Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon rosszat csináltam?

Nagyon rosszat csináltam?

Figyelt kérdés
Ma ettem bacont,tegnap megkostoltam a nyers fasirtmasszát!!! Lehet problèma a picivel? 10 hetes vagyok!
2013. febr. 11. 23:40
 1/9 Jégtánc ***** válasza:
53%
Ennyitől semmi bajod nem lesz.Nyugi.:)Mármint a nyers hústól.Ha fasírtot csináltam mindig megkóstoltam a fűszerezés miatt.Nem kell túl aggódni.
2013. febr. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
31%
Bárcsak minden anya ilyen lenne. Vannak állatok, akik cigiznek, alcoholt isznak és zabálnak minden fost úgy, hogy hasukban a baba!!!!! Te meg egy ennyi miatt aggódsz! Pont ellenkezőleg, nagyon jót csinálsz így :)
2013. febr. 12. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%

Hát igen, biztos, az a jó, ha valaki csak "bio" cuccokat eszik és még utcára sem megy a szmog miatt!


Kérdező! Nem, nem lesz semmi bajod! :)

Az,hogy valaki ÉSSZEL vigyáz magára, nem egyenlő azzal,hogy túlparáz mindent!

2013. febr. 12. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%

Sajnos egyre butábbak az emberek!

A kérdező az egyik példa

2013. febr. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
Valószínűleg nem lesz semmi gond, de a nyers húst a leghatározottabban kerüld terhesség alatt, mert toxoplazmás lehetsz, ami árt a babának!
2013. febr. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

A bacon-tól biztos nem lesz bajod. A nyers fasírtmassza viszont nem túl jó ötlet terhesen (se) - toxoplazma fertőzést tudsz beszedni általa ("Előfordulhat még fertőzöttség nem kellően sült, főtt birka- vagy disznóhús fogyasztásával"), itt írnak róla: [link]


De, nyugi, ne parázz, nagyon valószínű, hogy nem lett semmi bajod - eleve csak akkor gond, ha a terhesség során esel át ezen először, másodszor pedig a fertőzés túlnyomóan _nem_ a nyershús miatt következik be. Szóval annak a valószínűsége, hogy még nem voltál toxoplazmás és ez a nyers hús pont fertőzött volt és el is kaptad igen-igen cskély.


De ha nagyon aggódsz, vérvizsgálattal kimutatható (nőgyógyász is tud beutalót adni), és kezelhető. De mondom, ne aggódj, nem valószínű, hogy gond lesz. De szerintem ne egyél nyers húst terhesen.

2013. febr. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Én semmi ilyet nem ennék,ha elrontod a fasírtot elrontod,de ne kockáztass. Annak pedig üzenném,aki a kérdezőt lebutázta,hogy azért,mert vele nem történt rossz,az nem azt jelenti,hogy ezek a kaják nem okozhatnak bajt

mindenki örüljön,ha a babája egészségesen születik,de nem mindenki ilyen szerencsés,és pl a nyers hús,vagy csak füstölt ételek is okozhatnak egy magzatnál gondot

ettől függetlenül nem hiszem,hogy bajotok lesz,de ezt a néhány hónapot bírd ki kóstolgatás nélkül

2013. febr. 12. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ!!!! Főként azoknak akik nem "BUtáztak" le!!!
2013. febr. 12. 10:28
 9/9 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy mindegy, hogy egy nyalásnyit vagy egy falatot eszel, mert a kicsiben is ott lehet a veszély. Kerüld a nyers húsokat és a nyers tojást!
2013. febr. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!