Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy bírnak élni akkora...

Hogy bírnak élni akkora forróságban a Forró övben? (Afrika-Szahara) Én nem bírnám semeddig. Ha már itt 30 foknál nagyobb a hőmérséklet én már rosszul vagyok.

Figyelt kérdés
2010. jún. 30. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyiptom nem olyan vészes mert nem olyan magas a pára tartalom,és ők abba születnek kénytelenek megszokni,és az evolucio:) segitett nekik ebben.
2010. jún. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
mi az az evolúció?
2010. jún. 30. 20:28
 3/9 anonim válasza:
77%
2010. jún. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nemcsak a hőmérséklet más, de a páratartalom és a napsugarak beesési szöge is, ezért nem csupán melegebb van ott, ezért lehet elviselni. Egyébként Spanyolországban 46 fokban álltunk a napon és nem izzadtunk, ki tudja miért :)
2010. júl. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A válasz egyszerű: Alkalmazkodtak hozzá.Ők nekik itt lenne elviselhetetlen
2010. júl. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyetértek az utolsó válaszolóval. Alkalmazkodtak hozzá, nekik ez a természetes, a megszokott.

Minden ember más és ez az éghajlati övezeteknek is köszönhető. Ha pl. megnézel egy északi, skandináv népcsoportot, többnyire a szőke haj és fehér bőr jellemzi őket, megvan nekik szokva a hideg, a nyári 20 fok.

Míg délebbre mész, ott sötét hajú, barna bőrűek az emberek, azok pedig a 30-35 fokhoz vannak szokva.

2010. júl. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A sarkokon olyan emberek élnek, akik -5 fokban meztelenre vetkőznek és így alszanak. -20 körül veszik fel a bundát, -40 körül mondják azt, hogy most már azért jó lenne egy kis meleg. Ők hogy bírják?
2010. júl. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
inkább hideget mint meleget!!!
2010. júl. 2. 09:53
 9/9 anonim ***** válasza:
Inkább meleget mint hideget,ébredtem már 16 fokos szobában és tudtam,hogy este sem lessz melegebb,nem vidám érzés.
2010. júl. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!