Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Leírnátok nekem, hogy ez a...

Leírnátok nekem, hogy ez a reggeli hőmérséklet mérés hogyan működik? Ha terhes vagyok, akkor hány foknak kell lennie? És ha már nagyobb terhes vagyok annál több? Vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés
2013. febr. 16. 20:34
 1/1 frászkarikaborsó ***** válasza:

Úgy működik, hogy egy normál női ciklusnak az első felében alacsonyabb, a második felében magasabb a hőmérséklet. Terhességtől függetlenül is, mert ez a peteéréstől függ, nem a megtermékenyüléstől. És persze itt is egyéni a konkrét érték, van akinek magasabb, van akinek alacsonyabb az alaphője, a lényeg hogy az első fele és a második fele közt legyen különbség, a második javára. Szóval ha ciklus első felében mérted, csak akkor van értelme ebből bármire is következtetni.


A hőmérséklet emelkedését a progeszteron hormon termelődése okozza, ami terhesség esetén egyre nagyobb mennyiségben termelődik, ezért terhesség esetén normális hogy még a ciklus második felében jellemző magasabb hőmérsékletet is meghaladja a terhességnél a hő, de ez már csak akkor szokott megtörténni, miután nem jön meg, előtte nem lehet a hőből arra következtetni hogy terhes vagy vagy sem.

2013. febr. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!