, aki gyermekére tekintettel a családok támogatásáról szóló törvény szerint családi pótlékra jogosult,

- a várandós nő és vele közös háztartásban élő házastársa;

- a családi pótlékra saját jogán jogosult gyermek (személy);

- a rokkantsági járadékban részesülő magánszemély.

A családi pótlékra saját jogán jogosult, valamint a rokkantsági járadékban részesülő személy saját maga jogosult a kedvezmény érvényesítésére vagy a vele közös háztartásban élő magánszemélyek közül egy – a döntésük szerinti – minősül jogosultnak."

2013. febr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Pedig az ügyintéző látta a papíron, hogy házasok vagyunk, és azonos a címünk. Sőt, meg is kérdezett más ügyintézőt is, és ő is azt mondta, hogy magzat után csak az anya jogosult rá. Most néztem utána a neten, és sehol nem írnak ilyet. Nem értem miért kell ilyennel ijesztgetni, nem kevés pénzről van szó.
2013. febr. 11. 17:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor lenne igaz ha csak élettársak lennétek, házasoknak jár a magzatra is.
2013. febr. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Remélem tényleg csak az ügyintézők tévedtek, mert nagyon megijedtem. Igaz még mindig kivagyok kicsit, de reménykedek. Köszönöm
2013. febr. 11. 18:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, jól mondták a többiek. Nálunk is férjem veszi igénybe, a magzatot is beleszámoltuk, miután betöltötte a 90 napot :) Teljesen törvényesen jártatok el. Az ügyintézőt viszont bepanaszolnám a helyedben, ha nem ért ahhoz, amit csinál, menjen onnan és ne titeket és még sokakat ijesztgessen hülyeségekkel!
2013. febr. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!